thegreeksenergy.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Advertisement
Advertisement

Τεχνολογικές Ειδήσεις, Υποστήριξη, Διαδίκτυο, Ψυχαγωγία, Αγγελίες, Smartphones, Tablets, Games, Eπιστήμη, Free Software


  • Απο xp Windows 7

    +3
    Paulos
    leonblack
    constantinos
    7 απαντήσεις

    Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]  

    Δημοσίευση: 1 Απο  xp Windows 7 - Σελίδα 2 Empty Απο xp Windows 7 Τετ 19 Οκτ - 18:21

    constantinos

    constantinos
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

    Καλησπέρα ,θα ηθελα να βάλω windows 7 στο pc μου ο δίσκος που έχει είναι 100 GB και Ram 1.93 GB (2 GB) είναι 64 ΒΙΤ , 2.21 GH ,Αυτο που σκέφτομαι να κάνω ειναι να χωρισο σε δυο δίσκους στον έναν να είναι τα windows και στον άλλο τα Linux 40% Linux και 60% windows κάπως έτσι .Αυτό που θέλω να ρωτήσω το pc που εχω μπορώ να βάλω windows 7 ? νομίζω δεν θα έχει πρόβλημα .


    Δημοσίευση: 26 Απο  xp Windows 7 - Σελίδα 2 Empty Απ: Απο xp Windows 7 Παρ 21 Οκτ - 18:44

    twerk

    avatar
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    είναι ευκολο
    για να λες οτι κατεβενει λογικα θα ειναι τα παρανομα να μην ξεχασεις να κλίσεις την ενημέρωση για να μην σε βρουν .

    Δημοσίευση: 27 Απο  xp Windows 7 - Σελίδα 2 Empty Απ: Απο xp Windows 7 Παρ 21 Οκτ - 18:48

    constantinos

    constantinos
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    εχω τον τρόπο να τα κάνω μόνιμα ... δεν τα λέμε εδώ αυτά είναι τα μυστικά του επαγγέλματος .

    Δημοσίευση: 28 Απο  xp Windows 7 - Σελίδα 2 Empty Απ: Απο xp Windows 7 Παρ 21 Οκτ - 18:49

    twerk

    avatar
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    ναι το ξερο το κολπο και εμενα παρανομα ειναι Razz

    Δημοσίευση: 29 Απο  xp Windows 7 - Σελίδα 2 Empty Απ: Απο xp Windows 7 Παρ 21 Οκτ - 18:54

    constantinos

    constantinos
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    ωραία ..... Razz

    Δημοσίευση: 30 Απο  xp Windows 7 - Σελίδα 2 Empty Απ: Απο xp Windows 7 Παρ 21 Οκτ - 18:58

    constantinos

    constantinos
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    όταν τα κάνω με το κάλο install θα σας βάλω και εικόνα για να το δείτε έχει μια εβδομάδα που λέω να τα κάνω install και δεν βρίσκω χρόνο . τέλος παντο με τα driver τη θα κάνω? πως θα τα βρω? όταν θα είναι εντελώς καινός ο δίσκος θα έχει πάνω μόνο τα windows....

    Δημοσίευση: 31 Απο  xp Windows 7 - Σελίδα 2 Empty Απ: Απο xp Windows 7 Παρ 21 Οκτ - 19:00

    twerk

    avatar
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    το format θα γίνει οταν περνας τα 7 .
    ξερεις την διαδικασία ?

    Δημοσίευση: 32 Απο  xp Windows 7 - Σελίδα 2 Empty Απ: Απο xp Windows 7 Παρ 21 Οκτ - 19:03

    constantinos

    constantinos
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Ναι την ξέρω ..... άλλα το θέμα είναι τα driver..

    Δημοσίευση: 33 Απο  xp Windows 7 - Σελίδα 2 Empty Απ: Απο xp Windows 7 Παρ 21 Οκτ - 19:07

    twerk

    avatar
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    για τα win δεν νομιζω να εχεις προβλημα
    πρεπει αν κανεις τα update τις καρτας γραφικών ,ηχου κ.λπ οτι λίπη

    Δημοσίευση: 34 Απο  xp Windows 7 - Σελίδα 2 Empty Απ: Απο xp Windows 7 Παρ 21 Οκτ - 21:15

    constantinos

    constantinos
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    ολοκληρώθηκε το κατέβασμα είναι σε αχρείο rar παίζει ρόλο ? θα το τρέξω σε λigο και ότι γίνει το εβαλα σε dvd όλο το folder μαζί με το αχρείο rar...

    Δημοσίευση: 35 Απο  xp Windows 7 - Σελίδα 2 Empty Απ: Απο xp Windows 7 Παρ 21 Οκτ - 21:18

    constantinos

    constantinos
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    πρώτα θα βάλω το dvd στο dvd rom μετά θα το κάνω restart το pc και αν μου βγάλει μήνυμα για να αρxιση το boot σημαίνει είναι όλα καλά....

    Δημοσίευση: 36 Απο  xp Windows 7 - Σελίδα 2 Empty Απ: Απο xp Windows 7 Παρ 21 Οκτ - 21:20

    Θάλεια

    Θάλεια
    Administrator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Κωνσταντινε δεν εχω καταλαβει το προβλημα σου θελεις να σε βοηθησουμε στο να κανεις φορματ τα windows 7?

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Δημοσίευση: 37 Απο  xp Windows 7 - Σελίδα 2 Empty Απ: Απο xp Windows 7 Παρ 21 Οκτ - 21:23

    constantinos

    constantinos
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    ε ναι .

    Δημοσίευση: 38 Απο  xp Windows 7 - Σελίδα 2 Empty Απ: Απο xp Windows 7 Παρ 21 Οκτ - 21:24

    constantinos

    constantinos
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Απο xp να το κανω 7 τη δεν καταλαβες?

    Δημοσίευση: 39 Απο  xp Windows 7 - Σελίδα 2 Empty Απ: Απο xp Windows 7 Παρ 21 Οκτ - 21:25

    Θάλεια

    Θάλεια
    Administrator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    ριξε μια ματια εδω αναλυτικος οδηγος! Wink

    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]



    Έχει επεξεργασθεί από τον/την ♥stroymfita♥ στις Παρ 21 Οκτ - 21:28, 1 φορά

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Δημοσίευση: 40 Απο  xp Windows 7 - Σελίδα 2 Empty Απ: Απο xp Windows 7 Παρ 21 Οκτ - 21:26

    Θάλεια

    Θάλεια
    Administrator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    σαν να κανεις φορματ τα αλλα windows Κωνσταντινε.

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Δημοσίευση: 41 Απο  xp Windows 7 - Σελίδα 2 Empty Απ: Απο xp Windows 7 Παρ 21 Οκτ - 21:30

    twerk

    avatar
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    οχι το προγραμμα για αν το ξεκλιδοσεις πρεπει να το εχεις αλου
    θα το ανοιξεις με winrar και λογικα θα ειναι σε μορφη .iso και θα το καψεις με nero σε dvd

    Δημοσίευση: 42 Απο  xp Windows 7 - Σελίδα 2 Empty Απ: Απο xp Windows 7 Παρ 21 Οκτ - 21:32

    twerk

    avatar
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    α και δεν πρεπει να βαλεις τα 64 bit γιατι εχεις 2 gb ram ..καλυτερα βαλε 34-bit

    Δημοσίευση: 43 Απο  xp Windows 7 - Σελίδα 2 Empty Απ: Απο xp Windows 7 Παρ 21 Οκτ - 22:27

    constantinos

    constantinos
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    ναι το ξέρω .κατέβασα το power iso έναn πρόγραμμα το οποίο κάνει τα αχρεία rar σε iso .Αύριο αναμένεται να γίνει η εγκαταστήσει τον windows 7 θα σας εχω νεότερα αύριο :D

    Δημοσίευση: 44 Απο  xp Windows 7 - Σελίδα 2 Empty Απ: Απο xp Windows 7 Παρ 21 Οκτ - 22:30

    constantinos

    constantinos
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    στρουμφιτα σε ευχαριστώ για τον οδηγό ξέρω την διαδικασία απεεξω και ανακατωτά.... Wink δεν χρειάζομαι κανένα οδηγό....

    Δημοσίευση: 45 Απο  xp Windows 7 - Σελίδα 2 Empty Απ: Απο xp Windows 7 Παρ 21 Οκτ - 22:31

    Θάλεια

    Θάλεια
    Administrator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    οκ Κωνσταντινε μου επειδη μου ειπες θελεις να βοηθησουμε στο να βαλεις τα windows 7 και σου εδωσα λινκ.

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Δημοσίευση: 46 Απο  xp Windows 7 - Σελίδα 2 Empty Απ: Απο xp Windows 7 Παρ 21 Οκτ - 22:34

    leonblack

    leonblack
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    pana13giotis έγραψε:δεν ειναι τυχαίο που το 90% χρησιμοποιούν windows και κοστίζουν σε σχέση με τα linux που είναι ανοιχτού κώδικα και free
    [list=1][*]

    ο συλλογισμός σου είναι λάθως.... σκέψου αυτό
    τα γουίντος έχουν εκατομύρια παιχνίδια τα οποία το λίνουξ δεν έχει όμως τα λίνουξ βγάζουν λιγότερα σφάλματα και μπάγγς απο οτι δήποτε άλλο ...... βάλε τα να καταλάβεις την γλύκα και ύστερα τα λέμε

    http://softweria.forumotions.in

    Δημοσίευση: 47 Απο  xp Windows 7 - Σελίδα 2 Empty Απ: Απο xp Windows 7 Παρ 21 Οκτ - 23:27

    twerk

    avatar
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    leonblack έγραψε:
    pana13giotis έγραψε:δεν ειναι τυχαίο που το 90% χρησιμοποιούν windows και κοστίζουν σε σχέση με τα linux που είναι ανοιχτού κώδικα και free
    [list=1]
    [*]

    ο συλλογισμός σου είναι λάθως.... σκέψου αυτό
    τα γουίντος έχουν εκατομύρια παιχνίδια τα οποία το λίνουξ δεν έχει όμως τα λίνουξ βγάζουν λιγότερα σφάλματα και μπάγγς απο οτι δήποτε άλλο ...... βάλε τα να καταλάβεις την γλύκα και ύστερα τα λέμε

    αφου δεν τα χρησιμοποιούν πολοί τα λινουχ οποτε λογικο ειναι να εχουν λιγα παιχνιδια χωρις bug
    στα windows δουλευουν όλοι και bug θα υπαρχουν αφου εχει εκκατομύρια πράγματα

    Δημοσίευση: 48 Απο  xp Windows 7 - Σελίδα 2 Empty Απ: Απο xp Windows 7 Παρ 21 Οκτ - 23:34

    leonblack

    leonblack
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    κοίτα τα λίνουξ είναι καλύτερα σε ποιότητα ... δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο αυτής της διαμάχης...

    http://softweria.forumotions.in

    Δημοσίευση: 49 Απο  xp Windows 7 - Σελίδα 2 Empty Απ: Απο xp Windows 7 Παρ 21 Οκτ - 23:40

    twerk

    avatar
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    συζήτηση κάνουμε Razz

    Δημοσίευση: 50 Απο  xp Windows 7 - Σελίδα 2 Empty Απ: Απο xp Windows 7 Παρ 21 Οκτ - 23:46

    leonblack

    leonblack
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    α οκ εγώ το είχα πάρει λίγο διαφορετικά Razz

    http://softweria.forumotions.in

    Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

    Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Μοιραστείτε αυτό το θέμα

    Url
    BBcode
    HTML

    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή. Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης