thegreeksenergy.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Advertisement
Advertisement

Τεχνολογικές Ειδήσεις, Υποστήριξη, Διαδίκτυο, Ψυχαγωγία, Αγγελίες, Smartphones, Tablets, Games, Eπιστήμη, Free Software


  • +5
    Paulos
    atozak
    ΚΚαράπας
    Θάλεια
    irene e
    9 απαντήσεις

    Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]  

    Δημοσίευση: 1 ΣΒΗΣΙΜΟ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑΣ ΑΠΟ ΤΑ WINDOWS - Σελίδα 2 Empty ΣΒΗΣΙΜΟ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑΣ ΑΠΟ ΤΑ WINDOWS Παρ 2 Αυγ - 20:55

    irene e

    irene e
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

    ΜΙΣΩ ΜΙΑ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑ, ΑΝ ΤΗΝ ΣΒΗΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ ΜΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΔΙΑΒΑΣΩ ΑΝ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΑΡΧΕΙΑ ΜΕ ΑΥΤΗΝ;;;

    :erotimatiko:  ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΧΩ ΘΕΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΜΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ, ΔΕΝ ΜΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΓΙΑ ΑΛΛΟ ΦΟΡΜΑΤ, ΕΧΩ ΣΚΑΣΕΙ ΠΙΑ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ, Ε.Ε.


    Δημοσίευση: 26 ΣΒΗΣΙΜΟ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑΣ ΑΠΟ ΤΑ WINDOWS - Σελίδα 2 Empty Απ: ΣΒΗΣΙΜΟ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑΣ ΑΠΟ ΤΑ WINDOWS Τρι 6 Αυγ - 1:08

    irene e

    irene e
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    :oxi: 
    ΚΚαράπας έγραψε:Αν καταλαβα καλα, και για να μην την διαγραψεις την Arial, μπορεις να αλλαξεις την προεπιλεγμενη γραμματοσειρα. Απλα πες μου ποια office εχεις, και σε πια προγραμματα θες να την αλλαξεις ! (Και εννοειτε τι να βαλεις !) :D 

    ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΠΡΟΕΠΙΛΟΓΗ ΤΗΝ ΤΑΧΟΜΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΤΩΝ ΧΡ ΚΑΙ ΒΙΣΤΑ, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΕΝΑ ΠΑΟΥΕΡ ΠΟΗΝΤ ΜΕΣΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΝΑ ΤΟ ΜΕΤΑΦΡΑΣΩ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΗΝ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ, ΓΡΑΦΕΙ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙ ΑΥΤΟ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ...

     :mpammpam:

    Δημοσίευση: 27 ΣΒΗΣΙΜΟ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑΣ ΑΠΟ ΤΑ WINDOWS - Σελίδα 2 Empty Απ: ΣΒΗΣΙΜΟ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑΣ ΑΠΟ ΤΑ WINDOWS Τρι 6 Αυγ - 10:52

    ΚΚαράπας

    ΚΚαράπας
    Pc Team

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    irene e έγραψε::oxi: 
    ΚΚαράπας έγραψε:Αν καταλαβα καλα, και για να μην την διαγραψεις την Arial, μπορεις να αλλαξεις την προεπιλεγμενη γραμματοσειρα. Απλα πες μου ποια office εχεις, και σε πια προγραμματα θες να την αλλαξεις ! (Και εννοειτε τι να βαλεις !) :D 

    ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΠΡΟΕΠΙΛΟΓΗ ΤΗΝ ΤΑΧΟΜΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΤΩΝ ΧΡ ΚΑΙ ΒΙΣΤΑ, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΕΝΑ ΠΑΟΥΕΡ ΠΟΗΝΤ ΜΕΣΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΝΑ ΤΟ ΜΕΤΑΦΡΑΣΩ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΗΝ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ, ΓΡΑΦΕΙ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙ ΑΥΤΟ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ...

     :mpammpam:

    Ισως το word - office θελει αλλες ρυθμισεις. Πες μου αν θες ποιο office εχεις !

    Δημοσίευση: 28 ΣΒΗΣΙΜΟ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑΣ ΑΠΟ ΤΑ WINDOWS - Σελίδα 2 Empty Απ: ΣΒΗΣΙΜΟ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑΣ ΑΠΟ ΤΑ WINDOWS Τρι 6 Αυγ - 11:14

    atozak

    atozak
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Παλιότερο ενεργό μέλος
    Επιστροφή στην κορυφή
    νομιζο το 2003 αλλα να τα το πη και η ιδια δεν ειμαι σιγουροςRolling Eyes

    https://www.thegreeksenergy.com

    Δημοσίευση: 29 ΣΒΗΣΙΜΟ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑΣ ΑΠΟ ΤΑ WINDOWS - Σελίδα 2 Empty Απ: ΣΒΗΣΙΜΟ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑΣ ΑΠΟ ΤΑ WINDOWS Παρ 9 Αυγ - 14:04

    irene e

    irene e
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    ΚΚαράπας έγραψε:
    irene e έγραψε::oxi: 
    ΚΚαράπας έγραψε:Αν καταλαβα καλα, και για να μην την διαγραψεις την Arial, μπορεις να αλλαξεις την προεπιλεγμενη γραμματοσειρα. Απλα πες μου ποια office εχεις, και σε πια προγραμματα θες να την αλλαξεις ! (Και εννοειτε τι να βαλεις !) :D 
    ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΠΡΟΕΠΙΛΟΓΗ ΤΗΝ ΤΑΧΟΜΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΤΩΝ ΧΡ ΚΑΙ ΒΙΣΤΑ, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΕΝΑ ΠΑΟΥΕΡ ΠΟΗΝΤ ΜΕΣΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΝΑ ΤΟ ΜΕΤΑΦΡΑΣΩ ΚΑΙ ΚΑΝΩ ΑΛΛΑΓΗ ΣΤΗΝ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΠΕΤΥΧΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ, ΓΡΑΦΕΙ ΟΠΩΣ ΘΕΛΕΙ ΑΥΤΟ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ...  :mpammpam:
    Ισως το word - office θελει αλλες ρυθμισεις. Πες μου αν θες ποιο office εχεις !
    ΑΓΑΠΗΤΕ ΚΚ, ΕΧΩ ΟΦΙΣ2003 ΚΑΙ ΣΤΟ ΛΑΠΤΟΠ-ΒΙΣΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΝΟΤΕΒΟΟΚ-ΕΞΠΙ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΣΦΑΛΕΣ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΟΛΩΝ ΤΟ ΕΚΤΙΜΩ.geek

    Δημοσίευση: 30 ΣΒΗΣΙΜΟ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑΣ ΑΠΟ ΤΑ WINDOWS - Σελίδα 2 Empty Απ: ΣΒΗΣΙΜΟ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑΣ ΑΠΟ ΤΑ WINDOWS Παρ 9 Αυγ - 14:05

    irene e

    irene e
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    atozak έγραψε:νομιζο το 2003 αλλα να τα το πη και η ιδια δεν ειμαι σιγουροςRolling Eyes
    ΩΣ ΣΥΝΗΘΩΣ ΕΙΣΑΙ ΜΕΣΑ ΦΙΛΕ

    Δημοσίευση: 31 ΣΒΗΣΙΜΟ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑΣ ΑΠΟ ΤΑ WINDOWS - Σελίδα 2 Empty Απ: ΣΒΗΣΙΜΟ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑΣ ΑΠΟ ΤΑ WINDOWS Παρ 9 Αυγ - 14:06

    Mix4lis

    Mix4lis
    Moderator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Ειρήνη να κλειδώσουμε το θέμα;

    https://www.thegreeksenergy.com/

    Δημοσίευση: 32 ΣΒΗΣΙΜΟ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑΣ ΑΠΟ ΤΑ WINDOWS - Σελίδα 2 Empty Απ: ΣΒΗΣΙΜΟ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑΣ ΑΠΟ ΤΑ WINDOWS Παρ 9 Αυγ - 14:07

    irene e

    irene e
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Mix4lis έγραψε:Ειρήνη να κλειδώσουμε το θέμα;
    ΝΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

    Δημοσίευση: 33 ΣΒΗΣΙΜΟ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑΣ ΑΠΟ ΤΑ WINDOWS - Σελίδα 2 Empty Απ: ΣΒΗΣΙΜΟ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑΣ ΑΠΟ ΤΑ WINDOWS Παρ 9 Αυγ - 14:08

    Θάλεια

    Θάλεια
    Administrator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Ειρηνη θα σου πω επειδη πριν 2 μερες την πατησα και εγω ετσι.Ειχα στειλει ενα e-mail με μια παραξενη γραμματοσειρα που βρηκα στο ιντερνετ αλλα ηταν κανονικη με γραμματα απλα ηταν καπως διαφορετικα. ο αλλος που ελαβε το e-mail δεν μπορουσε καν να το διαβασει τα εβλεπε κινεζικα τα γραμματα.Μου στελνει να του στειλω παλι το μηνυμα του το ξανα στελνω νομιζοντας οτι δεν το εστειλα σωστα και παλι το ιδιο.Μολις ειπα να δοκιμασω μια αλλη γραμματοσειρα τη γνωστη που εχουν ολοι αμεσως το διαβασε.
    Αρα αν καποιος δεν εχει τη γραμματοσειρα που σου στελνει ο αλλος τα διαβαζεις στα κινεζικα.

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Δημοσίευση: 34 ΣΒΗΣΙΜΟ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑΣ ΑΠΟ ΤΑ WINDOWS - Σελίδα 2 Empty Απ: ΣΒΗΣΙΜΟ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑΣ ΑΠΟ ΤΑ WINDOWS Σαβ 10 Αυγ - 2:45

    jdm

    jdm
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    irene e έγραψε: ΑΓΑΠΗΤΕ ΚΚ, ΕΧΩ ΟΦΙΣ2003 ΚΑΙ ΣΤΟ ΛΑΠΤΟΠ-ΒΙΣΤΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΝΟΤΕΒΟΟΚ-ΕΞΠΙ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΣΦΑΛΕΣ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ, ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΟΛΩΝ ΤΟ ΕΚΤΙΜΩ.geek
    ειπες κατι σωστο  Razz  οχι μην πειραξεις την αριαλ .. ειναι βασικη...
    3 σελιδες???

    Δημοσίευση: 35 ΣΒΗΣΙΜΟ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑΣ ΑΠΟ ΤΑ WINDOWS - Σελίδα 2 Empty Απ: ΣΒΗΣΙΜΟ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑΣ ΑΠΟ ΤΑ WINDOWS Σαβ 10 Αυγ - 15:10

    ΚΚαράπας

    ΚΚαράπας
    Pc Team

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Τρόπος αλλαγής του στυλ της προεπιλεγμένης γραμματοσειράς στο Word 2002 ή το Word 2003

    Για να αλλάξετε το στυλ της προεπιλεγμένης γραμματοσειράς στο Word 2002 ή το Word 2003, ακολουθήστε τα εξής βήματα:

    1.Εάν δεν έχετε ανοίξει ένα έγγραφο, δημιουργήστε ένα νέο έγγραφο που να βασίζεται στο πρότυπο Normal.
    Για να γίνει αυτό, από το μενού Αρχείο (File), κάντε κλικ στην εντολή Δημιουργία (New) και κατόπιν κάντε κλικ στην επιλογή Κενό έγγραφο (Blank Document) στο παράθυρο εργασιών Δημιουργία εγγράφου (New Document).

    2.Από το μενού Μορφή (Format), κάντε κλικ στην εντολή Γραμματοσειρά (Font).

    3.Επιλέξτε τη γραμματοσειρά, το μέγεθος των στιγμών και οποιαδήποτε χαρακτηριστικά θέλετε.
    Παράθυρο διαλόγου "Γραμματοσειρές" (Fonts)

    4.Κάντε κλικ στο κουμπί Προεπιλεγμένη (Default).

    5.Κάντε κλικ στο κουμπί Ναι (Yes), όταν εμφανιστεί το ακόλουθο μήνυμα:
    Θέλετε να αλλάξετε την προεπιλεγμένη γραμματοσειρά σε Όνομα γραμματοσειράς?
    Η αλλαγή θα επηρεάσει όλα τα νέα έγγραφα με βάση το πρότυπο NORMAL.

    (Do you want to change the default font to font name?
    This change will affect all new documents based on the NORMAL template.)

    6Στο μενού Αρχείο (File), κρατήστε πατημένο το πλήκτρο SHIFT και, στη συνέχεια, κάντε κλικ στην εντολή Αποθήκευση όλων (Save All).


    Σημείωση : Εάν το Word σας ζητήσει να αποθηκεύσετε το νέο κενό έγγραφο, κάντε κλικ στην εντολή Άκυρο (Cancel). Το Word δεν θα σας ζητήσει να αποθηκεύσετε τις αλλαγές στο πρότυπο Normal εκτός αν είναι επιλεγμένη η επιλογή Να ζητείται η αποθήκευση του Normal.dot (Prompt to save Normal template) στην καρτέλα Αποθήκευση (Save). Για να βρείτε αυτήν την επιλογή, κάντε κλικ στην εντολή Επιλογές (Options) από το μενού Εργαλεία (Tools).

    Από : [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

    Παντως, οντως μην την διαγραψεις !

    Δημοσίευση: 36 ΣΒΗΣΙΜΟ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑΣ ΑΠΟ ΤΑ WINDOWS - Σελίδα 2 Empty Απ: ΣΒΗΣΙΜΟ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑΣ ΑΠΟ ΤΑ WINDOWS Σαβ 10 Αυγ - 15:59

    atozak

    atozak
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Παλιότερο ενεργό μέλος
    Επιστροφή στην κορυφή
    Θάλεια έγραψε:Ειρηνη θα σου πω επειδη πριν 2 μερες την πατησα και εγω ετσι.Ειχα στειλει ενα e-mail με μια παραξενη γραμματοσειρα που βρηκα στο ιντερνετ αλλα ηταν κανονικη με γραμματα απλα ηταν καπως διαφορετικα. ο αλλος που ελαβε το e-mail δεν μπορουσε καν να το διαβασει τα εβλεπε κινεζικα τα γραμματα.Μου στελνει να του στειλω παλι το μηνυμα του το ξανα στελνω νομιζοντας οτι δεν το εστειλα σωστα και παλι το ιδιο.Μολις ειπα να δοκιμασω μια αλλη γραμματοσειρα τη γνωστη που εχουν ολοι αμεσως το διαβασε. Αρα αν καποιος δεν εχει τη γραμματοσειρα που σου στελνει ο αλλος τα διαβαζεις στα κινεζικα.

    μακαρι να μας εβαζες μια πηοτογραφια να βλεπαμεWink

    https://www.thegreeksenergy.com

    Δημοσίευση: 37 ΣΒΗΣΙΜΟ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑΣ ΑΠΟ ΤΑ WINDOWS - Σελίδα 2 Empty Απ: ΣΒΗΣΙΜΟ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑΣ ΑΠΟ ΤΑ WINDOWS Σαβ 10 Αυγ - 19:32

    nikiforos

    nikiforos
    Moderator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    atozak έγραψε: μακαρι να μας εβαζες μια πηοτογραφια να βλεπαμεWink

    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
     
    Το εκανα με wordpad για να το δεις. 
    Το ιδιο αποτελεσμα εχει αλλωστε.

    Δημοσίευση: 38 ΣΒΗΣΙΜΟ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑΣ ΑΠΟ ΤΑ WINDOWS - Σελίδα 2 Empty Απ: ΣΒΗΣΙΜΟ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑΣ ΑΠΟ ΤΑ WINDOWS Δευ 12 Αυγ - 20:20

    atozak

    atozak
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Παλιότερο ενεργό μέλος
    Επιστροφή στην κορυφή
    οκ ευχαριστο νικιφορε το καταλαβα :thn-k:

    https://www.thegreeksenergy.com

    Δημοσίευση: 39 ΣΒΗΣΙΜΟ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑΣ ΑΠΟ ΤΑ WINDOWS - Σελίδα 2 Empty Απ: ΣΒΗΣΙΜΟ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑΣ ΑΠΟ ΤΑ WINDOWS Σαβ 17 Αυγ - 21:34

    irene e

    irene e
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    ΚΚαράπας έγραψε:Τρόπος αλλαγής του στυλ της προεπιλεγμένης γραμματοσειράς στο Word 2002 ή το Word 2003 Για να αλλάξετε το στυλ της προεπιλεγμένης γραμματοσειράς στο Word 2002 ή το Word 2003, ακολουθήστε τα εξής βήματα: 1.Εάν δεν έχετε ανοίξει ένα έγγραφο, δημιουργήστε ένα νέο έγγραφο που να βασίζεται στο πρότυπο Normal.
    Για να γίνει αυτό, από το μενού Αρχείο (File), κάντε κλικ στην εντολή Δημιουργία (New) και κατόπιν κάντε κλικ στην επιλογή Κενό έγγραφο (Blank Document) στο παράθυρο εργασιών Δημιουργία εγγράφου (New Document).
    2.Από το μενού Μορφή (Format), κάντε κλικ στην εντολή Γραμματοσειρά (Font). 3.Επιλέξτε τη γραμματοσειρά, το μέγεθος των στιγμών και οποιαδήποτε χαρακτηριστικά θέλετε. Παράθυρο διαλόγου "Γραμματοσειρές" (Fonts) 4.Κάντε κλικ στο κουμπί Προεπιλεγμένη (Default). 5.Κάντε κλικ στο κουμπί Ναι (Yes), όταν εμφανιστεί το ακόλουθο μήνυμα: Θέλετε να αλλάξετε την προεπιλεγμένη γραμματοσειρά σε Όνομα γραμματοσειράς?
    Η αλλαγή θα επηρεάσει όλα τα νέα έγγραφα με βάση το πρότυπο NORMAL. (Do you want to change the default font to font name? This change will affect all new documents based on the NORMAL template.)
    6Στο μενού Αρχείο (File), κρατήστε πατημένο το πλήκτρο SHIFT και, στη συνέχεια, κάντε κλικ στην εντολή Αποθήκευση όλων (Save All). Σημείωση : Εάν το Word σας ζητήσει να αποθηκεύσετε το νέο κενό έγγραφο, κάντε κλικ στην εντολή Άκυρο (Cancel). Το Word δεν θα σας ζητήσει να αποθηκεύσετε τις αλλαγές στο πρότυπο Normal εκτός αν είναι επιλεγμένη η επιλογή Να ζητείται η αποθήκευση του Normal.dot (Prompt to save Normal template) στην καρτέλα Αποθήκευση (Save). Για να βρείτε αυτήν την επιλογή, κάντε κλικ στην εντολή Επιλογές (Options) από το μενού Εργαλεία (Tools). Από : [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] Παντως, οντως μην την διαγραψεις !
    ΦΙΛΤΑΤΕ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΠΡΟΕΠΙΛΟΓΗ , ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΗΘΩΣ ΤΟ ΠΠΤ, ΑΛΛΑ ΣΥΜΒΙΒΑΣΤΗΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΟΤΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ, 17-8-13 :WAVE:

    Δημοσίευση: 40 ΣΒΗΣΙΜΟ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑΣ ΑΠΟ ΤΑ WINDOWS - Σελίδα 2 Empty Απ: ΣΒΗΣΙΜΟ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑΣ ΑΠΟ ΤΑ WINDOWS Παρ 23 Αυγ - 20:35

    ΚΚαράπας

    ΚΚαράπας
    Pc Team

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Wink 

    Το θέμα λύθηκε και κλειδώνεται.


    Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

    Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Μοιραστείτε αυτό το θέμα

    Url
    BBcode
    HTML

    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή. Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης