thegreeksenergy.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Advertisement
Advertisement

Τεχνολογικές Ειδήσεις, Υποστήριξη, Διαδίκτυο, Ψυχαγωγία, Αγγελίες, Smartphones, Tablets, Games, Eπιστήμη, Free Software


  • skype

    +2
    Θάλεια
    toniaa
    6 απαντήσεις

    Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]  

    Δημοσίευση: 1 skype - Σελίδα 2 Empty skype Παρ 17 Αυγ - 16:12

    toniaa

    toniaa
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

    Γεια σας ειμαι καινουργια απο δω και λιγο ασχετη με την τεχνολογια.
    Τωρα τρεις μερες δεν εχω ιντερνετ και μπηκα απο ενα φιλο. Εχω skype και μπηκα κανονικα στο λογαριασμο μου και στην επαφη-φιλο που εχω (δεν εχω αλλες) δεν δειχνει φωτο, ουτε λοιπα στοιχεια, ουτε τηλ., ενω πρωτα στο δικο μου φαινοντουσαν ολα. Τι μπορει να σημαινει αυτο? διαγραφη ή απλα επειδη ειναι αλλος υπολογιστης δεν τα δειχνει? Εστειλα μηνυμα και δειχνει οτι ακομη δεν παραδωθηκε. Ευχαριστω


    Δημοσίευση: 26 skype - Σελίδα 2 Empty Απ: skype Δευ 20 Αυγ - 20:19

    toniaa

    toniaa
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    stroymfita έγραψε:
    toniaa έγραψε:
    Καλημερα
    Το προβλημα δε λυθηκε, αλλα εχω ιντερνετ τωρα και ολα καλα ξαναμπηκα στον αλλο υπολογιστη απο περιεργεια να δω τι γινεται και ακομη εδειχνε να το στελνει. διεγραψα το μυνημα και ολα καλα (ελπιζω)
    Επανερχομαι ομως με αλλο ερωτημα:
    Αν στειλω ενα γραπτο μνμ (αυτο το αμεσο που λεει) γιατι δεν μπορει να το δει ο αλλος ενω ειναι συνδεδεμενος, παρα μονο οταν συνδεθουν και οι δυο? Το τσεκαρα και σε μενα. Ενω μου ειχε σταλει μνμ τρεις ωρες πιο πριν και ενω ημουν συνδεδεμενη δεν ηρθε και μολις συνδεθηκε και ο αλλος τοτε μονο εμφανιστηκε. Ετσι ειναι ή θελει καποια ρυθμιση? Τα εψαξα εκει στις επιλογες αλλα δεν βλεπω κατι αλλο που πρεπει να κανω
    Ευχαριστω και συγνωμη αν σας ζαλισα

    χωρις να διαβασω τα αλλα σχολια θα σου πω και εγω τη γνωμη μου.Για να μπορεις να λαβεις και να στειλεις καποιο μηνυμα η κληση πρεπει να ειναι μεσα και ο αλλος που εχεις στις επαφες σου αλλα και εσυ αλλιως δεν μπορεις να στειλεις μηνυμα και να το λαβει αμεσως εκτος και αν μπει.

    Σε ευχαριστω στρουμφιτα Το ξανα-εγκατεστησα οπως μου ειπαν τα παιδια και θα δω αργοτερα αν υπαρχει αλλαγη, αλλα και γω πιστευω πως δεν γινεται κατι. Ρωτησα επειδη απο διαφορα ποστ που εχω διαβασει καταλαβα οτι μπορει να γινει αλλα το πως... και επισης μου εχουν στειλει μνμ και ενω συνδεθηκα δεν ηθρε και τους φανηκε παραξενο γιατι οχι, ενω κανουν οτι κανω και γω

    Δημοσίευση: 27 skype - Σελίδα 2 Empty Απ: skype Δευ 20 Αυγ - 20:29

    Θάλεια

    Θάλεια
    Administrator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    γινονται πολλα αν εχεις κανει σε καποιον block και ο αλλος νομιζει οτι σου στελνει εσενα δεν σου ερχονται τα μηνυματα αν σου στειλει καποιος κατι και εσυ μπεις μετα απο 1 μηνα παλι δεν σου ερχεται κατι γινονται πολλα με το σκυπε.Δοκιμασε αυτο και περιμενουμε να μας πεις απαντησεις.

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Δημοσίευση: 28 skype - Σελίδα 2 Empty Απ: skype Δευ 20 Αυγ - 20:48

    toniaa

    toniaa
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    stroymfita έγραψε:γινονται πολλα αν εχεις κανει σε καποιον block και ο αλλος νομιζει οτι σου στελνει εσενα δεν σου ερχονται τα μηνυματα αν σου στειλει καποιος κατι και εσυ μπεις μετα απο 1 μηνα παλι δεν σου ερχεται κατι γινονται πολλα με το σκυπε.Δοκιμασε αυτο και περιμενουμε να μας πεις απαντησεις.

    Πως κανεις block και που ειναι αυτο? Μπορει εγω κατι ναχω πατησει και να μην ξερω τι ειναι (αν και δεν εχει και τις τρελλες ρυθμισεις, εκτος κι αν εχει και ''ψιλα'' γραμματα που εγω δεν τα βλεπω) ειπα... ειμαι και λιγο ασχετη αλλα μαθαινω ευκολα :)

    Δημοσίευση: 29 skype - Σελίδα 2 Empty Απ: skype Δευ 20 Αυγ - 22:06

    jdm

    jdm
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    πως δουλευει το skype
    για να στηλετε μυνημα πρεπει να ειστε και οι δυο συνδεδεμενοι .. αν καποιος δεν ειναι και το μυνημα που εστηλες θελεις να παραδωθει οταν μπει πρπεει να αφησης το pc ανοιχτο και το σκυπε φυσικα...
    εσει που το εστηλες θα σου δειχνει μια "ροδιτσα" να γυριζει .. μολις συνδεθει θα το παρει .. αλλα θα πρπει εσυ να εχεις το pc σου ανοιχτο ..

    το ιδιο ισχυει και για τον αλλον ...

    το skype δεν εχει offline message δηλαδη να στηλης ενα μηνυμα να αποθυκευτει σε ενα remote pc και οταν συνδεθει ο αλλος να το παρει .. ( νομιζω αυτο το υποστιριζει το live messenger , δεν θυμαμε ομως δεν ασχολουμε ποια ...)

    Δημοσίευση: 30 skype - Σελίδα 2 Empty Απ: skype Δευ 20 Αυγ - 22:07

    jdm

    jdm
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    σορυ για τα πολλα ορθογραφικα.. αλλα...

    Δημοσίευση: 31 skype - Σελίδα 2 Empty Απ: skype Δευ 20 Αυγ - 22:07

    Θάλεια

    Θάλεια
    Administrator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    αν πατησεις πανω στο προφιλ του ατομου δεξι κλικ και αποκλεισμος απο τις επαφες τοτε τον εκανες αποκλεισμο αν το πατησεις και σου βγαζει προσθηκη και παλι στις επαφες τοτε τον βγαζεις.

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Δημοσίευση: 32 skype - Σελίδα 2 Empty Απ: skype Δευ 20 Αυγ - 22:21

    toniaa

    toniaa
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    jdm έγραψε:πως δουλευει το skype
    για να στηλετε μυνημα πρεπει να ειστε και οι δυο συνδεδεμενοι .. αν καποιος δεν ειναι και το μυνημα που εστηλες θελεις να παραδωθει οταν μπει πρπεει να αφησης το pc ανοιχτο και το σκυπε φυσικα...
    εσει που το εστηλες θα σου δειχνει μια "ροδιτσα" να γυριζει .. μολις συνδεθει θα το παρει .. αλλα θα πρπει εσυ να εχεις το pc σου ανοιχτο ..

    το ιδιο ισχυει και για τον αλλον ...


    το skype δεν εχει offline message δηλαδη να στηλης ενα μηνυμα να αποθυκευτει σε ενα remote pc και οταν συνδεθει ο αλλος να το παρει .. ( νομιζω αυτο το υποστιριζει το live messenger , δεν θυμαμε ομως δεν ασχολουμε ποια ...)

    ναι εχω δει μια ροδιτσα που γυριζει και ενταξει και το pc και το skype να ειναι ανοιχτο ...αλλα και συνδεδεμενη?

    Δημοσίευση: 33 skype - Σελίδα 2 Empty Απ: skype Δευ 20 Αυγ - 22:22

    jdm

    jdm
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    εννοειτε... !

    Δημοσίευση: 34 skype - Σελίδα 2 Empty Απ: skype Δευ 20 Αυγ - 22:22

    jdm

    jdm
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    αμα εισαι offline δεν πανε... πρπει να μπεις online...

    Δημοσίευση: 35 skype - Σελίδα 2 Empty Απ: skype Δευ 20 Αυγ - 22:23

    toniaa

    toniaa
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    stroymfita έγραψε:αν πατησεις πανω στο προφιλ του ατομου δεξι κλικ και αποκλεισμος απο τις επαφες τοτε τον εκανες αποκλεισμο αν το πατησεις και σου βγαζει προσθηκη και παλι στις επαφες τοτε τον βγαζεις.
    το τσεκαρα
    οχι δεν εχω πατησει αποκλεισμο

    Δημοσίευση: 36 skype - Σελίδα 2 Empty Απ: skype Δευ 20 Αυγ - 22:26

    toniaa

    toniaa
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    οκ παιδια καταλαβα
    σας ευχαριστω παρα πολυ
    καλο βραδυ να εχετε

    Δημοσίευση: 37 skype - Σελίδα 2 Empty Απ: skype Δευ 20 Αυγ - 22:28

    jdm

    jdm
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    αν θελεις να τα περνει πηγενετε σε live μεσσενγερ .. αν θυμαμε απο παλια το υποστηριζει ...

    Δημοσίευση: 38 skype - Σελίδα 2 Empty Απ: skype Δευ 20 Αυγ - 22:34

    toniaa

    toniaa
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    το εχω το msn και εχω δοκιμασει αλλα ουτε εκει γινεται κατι τετοιο
    αν ειναι να ερχονται τα μυνηματα οταν και οι δυο ειναι online δεν εχει νοημα το πιο πριν. σωστα?
    δε πειραζει, απλα νομιζα οτι μπορει να γινει
    παντως αληθεια σας ευχαριστω ολους σας, ελπιζω να μη σας κουρασα
    καλυνηχτα και καλη ξεκουραση

    Δημοσίευση: 39 skype - Σελίδα 2 Empty Απ: skype Δευ 20 Αυγ - 22:37

    jdm

    jdm
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    μμμ δεν ειμαι συγουρος .. αλλα νομζω στην live version ( πρπει να εχει vista sp2 και πανω h windows 7 ) το υποστιριζει...

    αν εχεις xp εχεις την παλια version toy msn και γιαυτο μπορει...

    Δημοσίευση: 40 skype - Σελίδα 2 Empty Απ: skype Δευ 20 Αυγ - 22:39

    toniaa

    toniaa
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    ναι xp

    Δημοσίευση: 41 skype - Σελίδα 2 Empty Απ: skype Δευ 20 Αυγ - 22:42

    jdm

    jdm
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    γιαυτο τοτε... δεν εχεις την live version εχεις την παλια... δεν ξερω μηπως με το pidgin
    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

    αλλα αμα και ο αλλος εχει χπ τοτε να το βαλει και αυτος... δεν ξερω δοκιμαστε

    το pidgin ειναι univerrsal client .. δηλαδη υποστιριζει πολλες υπηρεσιες σε ενα προγραμμα...

    Δημοσίευση: 42 skype - Σελίδα 2 Empty Απ: skype Δευ 20 Αυγ - 22:51

    toniaa

    toniaa
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    μμμμμμ!!! με μπερδευεις και θα μπερδευτω περισσοτερο... δε πειραζει αστο, καλο ειναι κι ετσι
    κραταω ομως τη σελιδα μηπως και....
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

    Δημοσίευση: 43 skype - Σελίδα 2 Empty Απ: skype Δευ 20 Αυγ - 22:52

    jdm

    jdm
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    χαχχαχ ε νταξ αν δεν πεθενει και κανενας αμα δεν το κανεις.. τοτε ολα οκ!!! :D

    Δημοσίευση: 44 skype - Σελίδα 2 Empty Απ: skype Δευ 20 Αυγ - 22:58

    toniaa

    toniaa
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    χαχαχχαχαχαχαχα οχι κανεις δε θα πεθανει..... υπαρχουν και σοβαροτεροι λογοι αν θελει καποιος να την κανει για τα θυμαρακια (φτου, φτου) [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

    Δημοσίευση: 45 skype - Σελίδα 2 Empty Απ: skype Δευ 20 Αυγ - 22:59

    jdm

    jdm
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    χαχαχαχαχα ναι .. να μην ανοιγη το λαπτοπ χοχοχοοχ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

    Δημοσίευση: 46 skype - Σελίδα 2 Empty Απ: skype Δευ 20 Αυγ - 23:08

    toniaa

    toniaa
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    υπαρχει κι αλλη λυση.... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

    Δημοσίευση: 47 skype - Σελίδα 2 Empty Απ: skype Δευ 20 Αυγ - 23:12

    jdm

    jdm
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    χχχαχα μετα... ομως νο λαπτοπ [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

    Δημοσίευση: 48 skype - Σελίδα 2 Empty Απ: skype Δευ 20 Αυγ - 23:18

    toniaa

    toniaa
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    δε πειραζει ευκαιρια να ξελαμπηκαρει και το μυαλο (λεμε τωρα)

    Δημοσίευση: 49 skype - Σελίδα 2 Empty Απ: skype Δευ 20 Αυγ - 23:20

    jdm

    jdm
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    χμμμ ναι .. καλα .. οταν θα σε αρχισει κρυος ιδρωτας... χχααχχαχαχαχ θα σου πω ξελαμπηκαρισμα...

    Δημοσίευση: 50 skype - Σελίδα 2 Empty Απ: skype Δευ 20 Αυγ - 23:26

    toniaa

    toniaa
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    ξερω ξερω δεν παλευεται με τιποτα.... χαχαχαχαχα εθισμος


    Μήνυμα [Σελίδα 2 από 3]

    Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Μοιραστείτε αυτό το θέμα

    Url
    BBcode
    HTML

    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή. Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης