thegreeksenergy.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Advertisement
Advertisement

Τεχνολογικές Ειδήσεις, Υποστήριξη, Διαδίκτυο, Ψυχαγωγία, Αγγελίες, Smartphones, Tablets, Games, Eπιστήμη, Free Software


  • greeklish η ελληνικά?

    +28
    jam
    aimilios
    nikiforos
    vasothrilos61
    mastersakis
    *Teoxxx*
    Chaotic_Johnny
    GiorgakisGR
    ΚΚαράπας
    J0k3R^
    milios17
    Anonymos
    fastrider2006
    Proxy*64*
    Mix4lis
    Μάριος
    Tasos!!!!
    ζωιρος
    Ιωάννα
    twerk
    fraulina
    Θάλεια
    Βασίλης
    nikos b g7
    rafaella
    <3iwanna<3
    Paulos
    atozak
    32 απαντήσεις

    Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Πως γράφετε εσείς;;;

    Σύνολο Ψήφων : 38

    Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]  

    Δημοσίευση: 1  greeklish η ελληνικά? - Σελίδα 3 Empty greeklish η ελληνικά? Σαβ 23 Ιουλ - 17:20

    atozak

    atozak
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Παλιότερο ενεργό μέλος
    Επιστροφή στην κορυφή
    Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

    καλησπέρα σας.

    σε όσα φόρουμ έχω παρευρέθη απαγορεύονται τα greeklish και όσες φορες έχω δει greeklish σε φόρουμ τα αλλα μέλη (στην καλλίτερη περίπτωση) τους κάνουν παρατήρηση. (η στην χειρότερη) τα διώχνουν.


    δεν λέω είναι κουράστηκα για ανθρώπους που έχουν συνηθίσει τα ελληνικά. αλλα τη γίνετε με αυτούς που (καθένας για τους δικούς του λόγους) δεν μπορούν να γράψουν ελληνικά πχ άτομα από το εξωτερικό που τα pc τους δεν έχουν ελληνικές γραμματοσειρές?. σκέφτηκα να δούμε πόσοι θέλουν τα ελληνικά και πόσοι τα greeklish για να δο απάντησης

    μονο ελληνικά
    mono greeklish
    και τα 2 όπου έχουν τη δυνατότητα
     greeklish η ελληνικά? - Σελίδα 3 782675602

    https://www.thegreeksenergy.com

    Δημοσίευση: 51  greeklish η ελληνικά? - Σελίδα 3 Empty Απ: greeklish η ελληνικά? Δευ 8 Απρ - 20:10

    Chaotic_Johnny

    Chaotic_Johnny
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Θάλεια έγραψε:Γιαννη εχουμε βαλει και στις εξυπνες σελιδες κατι αναλογα καθως και ενα μελος εχει φτιαξει ενα προγραμμα ειδικα για τα greeklish.Αν καποιος θελει πραγματικα να γραφει ελληνικα υπαρχουν πολλες λυσεις.Αν σκεφτεις ποσα ατομα βαριουνται να κανουν αυτη τη διαδικασια και ετσι γραφουν με greeklish.

    Ωραιο θα ηταν να υπηρχε το ιδιο σαν addon στου φυλλομετρητες και οπως γραφουμε με ελληνικα η αγγλικα και μας βγαζουν τα λαθη μας , ετσι να γινεται και εδω να μην χρειαζεται κατι 'εξωτερικο' αλλα αυτο που λες πως οποιος θελει να γραφει ελληνικα το κανει σαφως το πιστευω!!!

    Δημοσίευση: 52  greeklish η ελληνικά? - Σελίδα 3 Empty Απ: greeklish η ελληνικά? Δευ 8 Απρ - 20:13

    Θάλεια

    Θάλεια
    Administrator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    ειχαμε παλιοτερα Widgets αλλα απο οτι βλεπαμε λιγα ατομα το χρησιμοποιουσαν και ετσι δωσαμε λυσεις οποιος θελει μπορει να μπαινει στις αναλογες σελιδες.Το θεμα ειναι να το θελεις να το κανεις και οχι να λες διαφορες δικαιολογιες για να γραφουν greeklish.

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Δημοσίευση: 53  greeklish η ελληνικά? - Σελίδα 3 Empty Απ: greeklish η ελληνικά? Δευ 8 Απρ - 20:20

    *Teoxxx*

    *Teoxxx*
    Global Moderator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Chaotic_Johnny έγραψε:Ας πω και εγώ την γνώμη μου...

    Καταρχάς στο πολλ έβαλα ΕΛΛΗΝΙΚΆ αλλα ΌΧΙ γιατί "είμαστε ελληνες" αλλα γιατί το φόρουμ είναι ΚΑΤΑ ΚΟΡΩΝ εδώ μέσα και μπαίνουν Ελληνες... είναι ελληνικό φόρουμ όχι γιατί μιλάμε ελληνικά, αλλα γιατί το μεγαλύτερο (για να μην πω ολο) μερος της κοινότητας ειναι ελληνες... αρα για να υπάρχει μια συνεννόηση ευκολότερη τα ελληνικά είναι μονόδρομος...

    Τώρα από εκεί κ πέρα αγαπητέ atozak για τα greeklish σου έχω μια πάρα πολυ καλή λύση και παρακαλώ την Θάλεια εάν θέλει να το διαδώσει στο φόρουμ!

    Υπάρχουν σελίδες που κάνουν μετατροπή από Greeklish σε Ελληνικά κ το αντίθετο
    Παράδειγμα -> http://services.innoetics.com/greeklish/

    Γράφεις το κείμενο και άνετα το μετατρέπεις από Greeklish σε Ελληνικά

    Τώρα όταν γράφεις Ελληνικά, ο κάθε φυλλομετρητης έχει μέσα και σου βγάζει τα λάθη... ΣΑΦΩΣ είναι ποιο αργό
    αλλα τουλάχιστον είναι ποιο σωστό! Τώρα όσον αφορά για τα λάθη πχ γράφεις το πήγα έτσι "πιγα" αυτό είναι επειδή γνωρίζεις στα greeklish πως γράφεται έτσι "piga" ενώ στην ουσία το σωστό ακόμα κ στα greeklish είναι "phga" έχω δει πολλών ειδών greeklish στα χρόνια μου και σε πληροφορώ το 70% ακόμα και αυτόν που γράφουν Greeklish πάλι λάθος τα κάνουν!!

    Τώρα για αυτούς που για κάποιο λόγο ένα στης 100 ο Η/Υ δεν έχει τα ελληνικά τότε σαφώς με κατάλληλες ρυθμίσεις το φτιάχνεις...

    Εγώ στο μόνο που χρησιμοποιώ Greeklish είναι στα ΣΜΣ και αυτό γιατί οι ελληνικοί χαρακτήρες πιάνουν περισσότερο "χώρο" δηλαδή όταν αρχίζω ένα σμσ μου λέει 0/160 (για να μου χρεωθεί 2 σμσ) αλλα όταν αρχίζω και γράφω ελληνικά το "160" κατεβαίνει στο 70 δηλαδή αρχίζω και γράφω και μετά από 5-6 ελληνικούς χαρακτήρες το 0/160 πηγαίνει στο 0/70
    και σαφώς αναλογικά μικρότερα είναι το κάθε ένα ΣΜΣ

    Δηλαδή όταν γράφω ελληνικά εχω (για το 1ο σμσ) 70 χαρακτήρες και όταν γράφω με αγγλικά γράμματα εχω 160 χαρακτήρες
    άρα με αγγλικά γράφω περισσότερα χωρίς να χρεώνομαι



    χαχαχαχαχαχχαχα γράφεις με greeklish και μετά τα κάνεις στα ελληνικά έλεος....!
    το θέμα είναι να γράφεις μόνο με Ελληνικά....

    Δημοσίευση: 54  greeklish η ελληνικά? - Σελίδα 3 Empty Απ: greeklish η ελληνικά? Δευ 8 Απρ - 20:24

    Θάλεια

    Θάλεια
    Administrator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Ο Γιαννης δεν γραφει greeklish.

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Δημοσίευση: 55  greeklish η ελληνικά? - Σελίδα 3 Empty Απ: greeklish η ελληνικά? Δευ 8 Απρ - 20:26

    atozak

    atozak
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Παλιότερο ενεργό μέλος
    Επιστροφή στην κορυφή
    Chaotic_Johnny έγραψε:Ας πω και εγώ την γνώμη μου...

    Καταρχάς στο πολλ έβαλα ΕΛΛΗΝΙΚΆ αλλα ΌΧΙ γιατί "είμαστε ελληνες" αλλα γιατί το φόρουμ είναι ΚΑΤΑ ΚΟΡΩΝ εδώ μέσα και μπαίνουν Ελληνες... είναι ελληνικό φόρουμ όχι γιατί μιλάμε ελληνικά, αλλα γιατί το μεγαλύτερο (για να μην πω ολο) μερος της κοινότητας ειναι ελληνες... αρα για να υπάρχει μια συνεννόηση ευκολότερη τα ελληνικά είναι μονόδρομος...

    Τώρα από εκεί κ πέρα αγαπητέ atozak για τα greeklish σου έχω μια πάρα πολυ καλή λύση και παρακαλώ την Θάλεια εάν θέλει να το διαδώσει στο φόρουμ!

    Υπάρχουν σελίδες που κάνουν μετατροπή από Greeklish σε Ελληνικά κ το αντίθετο
    Παράδειγμα -> http://services.innoetics.com/greeklish/

    Γράφεις το κείμενο και άνετα το μετατρέπεις από Greeklish σε Ελληνικά

    Τώρα όταν γράφεις Ελληνικά, ο κάθε φυλλομετρητης έχει μέσα και σου βγάζει τα λάθη... ΣΑΦΩΣ είναι ποιο αργό
    αλλα τουλάχιστον είναι ποιο σωστό! Τώρα όσον αφορά για τα λάθη πχ γράφεις το πήγα έτσι "πιγα" αυτό είναι επειδή γνωρίζεις στα greeklish πως γράφεται έτσι "piga" ενώ στην ουσία το σωστό ακόμα κ στα greeklish είναι "phga" έχω δει πολλών ειδών greeklish στα χρόνια μου και σε πληροφορώ το 70% ακόμα και αυτόν που γράφουν Greeklish πάλι λάθος τα κάνουν!!

    Τώρα για αυτούς που για κάποιο λόγο ένα στης 100 ο Η/Υ δεν έχει τα ελληνικά τότε σαφώς με κατάλληλες ρυθμίσεις το φτιάχνεις...

    Εγώ στο μόνο που χρησιμοποιώ Greeklish είναι στα ΣΜΣ και αυτό γιατί οι ελληνικοί χαρακτήρες πιάνουν περισσότερο "χώρο" δηλαδή όταν αρχίζω ένα σμσ μου λέει 0/160 (για να μου χρεωθεί 2 σμσ) αλλα όταν αρχίζω και γράφω ελληνικά το "160" κατεβαίνει στο 70 δηλαδή αρχίζω και γράφω και μετά από 5-6 ελληνικούς χαρακτήρες το 0/160 πηγαίνει στο 0/70
    και σαφώς αναλογικά μικρότερα είναι το κάθε ένα ΣΜΣ

    Δηλαδή όταν γράφω ελληνικά εχω (για το 1ο σμσ) 70 χαρακτήρες και όταν γράφω με αγγλικά γράμματα εχω 160 χαρακτήρες
    άρα με αγγλικά γράφω περισσότερα χωρίς να χρεώνομαι

    την σελιδα που λες την ξερο και την δουλεβο που και που καποτε υπιρφε καπιο"κουτακι" στα δεξια του browser και φανερονοταν οταν πιγενες το ποντικη σου επανο τουτορα οχι Rolling Eyes

    https://www.thegreeksenergy.com

    Δημοσίευση: 56  greeklish η ελληνικά? - Σελίδα 3 Empty Απ: greeklish η ελληνικά? Δευ 8 Απρ - 20:29

    Θάλεια

    Θάλεια
    Administrator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    μπορει να μην ειναι συμβατο με το νεο browser.

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Δημοσίευση: 57  greeklish η ελληνικά? - Σελίδα 3 Empty Απ: greeklish η ελληνικά? Πεμ 18 Απρ - 20:13

    Anonymos

    Anonymos
    Banned

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    ΕΛΛΗΝΙΚΑ!Ορθογραφημένα και τονισμένα!

    No more greeklish!

    Δημοσίευση: 58  greeklish η ελληνικά? - Σελίδα 3 Empty Απ: greeklish η ελληνικά? Πεμ 18 Απρ - 20:15

    mastersakis

    mastersakis
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    δεν τα διαβάζω τα greeklish καν...τσάπα κάνετε τον κόπο και τα γράφετε. προτειμώ 1000 φορές τα εντελώς ανορθόγραφα του φίλου μου atozak

    Δημοσίευση: 59  greeklish η ελληνικά? - Σελίδα 3 Empty Απ: greeklish η ελληνικά? Πεμ 18 Απρ - 20:16

    Mix4lis

    Mix4lis
    Moderator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    mastersakis έγραψε:δεν τα διαβάζω τα greeklish καν...τσάπα κάνετε τον κόπο και τα γράφετε. προτειμώ 1000 φορές τα εντελώς ανορθόγραφα του φίλου μου atozak
    psifous

    https://www.thegreeksenergy.com/

    Δημοσίευση: 60  greeklish η ελληνικά? - Σελίδα 3 Empty Απ: greeklish η ελληνικά? Πεμ 17 Οκτ - 13:50

    vasothrilos61

    vasothrilos61
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Ελληνικα φυσικα. Οταν βλεπω γκρικλις με πιανουν τα νευρα μου και σταματω το διαβασμα. Κανενας δεν ειναι αλανθαστος, οσον αφορα την ορθογραφια. Νομιζω οτι αμα θες γινεται ορθογραφικος ελεγχος. Υπαρχει προγραμμα. Αν ειναι λιγα τα ορθογραφικα λαθη δεν πειραζει. Αμα ειναι πολλα, δεν μπορω να διαβασω το κειμενο.

    Δημοσίευση: 61  greeklish η ελληνικά? - Σελίδα 3 Empty Απ: greeklish η ελληνικά? Πεμ 17 Οκτ - 15:53

    nikiforos

    nikiforos
    Moderator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Αυστηρα ελληνικα και απο μενα..
    Σιγουρα και τα πολλα ορθογραφικα κουραζουν και κανουν το ιδιο δυσκολο στην αναγνωση κειμενο με τα greeklish
    αλλα ειναι κατι που δεν μπορεις να κατηγορησεις καποιον..

    Βεβαια κατι που δεν δεχομαι σε καμια περιπτωση ειναι ατομα απο 25 ετων και κατω να γραφουν μονο greeklish... εκει εχει block-delete-ban
    και αυτο γιατι δεν μπορω να δεχτω καποιον που εχει την δυνατοτητα να μπει εδω και να ρωτησει κατι σχετικο με την τεχνολογια αλλα
    να μην ξερει να γραψει το εχω με "ω" και οχι με "ο"...! Σιγουρα και εκει με εξαιρεσεις παντα..

    Δικαιολογω απολυτα τους μεγαλυτερους σε ηλικια ανθρωπους μιας και η περιοδο των παιδικων τους χρονων ηταν δυσκολη και για πολλους
    η δουλεια ηταν μονοδρομος οποτε παρατουσαν το σχολειο για να δουλεψουν και να χουν ενα πιατο φαι. Αλλα χρονια αλλες εποχες..
    Πλεον δεν δικαιολογουνται τα παιδια να μην ξερουν να γραφουν.. και ενας λογος ειναι τα greeklish.

    Και εγω τα χρησιμοποιω αλλα ποτε για κειμενο. για κανα γρηγορο chat καλα ειναι. μεχρι εκει.

    Δημοσίευση: 62  greeklish η ελληνικά? - Σελίδα 3 Empty Απ: greeklish η ελληνικά? Πεμ 17 Οκτ - 19:29

    vasothrilos61

    vasothrilos61
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Συμφωνω απολυτα μαζι σου Νικηφορε. Το εθεσες πολυ σωστα το θεμα, αντιθετα με μενα που ακουστηκα πολυ αυστηρη. Ζητω συγνωμη, δεν ηθελα να γινω προσβλητικη. Εχεις δικιο οσον αφορα τις νεαρες ηλικιες. Απλα απο τεμπελια φανταζομαι προτιμουν τα greeklish. Ευκολια ειναι η σωστη λεξη (μην παρεξηγηθω παλι).

    Δημοσίευση: 63  greeklish η ελληνικά? - Σελίδα 3 Empty Απ: greeklish η ελληνικά? Πεμ 17 Οκτ - 19:51

    Mix4lis

    Mix4lis
    Moderator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Μια χαρά τα είπες Βάσω. Κι ο Νικηφόρος πολύ σωστά επίσης. Τα greeklish είναι ρεζίλι για την γλώσσα μας στην τελική. Είναι κι ανώφελο όμως να λέμε το οτιδήποτε γι 'αυτά. Πλέον οι περισσότεροι αυτά χρησιμοποιούν για πολλούς και διάφορους λόγους και δεν μπορεί να γίνει κάτι ούτε και να αλλάξει. Βέβαια δεν σημαίνει ότι αυτοί που τα χρησιμοποιούν είναι και αγράμματοι. Έχω μερικούς φιλόλογους που γράφουν greeklish (δεν ξέρω γιατί, ποτέ δεν κατάλαβα αυτά τα υποχθόνια πλάσματα που λέγονται καθηγητές...).

    https://www.thegreeksenergy.com/

    Δημοσίευση: 64  greeklish η ελληνικά? - Σελίδα 3 Empty Απ: greeklish η ελληνικά? Πεμ 17 Οκτ - 20:05

    atozak

    atozak
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Παλιότερο ενεργό μέλος
    Επιστροφή στην κορυφή
    γγουντ μιχαλη βερη γγουντ :D

    https://www.thegreeksenergy.com

    Δημοσίευση: 65  greeklish η ελληνικά? - Σελίδα 3 Empty Απ: greeklish η ελληνικά? Πεμ 17 Οκτ - 20:25

    vasothrilos61

    vasothrilos61
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Μιχαλη, αληθεια πιστευω οτι οι νεαρες ηλικιες γραφουν greeklish χαριν συντομιας. Για πιο γρηγορα δηλαδη, για ευκολια αν θες. Θυμωνω γιατι δεν μπορω να τα διαβασω. Καποτε που ειχα κατεβασει τα W8 και δεν μπορουσα να γραψω Ελληνικα και εγραφα με greeklish, πραγματικα.εκανα μεγαλη προσπαθεια, ποτε τα "i" ποτε με τα "h", ειχα μπερδευτει . Ειναι και το αλλο ομως, εγωϊστικο αν θες. Γιατι να μην γραψω στην γλωσσα μου; Η ορθογραφια βεβαια ειναι ενα μεγαλο προβλημα, ειδικα για μας τους μεγαλυτερους, για τους λογους που ανεφερε ο Νικηφορος, αλλα οι νεοι γνωριζετε πολυ περισσοτερα γραμματα απο εμας. Επομενως, περιμενω πολλα απο εσας.

    Δημοσίευση: 66  greeklish η ελληνικά? - Σελίδα 3 Empty Απ: greeklish η ελληνικά? Πεμ 17 Οκτ - 20:39

    Mix4lis

    Mix4lis
    Moderator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Ναι, η ευκολία γραφής είναι ένας παράγοντας που παρακινεί τους ανθρώπους να γράφουν greeklish. Περιττό μεν... Ποιος είπε ότι αν είσαι ανορθόγραφος και γράψεις το "γράφω", "γράφο" θεωρείται γελοίο προς τους άλλους; Τι "γράφο", τι "grafo", τα ίδια σκ@τα είναι, οπότε καλύτερα να επιλέξεις την ελληνική γραφή και ας το κάνεις λάθος, αφού θα το κάνεις που θα το κάνεις έτσι κι αλλιώς...

    https://www.thegreeksenergy.com/

    Δημοσίευση: 67  greeklish η ελληνικά? - Σελίδα 3 Empty Απ: greeklish η ελληνικά? Πεμ 17 Οκτ - 20:45

    atozak

    atozak
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Παλιότερο ενεργό μέλος
    Επιστροφή στην κορυφή
    εγω σε greeklish ειχα δη το "γιατι" "gt" και αλλα τετια πολα.αυτα επιδι ειπατε για σιντομια στα greeklish Shocked

    https://www.thegreeksenergy.com

    Δημοσίευση: 68  greeklish η ελληνικά? - Σελίδα 3 Empty Απ: greeklish η ελληνικά? Πεμ 17 Οκτ - 21:05

    vasothrilos61

    vasothrilos61
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Οχι, δεν θεωρω γελοιο αν καποιος ειναι ανορθογραφος, γιατι δεν γνωριζουμε τους λογους. Δεν νομιζω οτι καποιος μπορουσε και δεν ηθελε να μαθει. Εγω πολλες φορες μπερδευομαι με μερικες λεξεις. Διαφορετικα γραφονται στη δημοτικη, διαφορετικα στην απλη καθαρευουσα. Καποιες φορες μυαλο ειναι, κολλαει. Θα μου αρεσε να μην κανω ορθογραφικα λαθη, αλλα κανω.

    Δημοσίευση: 69  greeklish η ελληνικά? - Σελίδα 3 Empty Απ: greeklish η ελληνικά? Πεμ 17 Οκτ - 21:21

    aimilios

    aimilios
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    vasothrilos61 έγραψε:Οχι, δεν θεωρω γελοιο αν καποιος ειναι ανορθογραφος, γιατι δεν γνωριζουμε τους λογους. Δεν νομιζω οτι καποιος μπορουσε και δεν ηθελε να μαθει. Εγω πολλες φορες μπερδευομαι με μερικες λεξεις. Διαφορετικα γραφονται στη δημοτικη, διαφορετικα στην απλη καθαρευουσα. Καποιες φορες μυαλο ειναι, κολλαει. Θα μου αρεσε να μην κανω ορθογραφικα λαθη, αλλα κανω.
    Συμφωνώ μαζί σου Βάσω! :good3:

    Δημοσίευση: 70  greeklish η ελληνικά? - Σελίδα 3 Empty Απ: greeklish η ελληνικά? Παρ 18 Οκτ - 2:17

    jam

    jam
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Ελληνικα φυσικα δεν μπορω να βλεπω την σημερινη νεολαια να γραφει με GREEKLISH.

    Δημοσίευση: 71  greeklish η ελληνικά? - Σελίδα 3 Empty Απ: greeklish η ελληνικά? Παρ 18 Οκτ - 2:18

    jam

    jam
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Ελληνικα φυσικα δεν μπορω να βλεπω την σημερινη νεολαια να γραφει με GREEKLISH.

    Δημοσίευση: 72  greeklish η ελληνικά? - Σελίδα 3 Empty Απ: greeklish η ελληνικά? Παρ 18 Οκτ - 9:37

    vasothrilos61

    vasothrilos61
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Αλλοι φταινε για την νεολαια. Ολοι οι αλλοι, εκτος απο αυτην.

    Δημοσίευση: 73  greeklish η ελληνικά? - Σελίδα 3 Empty Απ: greeklish η ελληνικά? Τετ 30 Οκτ - 14:00

    Christina

    Christina
    Global Moderator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Φυσίκα ελληνικα , τ
    α greekenglish καταστρεφουν τη γλωσσα ! Γνωριζεται οτι κάθε ελληνικη λεξη δεν τυχαια! την εχετε μελετησει να δειτε το θησαυρο της γλωσσας μας!! Οι ξενοι μιλανε ετσι χαου αρ γιου? Ξερετε οτι οι Τουρκοι δεν δεχοντε να μεγλωτιδτουν οι σειρες τους για να κοινοποηθει η γλωσσα τους πανευρωπαικα!!! Εχουμε εναν τεραστιο θησαυρο γιατι να το καταστρεψουμε!! Ελληνικα !!!

    Δημοσίευση: 74  greeklish η ελληνικά? - Σελίδα 3 Empty Απ: greeklish η ελληνικά? Πεμ 31 Οκτ - 10:34

    vasothrilos61

    vasothrilos61
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Και εμεις οι εξυπνοι Χριστινα, εχουμε παρει ολα τα τουρκικα σηριαλ στην Ελληνικη τηλεοραση. Φανταζομαι γνωριζεις το παρασκηνιο.

    Δημοσίευση: 75  greeklish η ελληνικά? - Σελίδα 3 Empty Απ: greeklish η ελληνικά? Κυρ 19 Ιαν - 23:15

    Ιωάννα

    Ιωάννα
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Παλιότερο ενεργό μέλος
    Επιστροφή στην κορυφή
    ΕΓΩ ΨΗΦΙΣΑ: ΕΛΛΗΝΙΚΑ! ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΝΙΚΗΦΟΡΟ ΚΑΙ ΤΗΝ ΒΑΣΩ!! ΕΓΩ ΟΤΑΝ  ΝΑ ΓΡΑΦΩ ΜΟΝΟ ΕΛΛΗΝΙΚΑ, ΒΑΡΙΕΜΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΩ greeklish!  ΦΥΣΙΚΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!!

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

    Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Μοιραστείτε αυτό το θέμα

    Url
    BBcode
    HTML

    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή. Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης