thegreeksenergy.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Advertisement
Advertisement

Τεχνολογικές Ειδήσεις, Υποστήριξη, Διαδίκτυο, Ψυχαγωγία, Αγγελίες, Smartphones, Tablets, Games, Eπιστήμη, Free Software


  • άμα κλείσει η Forumotion

    +3
    Chaotic_Johnny
    Paulos
    Duonisia19
    7 απαντήσεις
    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]  

    Δημοσίευση: 1 άμα κλείσει η Forumotion Empty άμα κλείσει η Forumotion Τρι 9 Απρ - 19:25

    Duonisia19

    Duonisia19
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    θέλω να μάθω κάποια πράγματα εγώ έχω ένα forum σαν το δικό σας με 30 χρηστες μηνιαίως δηλαδή 30 member κάνουν εγγραφη περίπου κάθε μηνα.
    έχω δικό μου domain px.gr π.χ περνάνε μήνες χρονια και πληρώνω κανονικά για το domain και έχω μέσα σημαντικά πράγματα στο forum μου που δεν θέλω να τα χάσω μέχρι να πεθάνω άμα κλίση το server hosting forumotion θα κλείσουν και όλα τα forum? μην απαντήσετε δεν θα κλίση ποτε ποτε δεν ξέρεις τι παίζει κάποιος ειδικός άμα ξέρει.

    Δημοσίευση: 2 άμα κλείσει η Forumotion Empty Απ: άμα κλείσει η Forumotion Τρι 9 Απρ - 19:49

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Σε οποιοδηοτε server μπορει να γινει αυτο αλλα λιγο δυσκολο...Και το Facebook μπορει να κλεισει.. :D

    Δημοσίευση: 3 άμα κλείσει η Forumotion Empty Απ: άμα κλείσει η Forumotion Τρι 9 Απρ - 20:03

    Chaotic_Johnny

    Chaotic_Johnny
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Duonisia19 έγραψε:θέλω να μάθω κάποια πράγματα εγώ έχω ένα forum σαν το δικό σας με 30 χρηστες μηνιαίως δηλαδή 30 member κάνουν εγγραφη περίπου κάθε μηνα.
    έχω δικό μου domain px.gr π.χ περνάνε μήνες χρονια και πληρώνω κανονικά για το domain και έχω μέσα σημαντικά πράγματα στο forum μου που δεν θέλω να τα χάσω μέχρι να πεθάνω άμα κλίση το server hosting forumotion θα κλείσουν και όλα τα forum? μην απαντήσετε δεν θα κλίση ποτε ποτε δεν ξέρεις τι παίζει κάποιος ειδικός άμα ξέρει.


    Αγαπητη Duonisia εαν δν θες να συμβει αυτο τοτε θες .....
    Δικο σου σερβερ (δηλαδη μηχανημα) οπου Η θα τον νοικιαζεις στο εξωτερικο.. η θα τον εχεις στο σπιτι σου (δυσκολο γιατι θελει ειδικες προδιαγραφες χωρου κοκ για κατι τετοιο) και φυσικα μια ΔΙΚΗ ΣΟΥ αγορασμενη πλατφορμα φορουμ (βλεπε woltlab) για να μπορεις να πεις πως ΔΕΝ θα κλεισει κατι!!

    ΔΕΝ ξερω εαν η forumotion επιτρεπει να κανεις back-up τον post/threads/εικονες kok γιατι σιγουρα το CSS , Javascripts , theme style κοκ γινεται!! (τωρα κατα το ποσο αυτο μπορει να εφαρμοστει και αλλου ειναι λιγο οξυμορο :Ρ)

    Δημοσίευση: 4 άμα κλείσει η Forumotion Empty Απ: άμα κλείσει η Forumotion Τετ 10 Απρ - 19:40

    Duonisia19

    Duonisia19
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    με λιγα λογια αμα κλειση η φορυμοτιον κλεινουν ολα τα φορυμ και χανονται? σωστα?

    Δημοσίευση: 5 άμα κλείσει η Forumotion Empty Απ: άμα κλείσει η Forumotion Τετ 10 Απρ - 19:45

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Πολυ σωστος ο Γιαννης απλα δεν ειπα κατι τετοιο διοτι πρεπει να εχει και τις γνωσεις να κανει μια τετια κινηση..Μπορεις να κανεις και το ιδιο σου το pc σερβερ αλλα θα πρεπει να το εχεις ανοιχτο συνεχεια...μπλα μπλα...Επισης μια τετοια κινηση θα χαθουν τα παντα απο την σελιδα σου εκτος το domain...

    Δημοσίευση: 6 άμα κλείσει η Forumotion Empty Απ: άμα κλείσει η Forumotion Τετ 10 Απρ - 19:46

    Θάλεια

    Θάλεια
    Administrator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    δυστυχως ο συγκεκριμενος σερβερ δεν προσφερει back up οπως καποιες αλλες σελιδες οπου θα μπορουσες να κρατησεις αναπασα στιγμη.Οπως το ειπες αν τυχη και γινει κατι τετοιο κλεινουν ολα τα φορουμ και μιλανε για πανω απο 100.000 φορουμ τουλαχιστον ενεργα στην φορμοτιον και αλλα ποσα ανενεργα.Οποτε ολα μπορουν να γινουν.

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Δημοσίευση: 7 άμα κλείσει η Forumotion Empty Απ: άμα κλείσει η Forumotion Τετ 10 Απρ - 20:00

    Chaotic_Johnny

    Chaotic_Johnny
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Duonisia19 έγραψε:με λιγα λογια αμα κλειση η φορυμοτιον κλεινουν ολα τα φορυμ και χανονται? σωστα?
    Σωστα.. αλλα αν βαλεις ποσα φορουμ, υπαρχουν εντος της forumotion τα οποια πληρωνουν (!) και αυτα τα φορουμ επιτρεπουν στην forumotion να υπαρχουν ε ... ειναι εξαιρετικα δυσκολα.... αλλα ναι 1 στο 1,000,000,000,000 (:Ρ) υπαρχει η πιθανοτητα..

    Το 100% σιγουρο ειναι να σηκωσεις δικο σου Web Server και να τον στησεις καταλληλα για να σηκωσεις Forum μονο ετσι μπορεις να εισαι 100% σιγουρη!!

    Δημοσίευση: 8 άμα κλείσει η Forumotion Empty Απ: άμα κλείσει η Forumotion Τετ 10 Απρ - 20:01

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Chaotic_Johnny έγραψε:
    Duonisia19 έγραψε:με λιγα λογια αμα κλειση η φορυμοτιον κλεινουν ολα τα φορυμ και χανονται? σωστα?
    Σωστα.. αλλα αν βαλεις ποσα φορουμ, υπαρχουν εντος της forumotion τα οποια πληρωνουν (!) και αυτα τα φορουμ επιτρεπουν στην forumotion να υπαρχουν ε ... ειναι εξαιρετικα δυσκολα.... αλλα ναι 1 στο 1,000,000,000,000 (:Ρ) υπαρχει η πιθανοτητα..

    Το 100% σιγουρο ειναι να σηκωσεις δικο σου Web Server και να τον στησεις καταλληλα για να σηκωσεις Forum μονο ετσι μπορεις να εισαι 100% σιγουρη!!

    Το ιδανικοτερο...!!!

    Δημοσίευση: 9 άμα κλείσει η Forumotion Empty Απ: άμα κλείσει η Forumotion Τετ 10 Απρ - 22:27

    Duonisia19

    Duonisia19
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    το webs.com και αυτο αμα εχω δικο μου δομαιν αμα κλειση κλεινη και ι σελιδα που εχω?

    Δημοσίευση: 10 άμα κλείσει η Forumotion Empty Απ: άμα κλείσει η Forumotion Τετ 10 Απρ - 22:30

    Θάλεια

    Θάλεια
    Administrator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    σκοπος να φτιαξεις κατι δικο σου αν δεν θελεις να κλεισεις και οχι απο σελιδες απο αλλους σερβερ.

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Δημοσίευση: 11 άμα κλείσει η Forumotion Empty Απ: άμα κλείσει η Forumotion Πεμ 11 Απρ - 3:24

    Chaotic_Johnny

    Chaotic_Johnny
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Duonisia19 έγραψε:το webs.com και αυτο αμα εχω δικο μου δομαιν αμα κλειση κλεινη και ι σελιδα που εχω?

    Ναι... αλλα αυτο ειναι για ιστοσελιδες!! :/
    Εκτος κ αν εχει και για φορουμ δν τσεκαρα..

    Αλλα ναι το ιδιο ισχυει!!!


    (καλο φαινεται να το δοκιμασω! :D)

    Δημοσίευση: 12 άμα κλείσει η Forumotion Empty Απ: άμα κλείσει η Forumotion Πεμ 11 Απρ - 6:39

    Chaotic_Johnny

    Chaotic_Johnny
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Chaotic_Johnny έγραψε:(καλο φαινεται να το δοκιμασω! :D)
    Duonisia19 πιστεύω το builder αυτο ειναι .... κορυφη!!
    Εχω δει αρκετα (αν οχι παρα πολλα) και το συγκεκριμενο εχει τα άπαντα !!!!

    Ευχαριστω Wink
    Το συγκεκριμενο αξιζει να δωσεις τα λεφτα του σε αντιθεση με αλλα .
    Εαν σε ενδιαφερουν γενικα να βλεπεις / μαθαινεις δες το Yola

    Αυτα απο εμενα, παω για να ξεραθω! :Ρ

    Δημοσίευση: 13 άμα κλείσει η Forumotion Empty Απ: άμα κλείσει η Forumotion Πεμ 11 Απρ - 14:58

    Diamanths

    Diamanths
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    +φονω με την Θάλεια . Οταν θελεις κατει να μην κλίση καλω ειναι να το εχεις εσυ . Host+Domain και εισαι οκ .

    Δημοσίευση: 14 άμα κλείσει η Forumotion Empty Απ: άμα κλείσει η Forumotion Πεμ 11 Απρ - 16:06

    jdm

    jdm
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    το forumnation δεν σου δινει δυνατοτητα export την sql ??? Shocked ουτε αν το ζητησης?

    Δημοσίευση: 15 άμα κλείσει η Forumotion Empty Απ: άμα κλείσει η Forumotion Πεμ 11 Απρ - 16:09

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    οχι διαγραφονται ολα μονο το domain μπορεις να κρατησεις...



    Έχει επεξεργασθεί από τον/την Paulos στις Τετ 26 Απρ - 17:51, 1 φορά

    Δημοσίευση: 16 άμα κλείσει η Forumotion Empty Απ: άμα κλείσει η Forumotion Τετ 26 Απρ - 20:06

    GAMSgr

    GAMSgr
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Το θέμα είναι αρκετά παλιό (2χρόνια+) γι αυτό κλειδώνει.

    http://best-gaming.net

    Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Μοιραστείτε αυτό το θέμα

    Url
    BBcode
    HTML

    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή. Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης