thegreeksenergy.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Advertisement
Advertisement

Τεχνολογικές Ειδήσεις, Υποστήριξη, Διαδίκτυο, Ψυχαγωγία, Αγγελίες, Smartphones, Tablets, Games, Eπιστήμη, Free Software


  • 4 απαντήσεις
    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]  

    Δημοσίευση: 1 Πρόβλημα με υπολογιστή Empty Πρόβλημα με υπολογιστή Παρ 11 Νοε - 9:06

    trs

    trs
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Καλημέρα, σορρυ αν κάνω κάποιο λάθος στο τοπικ.
    Οταν ανοιγω τον υπολογιστη[το προβλημα δημιουργηθηκε μετα απο διακοπη], τα ανεμιστηρακια δουλευουν στο μαξ και η οθονη ειναι νεκρη, διαβασα ενα αλλο τοπικ με παρομοιο προβλημα και ελεγε οτι ειχαν προβλημα με τις ραμ η με μια μπαταριουλα πανω στην μητρικη.
    Εμενα ομως μου φαινετε οτι δουλευουν ολα στην μητρικη[και το πρασινο λαμπακι αναβει, και το ανεμιστηρακι της καρτας γραφικων δουλευει και ολα τα υπολοιπα]
    και οταν βγαζω το καλωδιο απο την καρτα γραφικων κανει εναν χαρακτηριστηκο ηχο οποτε πιστευω οτι δεν εχει καει.
    Μαλιστα οταν προσπαθησα να τον ανοιξω, ανοιξε και μου εβγαλε ενα μηνυμα
    NTLDR is missing, ειναι αρχεια των windows αλλα δεν μου ανοιγει ουτε τα bios για να κανω format, τωρα τι πρεπει να κανω?
    Ευχαριστω...

    Δημοσίευση: 2 Πρόβλημα με υπολογιστή Empty Απ: Πρόβλημα με υπολογιστή Παρ 11 Νοε - 10:36

    twerk

    avatar
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    αν δοκιμάσεις να βαλεις το cd τον windows που εχεις και πατήσεις recovery ? το δοκίμασες ?

    Δημοσίευση: 3 Πρόβλημα με υπολογιστή Empty Απ: Πρόβλημα με υπολογιστή Παρ 11 Νοε - 12:06

    Θάλεια

    Θάλεια
    Administrator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    μπορει να εχει προβλημα ο δισκος η οι driver.Τι windows εχεις xp?

    βρηκα κατι βηματα και τα εβαλα αν θελεις ριξε μια ματια εδω [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Δημοσίευση: 4 Πρόβλημα με υπολογιστή Empty Απ: Πρόβλημα με υπολογιστή Παρ 11 Νοε - 12:13

    trs

    trs
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    βαζω το cd αλλα ουτε αυτο το διαβαζει ουτε τα bios μου ανοιγει για να κανω boot, δεν ξερω και παρα πολλα αλλα απο κατι λιγο που ξερω δεν μπορω να το κανω ευκολα..
    αν μου ανοιγε τα bios η διαβαζε το cd πιστευω θα μπορουσα να το κανω, αλλα μην εχει καψει/χαλασει και τιποτα και γι'αυτο δεν ανοιγει καθολου.
    [δουλευουν μονο οι ανεμιστηρες στο φουλ, τα φωτα, cd/dvd,] οταν βαζω τα cd δεν κανει τιποτα και οι δισκοι σαν να μην μπορουν να διαβαστουν..
    μπορει να χρειαστει να τον ανοιξω και να τον κλεισω 20 φορες για να μου ανοιξει τα bios αν ειμαι τυχερος

    Δημοσίευση: 5 Πρόβλημα με υπολογιστή Empty Απ: Πρόβλημα με υπολογιστή Παρ 11 Νοε - 12:18

    Θάλεια

    Θάλεια
    Administrator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    μπορει να ειναι θεμα δισκου.Δες και αυτο που βρηκα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] μηπως βοηθηθεις μεχρι να σου απαντησει καποιος αλλος.

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Δημοσίευση: 6 Πρόβλημα με υπολογιστή Empty Απ: Πρόβλημα με υπολογιστή Παρ 11 Νοε - 12:23

    twerk

    avatar
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    πίγενε το σε εναν τεχνικο να το ανοιξει να δει μην εχει καει τιποτα .

    Δημοσίευση: 7 Πρόβλημα με υπολογιστή Empty Απ: Πρόβλημα με υπολογιστή Παρ 11 Νοε - 12:25

    Θάλεια

    Θάλεια
    Administrator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    απο καποια λιγα που διαβασα ο δισκος κατι εχει παθει αν το ανοιξεις και πατησεις συνεχομενα το f8 και ας μη το δειχνεις το δοκιμασες μηπως μπορεσεις να μπεις στην ασφαλη λειτουργια?η f2 αν δεν κανω λαθος για να μπεις στο bios.

    αυτο το μηνυμα σου βγαζει?

    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Δημοσίευση: 8 Πρόβλημα με υπολογιστή Empty Απ: Πρόβλημα με υπολογιστή Παρ 11 Νοε - 13:27

    trs

    trs
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    ναι αυτο, αλλα το θεμα ειναι οτι πρεπει να ειμαι πολυ τυχερος για να ανοιξει ο υπολογιστης, την ωρα που μου το εβγαλε δεν ειχα χρονο για να κανω εγκατασταση τα windows και απο τοτε δεν ξανα ανοιξε..ε αμα δεν μπορεσω να κανω τιποτα θα το παω σε κανενα τεχνικο, το θεμα ειναι μην κανει κανενα λαθος και αυτος και αντι για 1 πραγμα που χρειαζεται[αν χρειαζεται] να πληρωσω 2-3.
    επειδη διαβασα και σε αλλο τοπικ οτι ειχαν περιπου το ιδιο προβλημα και σε 3 διαφορετικους που πηγε του ειπαν 3 διαφορετικες αποψεις.
    εχω και το θηριο και δεν ειναι ευκολο στις μετακινησεις.

    Δημοσίευση: 9 Πρόβλημα με υπολογιστή Empty Απ: Πρόβλημα με υπολογιστή Παρ 11 Νοε - 13:28

    Θάλεια

    Θάλεια
    Administrator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    θα σου πουνε και αλλα ατομα σχολια

    απλα πιστευω οτι ο δισκος σου ειναι το θεμα.

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Δημοσίευση: 10 Πρόβλημα με υπολογιστή Empty Απ: Πρόβλημα με υπολογιστή Παρ 11 Νοε - 16:23

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Τι εχετε παθει ολοι με τις οθονες...Πιθανον εχει χαλασει ο σκληρος αν μπορεσεις και βρεις εναν αλλο σκληρο που να ταιριαζει στο δικο σου να το δοκιμασεις να δεις εστω αν κανει boot.

    Δημοσίευση: 11 Πρόβλημα με υπολογιστή Empty Απ: Πρόβλημα με υπολογιστή Πεμ 17 Νοε - 18:36

    trs

    trs
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    τελικα το πηγα σε τεχνικο και ειναι ακριβως το ιδιο προβλημα με καποιον που το ειχε αναφερει μεσα στο φορουμ. ειχε καει η μπαταρια της μητρικης και δεν μου κρατουσε ρυθμισεις στα bios και μου καηκε και μια μνημη ram.ευχαριστω για τα replay σας.

    Δημοσίευση: 12 Πρόβλημα με υπολογιστή Empty Απ: Πρόβλημα με υπολογιστή Πεμ 17 Νοε - 18:37

    Θάλεια

    Θάλεια
    Administrator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    τοτε απαντηθηκε απο αλλα θεματα.Κλειδωνει και αν χρειαστεις κατι αλλο ανοιγεις νεο θεμα.

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Δημοσίευση: 13 Πρόβλημα με υπολογιστή Empty Απ: Πρόβλημα με υπολογιστή Πεμ 17 Νοε - 18:38

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Μαλιστα αφου δεν εκαψε μητρικη εισαι τυχερος!!!


    Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Μοιραστείτε αυτό το θέμα

    Url
    BBcode
    HTML

    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή. Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης