thegreeksenergy.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Advertisement
Advertisement

Τεχνολογικές Ειδήσεις, Υποστήριξη, Διαδίκτυο, Ψυχαγωγία, Αγγελίες, Smartphones, Tablets, Games, Eπιστήμη, Free Software


  • Αναβάθμιση Drivers:

    5 απαντήσεις

    Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]  

    Δημοσίευση: 1 Αναβάθμιση Drivers: - Σελίδα 2 Empty Αναβάθμιση Drivers: Τετ 14 Νοε - 13:52

    clavier

    clavier
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

    Κυκλοφορούν πολλά προγράμματα σχετικά με την Αναβάθμιση - Ανανέωση Drivers.
    Γνωρίζει κανείς αν....
    1-Όντως κάνουν δουλειά ?
    2-Ενδείκνυται σαν πρόγραμμα να το έχουμε στο P/C μας ?
    3-Κατά πόσο είναι ασφαλή για το P/C μας ? [Μην αρχίσουν τα παρατράγουδα]
    4-Ποιο απ' όλα έχεται δοκιμάσει και αν μείνατε ευχαριστημένοι ?
    5-Πρέπει να ακολουθήσουμε τις οδηγίες συνολικά
    [Αν βρει πχ 5 παλαιούς οδηγούς για upgrade, πρέπει να τους αναβαθμίσουμε και τους 5?
    6-Τέλος ποιο απ' όλα θα προτείνατε ανεπιφύλακτα σε κάποιον να εγκαταστήσει?


    Δημοσίευση: 26 Αναβάθμιση Drivers: - Σελίδα 2 Empty Απ: Αναβάθμιση Drivers: Σαβ 17 Νοε - 23:27

    clavier

    clavier
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    jdm έγραψε:ολεεεε!! το 3το!!! ειναι ολοσωστο ... βασικα σου ειχα πει παλι.. αφαιρεσε το antivirus... επισης να παρακολουθησης την εγκατασταση μην κανει κανενα σφαλμα..
    οκ το τρίτο είναι το σωστό. Τώρα πρέπει να κατεβάσω πάλι ...γιατί τον διέγραψα
    λόγω του ότι το Anti-Malware το έβγαλε σαν μοναδική μόλυνση....
    Ευχαριστώ πολύ jdm (σειρά) για την βοήθεια.

    Δημοσίευση: 27 Αναβάθμιση Drivers: - Σελίδα 2 Empty Απ: Αναβάθμιση Drivers: Κυρ 18 Νοε - 0:36

    clavier

    clavier
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    clavier55 έγραψε:
    jdm έγραψε:ολεεεε!! το 3το!!! ειναι ολοσωστο ... βασικα σου ειχα πει παλι.. αφαιρεσε το antivirus... επισης να παρακολουθησης την εγκατασταση μην κανει κανενα σφαλμα..
    οκ το τρίτο είναι το σωστό. Τώρα πρέπει να κατεβάσω πάλι ... γιατί τον διέγραψα
    λόγω του ότι το Anti-Malware το έβγαλε σαν μοναδική μόλυνση....
    Ευχαριστώ πολύ jdm (σειρά) για την βοήθεια.
    Αν βρείς χρόνο jdm stείλε μου με κάποιο τρόπο link ..., για να είμαι σίγουρος ποιό θα κατεβάσω.

    Δημοσίευση: 28 Αναβάθμιση Drivers: - Σελίδα 2 Empty Απ: Αναβάθμιση Drivers: Κυρ 18 Νοε - 2:55

    jdm

    jdm
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    ok! done

    Δημοσίευση: 29 Αναβάθμιση Drivers: - Σελίδα 2 Empty Απ: Αναβάθμιση Drivers: Κυρ 18 Νοε - 8:16

    clavier

    clavier
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    jdm έγραψε:ok! done

    Δημοσίευση: 30 Αναβάθμιση Drivers: - Σελίδα 2 Empty Απ: Αναβάθμιση Drivers: Κυρ 18 Νοε - 12:44

    clavier

    clavier
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Θάλεια έγραψε:Αν θελει ας το κανει να το δω και εγω.
    Θάλεια αν θέλεις μπορείς να διαγράψεις κι αυτο το θέμα.
    Δεν νομίζω ότι μπορεί να προσφέρει κάτι σε άλλους χρήστες.
    Ευχαριστώ

    Δημοσίευση: 31 Αναβάθμιση Drivers: - Σελίδα 2 Empty Απ: Αναβάθμιση Drivers: Κυρ 18 Νοε - 15:22

    jdm

    jdm
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    οκ τορα κανε φορματ και τα ξαναλεμε..

    παντως το avast για καποιο λογο δεν μου αρεσει ..

    Δημοσίευση: 32 Αναβάθμιση Drivers: - Σελίδα 2 Empty Απ: Αναβάθμιση Drivers: Δευ 19 Νοε - 0:37

    clavier

    clavier
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Ερώτηση: Αν φοράς μνήμες DDR1 στο pc σου, μπορείς να βάλεις DDR3 ?

    Δημοσίευση: 33 Αναβάθμιση Drivers: - Σελίδα 2 Empty Απ: Αναβάθμιση Drivers: Δευ 19 Νοε - 0:39

    clavier

    clavier
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    jdm έγραψε:οκ τορα κανε φορματ και τα ξαναλεμε..
    παντως το avast για καποιο λογο δεν μου αρεσει ..

    Δεκτό κάθε σχόλιο. Είμαι ανοικτός σε προτάσεις..........

    Δημοσίευση: 34 Αναβάθμιση Drivers: - Σελίδα 2 Empty Απ: Αναβάθμιση Drivers: Δευ 19 Νοε - 21:24

    jdm

    jdm
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    μπορεις να βαλεις eset , avira , kai kingsoft . απλα απο ολα θα απενεργοποιισης το hearistic scan

    Δημοσίευση: 35 Αναβάθμιση Drivers: - Σελίδα 2 Empty Απ: Αναβάθμιση Drivers: Πεμ 29 Νοε - 9:37

    clavier

    clavier
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    jdm έγραψε:μπορεις να βαλεις eset , avira , kai kingsoft . απλα απο ολα θα απενεργοποιισης το hearistic scan
    Καλή σας μέρα jdm και Παύλε...
    Έχω πολλές μέρες να επικοινωνήσω μαζί σας και έχω ευχάριστα νέα να σας πώ.
    Από εχθές το pc μου πάει σφαίρα χάρη στην πολύτιμη βοήθειά σας.
    Διάβασα πάρα πολλές σελίδες απο την "Εκμάθηση ΅Windows 7, Vista & XP" και χρησιμοποίησα πάρα πολλά απο αυτά.
    Γράφω αυτό το μύνημα με σκοπό, πρώτον να σας ευχαριστήσω για άλλη μία φορά, και δεύτερον σαν προτροπή
    για τους υπόλοιπους χρήστες του Forum να αφιερώσουν λίγο χρόνο να διάβάσουν αυτά που γράφεται προς ενημέρωσή μας,
    (και που σπάνια μπαίνουν στον κόπο να τα διαβάσουν) και να είναι σίγουροι πως θα βρούν πάρα πολλές λύσεις σε προβλήματα
    που αντιμετωπίζουν ανά πάσα στιγμή στον υπολογιστή τους.
    Αναφορά πρός jdm:
    Δεν έκανα νέο format στο pc μου. Προσπάθησα και διόρθωσα αυτό που είχα κάνει πρόσφατα, ακολουθώντας πιστά τις οδηγίες σου.
    Βέβαια έχω "προ-ετοιμάσει", όλα όσα μου πρότεινες, και είμαι έτοιμος για πάν ενδεχόμενο. (ελπίζω να μήν τα χρειαστώ σύντομα)
    Ολοκληρώνοντας σ' ευχαριστώ για την άμεση και πολύτιμη βοήθειά σου.

    Δημοσίευση: 36 Αναβάθμιση Drivers: - Σελίδα 2 Empty Απ: Αναβάθμιση Drivers: Πεμ 29 Νοε - 10:49

    clavier

    clavier
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

    Τα νούμερά μου δεν είναι ιδιαίτερα μεγάλα απ' ότι βλέπετε,
    αλλά το μηχάνημα μου πάει θαυμάσια.
    Αρχίζω και με θαυμάζω [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

    Δημοσίευση: 37 Αναβάθμιση Drivers: - Σελίδα 2 Empty Απ: Αναβάθμιση Drivers: Πεμ 29 Νοε - 14:18

    jdm

    jdm
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    πιστεψεμε κανενας δεν τα ακολουθει .. οπως και αυτο το pc που φτιαχνω τωρα.. :/



    αφου τα κατφερες παλι καλα .. αν και πιστευω οτι με format ποιο γρηγορα θα το ειχες λυση .. απο την στιγμη που το ειχες κανει προσφατα και δεν ειχε σχεδον τιποτα.. 20 λεπτα θα ηταν ..:D

    νταξ αφου ειχες χρονο και δουλευει μια χαρα τοτε κανενα προβλημα

    οσο για την συνδεση σου βγαλε ολα τα τηλ απο το σπιτι σου τα παντα και τα φιλτρα κλεισε το ρουτερ ανοιξετο και δοκιμασε παλι να δεις με ποσο ? αν παλι τα ιδια η εστω λιγο ποιο πανω
    παρε τηλ στης βλαβες και δηλωσετο χαμηλη ταχυτητα .. και τα δυο ειναι πολυυ χαμηλα .. αρα προβλημα στο ζευγος? τωρα η ειναι του οτε( δεν παιζει ρολο αν εισαι σε αλλη εταιρια το ζευγος ειναι του οτε) .. η του σπιτιου σου ..

    επισης για να καλυτερα και ποιο καλα δοκιμασε απο εδω [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] και επελεξε αθηνα

    Δημοσίευση: 38 Αναβάθμιση Drivers: - Σελίδα 2 Empty Απ: Αναβάθμιση Drivers: Πεμ 29 Νοε - 16:20

    clavier

    clavier
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    jdm έγραψε:πιστεψεμε κανενας δεν τα ακολουθει .. οπως και αυτο το pc που φτιαχνω τωρα.. :/
    αφου τα κατφερες παλι καλα .. αν και πιστευω οτι με format ποιο γρηγορα θα το ειχες λυση .. απο την στιγμη που το ειχες κανει προσφατα και δεν ειχε σχεδον τιποτα.. 20 λεπτα θα ηταν ..[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
    νταξ αφου ειχες χρονο και δουλευει μια χαρα τοτε κανενα προβλημα.
    οσο για την συνδεση σου βγαλε ολα τα τηλ απο το σπιτι σου τα παντα και τα φιλτρα κλεισε το ρουτερ ανοιξετο και δοκιμασε παλι να δεις με ποσο ? αν παλι τα ιδια η εστω λιγο ποιο πανω
    παρε τηλ στης βλαβες και δηλωσετο χαμηλη ταχυτητα .. και τα δυο ειναι πολυυ χαμηλα .. αρα προβλημα στο ζευγος? τωρα η ειναι του οτε( δεν παιζει ρολο αν εισαι σε αλλη εταιρια το ζευγος ειναι του οτε) .. η του σπιτιου σου ..
    επισης για να καλυτερα και ποιο καλα δοκιμασε απο εδω [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] και επελεξε αθηνα
    Mε Server Θεσσαλονίκης Ώρα 9+30 πμ
    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

    Με Server Aθήνα Ωρα 16+15 μμ

    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

    Σημείωση: Χωρίς να κάνω απενεργοποίηση των τηλεφώνων (είναι λίγο δύσκολο αυτό.Διόροφο το σπίτι-πάνω κάτω κλπ)

    Δημοσίευση: 39 Αναβάθμιση Drivers: - Σελίδα 2 Empty Απ: Αναβάθμιση Drivers: Πεμ 29 Νοε - 16:39

    clavier

    clavier
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Εδώ Θεσσαλονίκη jdm......

    Δημοσίευση: 40 Αναβάθμιση Drivers: - Σελίδα 2 Empty Απ: Αναβάθμιση Drivers: Πεμ 29 Νοε - 17:01

    jdm

    jdm
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    χμμμ τωρα ειναι πολυ καλυτερο .. αν εισαι απο το dslam ( το οτε το μηχανημα για νετ ) χιλιομετρα μακρια τοτε η ταχυτητα σου ειναι μα χαρα.. αν ξερεις οτι το dslam ειναι σχετικα κοντα .. επρεπε να ειχες παραπανω .. αν η γραμμη σου ειναι cyta με τα 4 τοτε εισαι τελεια..

    Δημοσίευση: 41 Αναβάθμιση Drivers: - Σελίδα 2 Empty Απ: Αναβάθμιση Drivers: Πεμ 29 Νοε - 22:15

    clavier

    clavier
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    jdm έγραψε:χμμμ τωρα ειναι πολυ καλυτερο .. αν εισαι απο το dslam ( το οτε το μηχανημα για νετ ) χιλιομετρα μακρια τοτε η ταχυτητα σου ειναι μα χαρα..
    αν ξερεις οτι το dslam ειναι σχετικα κοντα .. επρεπε να ειχες παραπανω .. αν η γραμμη σου ειναι cyta με τα 4 τοτε εισαι τελεια..
    Είμαι Forthnet ΕΩΣ 24 mbps...Μάλλον το σήμα έρχεται απο τον ΟΤΕ γύρω στα 2,5 με 3 χιλιόμετρα μακριά απο μένα..

    απλα απο ολα θα απενεργοποιισης το hearistic scan

    Τελος πάντων μια χαρά είμαι.Ούτε με τα ΧΡ δε πήγαινα έτσι. Να 'σαι καλά.


    ΥΓ.
    Που βρίσκεται το "hearistic scan" που μου λές να απενεργοποιήσω απο τα Antivirus.Έβαλα το Avira, και δε το βρίσκω ούτε με Αναζήτηση..

    Δημοσίευση: 42 Αναβάθμιση Drivers: - Σελίδα 2 Empty Απ: Αναβάθμιση Drivers: Πεμ 29 Νοε - 22:17

    clavier

    clavier
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Εδώ τι έγινε τώρα?? Μπορεί να διαγραφεί ?? Η να διορθωθεί τουλάχιστον.
    Θάλειαααααα..

    Δημοσίευση: 43 Αναβάθμιση Drivers: - Σελίδα 2 Empty Απ: Αναβάθμιση Drivers: Πεμ 29 Νοε - 22:18

    Θάλεια

    Θάλεια
    Administrator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    το διορθωσα αν θελεις να διαγραψω κατι αλλο πεσμου να το διαγραψω αφησα μονο τα σχολια σου.

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Δημοσίευση: 44 Αναβάθμιση Drivers: - Σελίδα 2 Empty Απ: Αναβάθμιση Drivers: Παρ 30 Νοε - 5:03

    jdm

    jdm
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Open Avira Anti-Virus. Click "Configuration."


    Click the "+" next to "Scanner." Click "Use Smart Extensions" to avoid scanning files that cannot carry a virus or malware. Click the "+" next to "Scan." Check "Scan Archives" to scan ZIP, RAR and other archive formats that might contain malware. Click "Heuristic" and check "Macrovirus Heuristic" and "Enable AheAD," or Advanced Heuristic Analysis and Detection. Heuristic detection detects threats that are not in the daily threat database that the program automatically downloads, based on the behavior of the files.

    Δημοσίευση: 45 Αναβάθμιση Drivers: - Σελίδα 2 Empty Απ: Αναβάθμιση Drivers: Δευ 3 Δεκ - 13:28

    clavier

    clavier
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Καλή σας μέρα και καλό μήνα σε όλους.
    Θάλεια αν θέλεις μπορείς να διαγράψεις και αυτό το θέμα παντελώς.
    Ευχαριστώ..clavier

    Δημοσίευση: 46 Αναβάθμιση Drivers: - Σελίδα 2 Empty Απ: Αναβάθμιση Drivers: Δευ 3 Δεκ - 13:30

    Θάλεια

    Θάλεια
    Administrator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Δεν χρειαζεται να γινει διαγραφη του θεματος ας υπαρχει μπορει να βοηθησει καποιο μελος που εχει το αναλογο προβλημα στο να παρει απαντησεις.Διαγραφουμε θεματα που μιλανε για παρανομες συζητησεις και οχι ολα!Ευχαριστω!

    Το θεμα λυθηκε και κλειδωνει.

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

    Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Μοιραστείτε αυτό το θέμα

    Url
    BBcode
    HTML

    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή. Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης