thegreeksenergy.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Advertisement
Advertisement

Τεχνολογικές Ειδήσεις, Υποστήριξη, Διαδίκτυο, Ψυχαγωγία, Αγγελίες, Smartphones, Tablets, Games, Eπιστήμη, Free Software


  • Βοήθεια για αγορά RAM

    +2
    Paulos
    constantinos
    6 απαντήσεις

    Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]  

    Δημοσίευση: 1 Βοήθεια για αγορά RAM  Empty Βοήθεια για αγορά RAM Κυρ 24 Ιουλ - 16:35

    constantinos

    constantinos
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Βοήθεια για αγορά RAM


    EIMAI ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΕΔΩ


    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

    και αυτή εδώ!!!

    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

    θα κάνω αναβαθμίσει του pc μου έχω είδη μια κάρτα RAM 1 GB...

    Δημοσίευση: 2 Βοήθεια για αγορά RAM  Empty Απ: Βοήθεια για αγορά RAM Κυρ 24 Ιουλ - 16:53

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    αν μπορεις πηγαινε σε κατι τετοιο

    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

    Δημοσίευση: 3 Βοήθεια για αγορά RAM  Empty Απ: Βοήθεια για αγορά RAM Κυρ 24 Ιουλ - 20:59

    constantinos

    constantinos
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    παυλο έψαξα σχετικα με την συγκεκριμενη καρτα μνημης που μου εδωσες πριν την παραγγειλω

    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] και είναι ότι πρέπει για τον υπολογιστή που έχω διότι είναι αρκετά παλιός δεν θυμάμαι πόσο χρόνον σύνολο θα έχω 5 GB RAM γενικά θέλει μια αναβαθμίσει το PC σκέφτομαι επίσης να του βάλω και windows 7 άλλα δεν βιάζομαι ίσος ποιο μετά! Σε ευχαριστώ για την επιλογή που μου έδωσες!

    Δημοσίευση: 4 Βοήθεια για αγορά RAM  Empty Απ: Βοήθεια για αγορά RAM Κυρ 24 Ιουλ - 21:27

    constantinos

    constantinos
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    μόλις το έχω παραγγείλει.... :D

    Δημοσίευση: 5 Βοήθεια για αγορά RAM  Empty Απ: Βοήθεια για αγορά RAM Κυρ 24 Ιουλ - 23:36

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Ωραια χαιρομαι που σε βοηθησα αλλα αν ειναι πολυ παλιος οπως λες ειναι σιγουρα ddr3?

    Δημοσίευση: 6 Βοήθεια για αγορά RAM  Empty Απ: Βοήθεια για αγορά RAM Κυρ 24 Ιουλ - 23:43

    constantinos

    constantinos
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    δεν το εχω ψαξει να σου πω την αληθεια....θα μου δημιουργησει προβλημα δλδ? να ακυρωσο την παραγγελια?

    Δημοσίευση: 7 Βοήθεια για αγορά RAM  Empty Απ: Βοήθεια για αγορά RAM Κυρ 24 Ιουλ - 23:52

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    για δες τα στοιχεια στη μητρικη σου...

    Δημοσίευση: 8 Βοήθεια για αγορά RAM  Empty Απ: Βοήθεια για αγορά RAM Δευ 25 Ιουλ - 1:08

    giannis173

    giannis173
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Αν το laptop σου φοράει ddr3 τότε θα βάλεις ddr3.Aν όμως φοράει πχ ddr2 και εσύ του βάλεις ddr3 όχι μόνο δεν θα δουλέψει - αλλά θα δημιουργήσει και πρόβλημα (το πιο πιθανό είναι να μην ανοίγει το laptop).Eπίσης θα σου πρότεινα να λύσεις το καπάκι στην κάτω μεριά του λάπτοπ,για να δεις πόσες υποδοχές για μνήμες έχει(συνήθως έχουν 2).Ένα άλλο στοιχείο που πρέπει να δώσεις βάση είναι μέχρι πόσα gb μνήμη μπορεί να δεχτεί το laptop σου (αυτό μπορείς να το μάθεις ρίχνοντας μια ματιά στο μοντέλο σου,στην σελίδα του κατασκευαστή) και έπειτα από όλα τα στοιχεία που θα συγκεντρώσεις,κάνεις την παραγγελία σου ανάλογα με αυτά....Αν παραγγείλεις μνήμη ram χωρίς καν να ξέρεις τι τύπου μνήμη παίρνει το laptop σου,θα κάνεις μεγάλη βλακεία...:D

    Δημοσίευση: 9 Βοήθεια για αγορά RAM  Empty Απ: Βοήθεια για αγορά RAM Δευ 25 Ιουλ - 1:17

    constantinos

    constantinos
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    φιλε μου σε ευχαριστω για την απαντηση.
    ειναι στο desktop pc μου που θελω να αλλαξω την RAM οχι στο λαπτοπ...... :D το ανοιξα και ειδα οτι μπωρεις να του βαλεις μερχι και δυο ram το μονο που δεν ξερω τη ram υποστηριζη δλδ αν ειναι ddr3 η ddr2

    Δημοσίευση: 10 Βοήθεια για αγορά RAM  Empty Απ: Βοήθεια για αγορά RAM Δευ 25 Ιουλ - 1:22

    giannis173

    giannis173
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Τότε το μόνο που έχεις να κάνεις,είναι να μάθεις μάρκα και μοντέλο μητρικής (το γράφει πάνω) και να πας στο site του κατασκευαστή και να δεις τα τεχνικά χαρακτηριστικά της μητρικής σου.:D

    Δημοσίευση: 11 Βοήθεια για αγορά RAM  Empty Απ: Βοήθεια για αγορά RAM Δευ 25 Ιουλ - 9:59

    constantinos

    constantinos
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    φιλε μου αν σου πω οτι εχω παραγγηλει την συγκεκριμενη καρτα ραμ τους πειρα τηλ σημερα τηλ το πρωι να την ακυρωσο και μου λεει οτι δεν εγινε καμια παραγγελια Shocked του ειπα σας εστειλα και χτες εμαιλ και μου ειπε θα το κοιταξουμε και θα την ακυρωσουμε Shocked του ειπα και τους λογους που θελω να ακυρωσο την παραγγελια.

    Δημοσίευση: 12 Βοήθεια για αγορά RAM  Empty Απ: Βοήθεια για αγορά RAM Δευ 25 Ιουλ - 16:53

    constantinos

    constantinos
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Ακυρωθηκε η παραγγελια ευτιχως!!! ειναι ddr2 DIMM SLOT ,max capacity 2 GB (AΠΟ ΟΤΙ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΜΕΡΧΙ 2 GB ΜΠΩΡΟΥΝ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΣΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ PC)

    Δημοσίευση: 13 Βοήθεια για αγορά RAM  Empty Απ: Βοήθεια για αγορά RAM Δευ 25 Ιουλ - 17:03

    constantinos

    constantinos
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    και βρηκα αυτη εδω [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

    Δημοσίευση: 14 Βοήθεια για αγορά RAM  Empty Απ: Βοήθεια για αγορά RAM Τρι 26 Ιουλ - 14:30

    constantinos

    constantinos
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    έχω αλλαξη την παραγγελιά μου και έχω παραγγείλει αυτό [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] και σε δέκα μέρες θα είναι έτυμο τιμολόγηση παραγγελιάς είναι σε εξέλιξη Smile

    Δημοσίευση: 15 Βοήθεια για αγορά RAM  Empty Απ: Βοήθεια για αγορά RAM Σαβ 30 Ιουλ - 1:23

    constantinos

    constantinos
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    oλα καλα με την ραμ το pc παει μια χαρα δεν μου εκανε προβλημα μερχι στιγμης ...του εβαλα και τα office 2010 και ειναι κομπλε ,δεν θελω να του βαλω 7 διοτι ειναι παλιο το pc και δεν αξιζει ειναι χασημω χρονου και που εδωσα λεφτα για νεα ram δεν επρεπε να το κανω επρεπε να το αφησω ετσι 1 GB που ειχε ηταν μια χαρα , επρεπε να αγορασω κατι αλλο Sad ειδα ενα mouse παρα πολλα ωραιο 6 ευρω απο το eshop για το latptop .... Razz

    Δημοσίευση: 16 Βοήθεια για αγορά RAM  Empty Απ: Βοήθεια για αγορά RAM Σαβ 30 Ιουλ - 1:25

    Θάλεια

    Θάλεια
    Administrator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    ενταξει Κωνσταντινε δεν εδωσες και πολλα κοντα στα 30ευρω και σου εφτιξε και ο υπολογιστης

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Δημοσίευση: 17 Βοήθεια για αγορά RAM  Empty Απ: Βοήθεια για αγορά RAM Σαβ 30 Ιουλ - 1:35

    constantinos

    constantinos
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Ναι το ξερω και δεν εχω παραπονο μπορω να πω οτι παει καλα του εκανα καποια τεστ :D .... αλλα εκεινο το mouse που ειδα πρεπει να το παραγγειλω ειναι τελειο Razz και ειναι αυτο εδω [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] (ασχετο)

    Δημοσίευση: 18 Βοήθεια για αγορά RAM  Empty Απ: Βοήθεια για αγορά RAM Σαβ 30 Ιουλ - 1:37

    Θάλεια

    Θάλεια
    Administrator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    γιατι οχι Κωνσταντινε ωραιο φαινεται :Dπαρτο και αυτο και σιγα σιγα να αλλαζεις τον pc σου ετσι και θα δεις θα γινει σαν καινουργιο

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Δημοσίευση: 19 Βοήθεια για αγορά RAM  Empty Απ: Βοήθεια για αγορά RAM Σαβ 30 Ιουλ - 1:49

    constantinos

    constantinos
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Θα το παρω..και ειναι και 6 ευρω!! αλλου δεν τα βρησκεις ετσι σε χαμηλη τιμη!

    Δημοσίευση: 20 Βοήθεια για αγορά RAM  Empty Απ: Βοήθεια για αγορά RAM Πεμ 11 Αυγ - 10:30

    leonblack

    leonblack
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    όχιιιιιιιιι περίμενε τελικά τι παίρνει ο υπολογιστής σου? μπορείς να μου πείς το όνομα της μητρικής?

    http://softweria.forumotions.in

    Δημοσίευση: 21 Βοήθεια για αγορά RAM  Empty Απ: Βοήθεια για αγορά RAM Πεμ 18 Αυγ - 21:38

    constantinos

    constantinos
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    τη όχι φίλε leon ? την πήρα και είδα διάφορα μεγάλη φορτώνει γρήγορα δεν αργή και το muse είναι σούπερ που πήρα ¨:D , ήμουν και στο νησί σου (την Κρήτη) διακοπές μια εβδομάδα (άσχετο Razz ) ....

    Δημοσίευση: 22 Βοήθεια για αγορά RAM  Empty Απ: Βοήθεια για αγορά RAM Δευ 22 Αυγ - 1:29

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Ακομα για αυτη λες ρε Κωνσταντινε???? Razz

    Δημοσίευση: 23 Βοήθεια για αγορά RAM  Empty Απ: Βοήθεια για αγορά RAM Δευ 22 Αυγ - 1:34

    constantinos

    constantinos
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    εγω λεω ρε με ρωτησε και απαντησα τη να κανω να μην απαντησω Razz

    Δημοσίευση: 24 Βοήθεια για αγορά RAM  Empty Απ: Βοήθεια για αγορά RAM Δευ 22 Αυγ - 1:39

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Καλα εκανες θα τα πουμε εμεις κιολας αλλα μν βγουμε εκτος θεματος παλι! Razz

    Δημοσίευση: 25 Βοήθεια για αγορά RAM  Empty Απ: Βοήθεια για αγορά RAM Δευ 5 Σεπ - 21:12

    leonblack

    leonblack
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    οκ λάθος μου... νόμιζα οτι δεν τσέκαρες... μπράβο πάντως! Smile

    http://softweria.forumotions.in

    Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

    Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Μοιραστείτε αυτό το θέμα

    Url
    BBcode
    HTML

    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή. Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης