thegreeksenergy.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Advertisement
Advertisement

Τεχνολογικές Ειδήσεις, Υποστήριξη, Διαδίκτυο, Ψυχαγωγία, Αγγελίες, Smartphones, Tablets, Games, Eπιστήμη, Free Software


  • +3
    nike1600
    Chaotic_Johnny
    xxannaxx
    7 απαντήσεις

    Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]  

    Δημοσίευση: 1 Θερμοκρασία στον υπολογιστή - Σελίδα 2 Empty Θερμοκρασία στον υπολογιστή Τρι 1 Μάης - 13:48

    xxannaxx

    xxannaxx
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

    Έχει 10 λεπτά που έχω ανοίξει τον υπολογιστή μου και έχω περάσει ένα πρόγραμμα που βγάζει τι θερμοκρασία έχει ο υπολογιστής.
    Έχω laptop και βάζω μια φωτογραφία για να μου πείτε όποιος ξέρει στα σημεία που έχω κυκλώσει τι σημαίνει και μου τα βγάζει τόσο ανεβασμένα.

    Κάτω από τον υπολογιστή έχω και εξωτερικό ανεμιστηράκι που βγάζει αέρα πάλι όμως δεν μου κάνει δουλεία.

    Αυτό άρχησε να γίνεται από τότε που αυξήθηκε η θερμοκρασία του καιρού το χειμώνα δεν το έβγαζε.

    εδώ είναι η εικόνα

    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


    Δημοσίευση: 26 Θερμοκρασία στον υπολογιστή - Σελίδα 2 Empty Απ: Θερμοκρασία στον υπολογιστή Τρι 1 Μάης - 14:48

    Chaotic_Johnny

    Chaotic_Johnny
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    nike1600 έγραψε:κοιτα στα biosτην θερμοκρασια γιατι μπορει να μην τα λεει σωστα...
    Για μερικα πανω-κατω δεν χαθηκε.. οι βλαβερες θερμοκρασιες ειναι στανταρ....το να εχει μια σαφεστερη μετρητη βοηθα μεν αλλα αν κινδινευει ενα πισι τοτε τα 0,10 και αυτα δεν θα την βοηθησουν..... η ουσια ειναι πως θελει καλυτερη βαση κατ'εμε


    Δεν ειναι ποσα ανεμηστηρακια εχει αλλα ΠΟΥ ειναι τοποθετημενα και ποσο δυνατο ειναι το ανεμηστηρακι (το ποσο δυνατο ειναι μετριεται σε rpm [rotation per minute])

    Δημοσίευση: 27 Θερμοκρασία στον υπολογιστή - Σελίδα 2 Empty Απ: Θερμοκρασία στον υπολογιστή Τρι 1 Μάης - 16:14

    Dimitrakis09

    Dimitrakis09
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Συνήθως τα λάπτοπ όπως και οι σταθεροί υπολογιστές έχουν εισαγωγή και εξαγωγή αέρα.. Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να βρεις μία καλή βάση που τα ανεμηστηράκια θα είναι στα σωστά σημεία (δηλαδή όχι πάνω από τα σημεία που θέλει το λαπτοπ να βγάζει αέρα προς τα έξω..)

    Δημοσίευση: 28 Θερμοκρασία στον υπολογιστή - Σελίδα 2 Empty Απ: Θερμοκρασία στον υπολογιστή Τρι 1 Μάης - 16:26

    Θάλεια

    Θάλεια
    Administrator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Ευχαριστουμε Δημητρακη για το σχολιο σου στο θεμα. :D

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Δημοσίευση: 29 Θερμοκρασία στον υπολογιστή - Σελίδα 2 Empty Απ: Θερμοκρασία στον υπολογιστή Τρι 1 Μάης - 16:55

    ????????

    Anonymous
    Επισκέπτης

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    xxannaxx έγραψε:Αν αγοράσω ένα με 3 και άνω ανεμιστηράκια δεν θα έχω μετά πρόβλημα με την θερμοκρασία;

    Δεν θα εχεις εχει προβλημα με 4 ανεμιστηρακια αν το παρεις ετσι..Ομως πρεπει και να κρατας ! Razz

    Δημοσίευση: 30 Θερμοκρασία στον υπολογιστή - Σελίδα 2 Empty Απ: Θερμοκρασία στον υπολογιστή Τρι 1 Μάης - 23:45

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    δες και αυτο...

    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

    Δημοσίευση: 31 Θερμοκρασία στον υπολογιστή - Σελίδα 2 Empty Απ: Θερμοκρασία στον υπολογιστή Πεμ 3 Μάης - 19:53

    [Dev]Halloween

    [Dev]Halloween
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Ο υπολογιστής σου θερμαίνετε από την ζέστη που έχει μέσα στο σπίτι σου και από το πόσο φορτωμένο έχεις τον υπολογιστή σου, διότι δεν γίνεται να έχεις ανοιχτά 15 παράθυρα και 3 παιχνίδια και να περιμένεις ο υπολογιστής σου να τα αντέξει όλα αυτά, πρέπει να έχεις ένα καλό ανεμιστήρα (εγώ προσωπικά έχω 2 εξωτερικούς στον υπολογιστή μου). Μπορείς να δεις έναν από τους 6 υπολογιστές μου τι τον έχω κάνει επειδή θερμαίνετε πάρα πολύ[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.](μπορεί να μην βγει η εικόνα διότι έχει ένα πρόβλημα)

    https://www.thegreeksenergy.com

    Δημοσίευση: 32 Θερμοκρασία στον υπολογιστή - Σελίδα 2 Empty Απ: Θερμοκρασία στον υπολογιστή Πεμ 3 Μάης - 20:01

    ????????

    Anonymous
    Επισκέπτης

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Σοβαρομιλας τωρα ? Εκατσες ολοκληρο ανεμιστηρα σε ενα υπολογιστη ? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

    Δημοσίευση: 33 Θερμοκρασία στον υπολογιστή - Σελίδα 2 Empty Απ: Θερμοκρασία στον υπολογιστή Πεμ 3 Μάης - 20:02

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    χαχα καπου την εχω ξαναδει αυτη τη φωτο μαλλον ειναι διασημος! Razz

    Δημοσίευση: 34 Θερμοκρασία στον υπολογιστή - Σελίδα 2 Empty Απ: Θερμοκρασία στον υπολογιστή Πεμ 3 Μάης - 20:18

    [Dev]Halloween

    [Dev]Halloween
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Σωτος έγραψε:Σοβαρομιλας τωρα ? Εκατσες ολοκληρο ανεμιστηρα σε ενα υπολογιστη ? [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
    Χεχε ναι :D

    https://www.thegreeksenergy.com

    Δημοσίευση: 35 Θερμοκρασία στον υπολογιστή - Σελίδα 2 Empty Απ: Θερμοκρασία στον υπολογιστή Πεμ 3 Μάης - 20:22

    Θάλεια

    Θάλεια
    Administrator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Η φωτο να μπει και στις εικονες...χαχα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

    Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Μοιραστείτε αυτό το θέμα

    Url
    BBcode
    HTML

    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή. Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης