thegreeksenergy.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Advertisement
Advertisement

Τεχνολογικές Ειδήσεις, Υποστήριξη, Διαδίκτυο, Ψυχαγωγία, Αγγελίες, Smartphones, Tablets, Games, Eπιστήμη, Free Software


  • +14
    atozak
    constantinos
    Ιωάννα
    Dester
    nikiforos
    Proxy*64*
    *Teoxxx*
    Paulos
    vagelis199
    ΚΚαράπας
    Dimmas
    Mix4lis
    mastersakis
    Θάλεια
    18 απαντήσεις

    Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]  

    Δημοσίευση: 1 Τι μνημη ram εχετε στον υπολογιστη σας? - Σελίδα 3 Empty Τι μνημη ram εχετε στον υπολογιστη σας? Πεμ 28 Φεβ - 12:21

    Θάλεια

    Θάλεια
    Administrator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

    Τι μνημη ram εχετε στον υπολογιστη σας?

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Δημοσίευση: 51 Τι μνημη ram εχετε στον υπολογιστη σας? - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι μνημη ram εχετε στον υπολογιστη σας? Παρ 24 Μάης - 16:22

    milios17

    milios17
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    4GB

    https://milios-spot.blogspot.com/

    Δημοσίευση: 52 Τι μνημη ram εχετε στον υπολογιστη σας? - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι μνημη ram εχετε στον υπολογιστη σας? Παρ 24 Μάης - 16:26

    constantinos

    constantinos
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    εχει ακομα 2 slot καινα μπωρο να βαλω αν θελω και παραμανω μνημη αλλα δεν θελω να το κανω για νη μην κανω αργο τον υπολογιστη μου γιατι οσο ποιο πολλη μνημη εχεις δεν κανει καλο στον υπολογιστη δεν κανει πατα καλο να εχει παρα πολλη μνημη! με 5 ειμαι ευχαριστημενος δεν παιζω παιχνιδια so... ατοζακ φιλε με 1 γβ που εχεις σερενεται ο υπολογιστης σου πως παιζις παιχνιδια ? Shocked

    Δημοσίευση: 53 Τι μνημη ram εχετε στον υπολογιστη σας? - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι μνημη ram εχετε στον υπολογιστη σας? Παρ 24 Μάης - 16:40

    atozak

    atozak
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Παλιότερο ενεργό μέλος
    Επιστροφή στην κορυφή
    κωσταντινε δεν παιζο νεους τιτλους απλα παιχνιδακια ειναι που αρκουντε στην ονμπορντ καρτα γραφικον και μια απλη καρτα ιχου
    Τι μνημη ram εχετε στον υπολογιστη σας? - Σελίδα 3 364988687

    https://www.thegreeksenergy.com

    Δημοσίευση: 54 Τι μνημη ram εχετε στον υπολογιστη σας? - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι μνημη ram εχετε στον υπολογιστη σας? Παρ 24 Μάης - 16:40

    constantinos

    constantinos
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    atozak έγραψε:κωσταντινε δεν παιζο νεους τιτλους απλα παιχνιδακια ειναι που αρκουντε στην ονμπορντ καρτα γραφικον και μια απλη καρτα ιχου
    Τι μνημη ram εχετε στον υπολογιστη σας? - Σελίδα 3 364988687

    ok !

    Δημοσίευση: 55 Τι μνημη ram εχετε στον υπολογιστη σας? - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι μνημη ram εχετε στον υπολογιστη σας? Σαβ 25 Μάης - 12:23

    nikiforos

    nikiforos
    Moderator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    constantinos έγραψε:εχει ακομα 2 slot καινα μπωρο να βαλω αν θελω και παραμανω μνημη αλλα δεν θελω να το κανω για νη μην κανω αργο τον υπολογιστη μου γιατι οσο ποιο πολλη μνημη εχεις δεν κανει καλο στον υπολογιστη δεν κανει πατα καλο να εχει παρα πολλη μνημη! με 5 ειμαι ευχαριστημενος δεν παιζω παιχνιδια so... ατοζακ φιλε με 1 γβ που εχεις σερενεται ο υπολογιστης σου πως παιζις παιχνιδια ? Shocked


    Aυτο ειναι μεγα λαθος, δεν ξερω που το χεις ακουσει αλλα καμια σχεση με την πραγματικοτητα.
    Οσο περισσοτερη ram εχεις τοσο πιο αναλαφρα λειτουργει το μηχανημα σου. (παντα αναλογα με τις απαιτησεις βεβαια).

    Ρωτησα για το πως ειναι τα kitακια επειδη σε αυτη την περιπτωση που αναφερεις δουλευει σε single channel,
    κατι που αν βαλεις αλλο ενα kit για να γινει dual η αποδοση θα ειναι ακομη πιο καλη. (βεβαια την στιγμη που δεν κανεις κατι βαρυ και το χεις
    πιο πολυ σαν htpc τοτε δεν υπαρχει λογος).

    ps. Tι μητρικη εχεις? Μου φαινεται παραξενο γιατι ενω χρησιμοποιεις 3 θεσεις.. ειπες εχεις αλλες 2... ενω το 99% εχει ζυγο αριθμο slots.. για τον λογο των
    καναλιων που αναφερα...

    Δημοσίευση: 56 Τι μνημη ram εχετε στον υπολογιστη σας? - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι μνημη ram εχετε στον υπολογιστη σας? Σαβ 25 Μάης - 13:28

    constantinos

    constantinos
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    καπου το ακουσα δεν θτμαμε που!

    η μιρτικη ,μου ειιναι της hp που ανοιξα το pc μου για τελευταια φορα εγραφε πανω hp!! νομιζω το εκανα dual channel γιατι ετσι γραφει το cpuz! οτι ειναι fual τωρα αν ειναι αληθεια αλλη υποθεση.εγω το μονο ΄που ξερω παει πολλη ποιο γρηγορα απο πριν που ειχα 2!

    Δημοσίευση: 57 Τι μνημη ram εχετε στον υπολογιστη σας? - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι μνημη ram εχετε στον υπολογιστη σας? Σαβ 25 Μάης - 13:40

    constantinos

    constantinos
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    δες της εοκονες ποσα slots εχει αν δεν πιστεύεις

    Τι μνημη ram εχετε στον υπολογιστη σας? - Σελίδα 3 94957477

    Τι μνημη ram εχετε στον υπολογιστη σας? - Σελίδα 3 19475367

    Τι μνημη ram εχετε στον υπολογιστη σας? - Σελίδα 3 71358746

    Δημοσίευση: 58 Τι μνημη ram εχετε στον υπολογιστη σας? - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι μνημη ram εχετε στον υπολογιστη σας? Σαβ 25 Μάης - 13:54

    nikiforos

    nikiforos
    Moderator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Δεν ειπα οτι δεν σε πιστευω, απλως μου φανηκε παραξενο μιας και σπανιζουν πλεον.


    Ειναι λογικο αφου να σου φαινεται πιο γρηγορο γιατι ειναι. (2gb<5gb).

    Δημοσίευση: 59 Τι μνημη ram εχετε στον υπολογιστη σας? - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι μνημη ram εχετε στον υπολογιστη σας? Σαβ 25 Μάης - 13:58

    constantinos

    constantinos
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    εχω στα πρωτα δυο slots τα 2 και στο 3 το ενα gb λογικα ειναι dual ....


    η βαθμολογια εναι πολυ καλη 6.5 για την μνημη ραμ!

    Δημοσίευση: 60 Τι μνημη ram εχετε στον υπολογιστη σας? - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι μνημη ram εχετε στον υπολογιστη σας? Παρ 30 Σεπ - 21:48

    constantinos

    constantinos
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Τι μνημη ram εχετε στον υπολογιστη σας? - Σελίδα 3 33ae78x


    εχω βαλει τρια slots και το εκανα dual channel 4096+2048+4096 = dual channel  +2048

    atozak

    atozak
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Παλιότερο ενεργό μέλος
    Επιστροφή στην κορυφή
    τώρα αναβαθμίσθηκα πήρα pc με windows 7 χομε πρημιουμ 64 bit και μνήμη 4GB ( πρέπει να είναι ddr3 νομίζω)τα σβησμένα είναι το από που το πήρα και το τηλέφωνο του καταστήματος για να μη γίνει διαφήμιση
    Τι μνημη ram εχετε στον υπολογιστη σας? - Σελίδα 3 2vn11kg

    https://www.thegreeksenergy.com

    Δημοσίευση: 62 Τι μνημη ram εχετε στον υπολογιστη σας? - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι μνημη ram εχετε στον υπολογιστη σας? Κυρ 1 Ιαν - 19:18

    panos314

    panos314
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    ddr 3 16gb στα 1600mhz

    Δημοσίευση: 63 Τι μνημη ram εχετε στον υπολογιστη σας? - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι μνημη ram εχετε στον υπολογιστη σας? Τρι 18 Απρ - 9:56

    GAMSgr

    GAMSgr
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    8GB

    http://best-gaming.net

    Δημοσίευση: 64 Τι μνημη ram εχετε στον υπολογιστη σας? - Σελίδα 3 Empty Απ: Τι μνημη ram εχετε στον υπολογιστη σας? Τετ 19 Απρ - 2:45

    Dark-Avenger

    Dark-Avenger
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    8gb

    http://itexperts.forumgreek.com/

    Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

    Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Μοιραστείτε αυτό το θέμα

    Url
    BBcode
    HTML

    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή. Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης