thegreeksenergy.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Advertisement
Advertisement

Τεχνολογικές Ειδήσεις, Υποστήριξη, Διαδίκτυο, Ψυχαγωγία, Αγγελίες, Smartphones, Tablets, Games, Eπιστήμη, Free Software


  • 4 απαντήσεις
    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]  

    Δημοσίευση: 1 Πως κανω root το Sasmung galaxy?  Empty Πως κανω root το Sasmung galaxy? Τρι 26 Νοε - 20:01

    constantinos

    constantinos
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Υπαρχή ευκόλως τρόπος να κάνω ροοτ το sasmung galaxy SII με android 2.1.3  Jelly bean? Άκουσα με ροοτ γίνεται ποιο γρήγορο το κινητό δεν κολλά  και έχεις πρόσβαση  σε πολλές εφαρμογές που δεν είχες παλιά και θέλω να μάθω αν έχει ποιο εύκολη διαδικασία..

    εδω και μηνες θελω να το κανω και δεν ξερω τον τροπο.. Rolling Eyes

    Δημοσίευση: 2 Πως κανω root το Sasmung galaxy?  Empty Απ: Πως κανω root το Sasmung galaxy? Τρι 26 Νοε - 20:24

    mastersakis

    mastersakis
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    οδηγίες [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.].

    Να ξέρεις ότι μπωρεί να βρείς τον μπελά σου αν πάει κάτι στραβά.......

    Δημοσίευση: 3 Πως κανω root το Sasmung galaxy?  Empty Απ: Πως κανω root το Sasmung galaxy? Τρι 26 Νοε - 20:28

    constantinos

    constantinos
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    ευχαριστω.. 
    το ξέρω και θα είμαι προσεκτικός όταν το κάνω.. δεν θα παει τιποτε στραβα μην  αγχωνεσε Wink  εν η δουλεια μου... Razz

    Δημοσίευση: 4 Πως κανω root το Sasmung galaxy?  Empty Απ: Πως κανω root το Sasmung galaxy? Τρι 26 Νοε - 22:25

    nikiforos

    nikiforos
    Moderator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Ας το πιασουμε απ την αρχη. 

    Με ρουταρισμα των συσκευων αποκτουμε δικαιωματα διαχειριστη στην συσκευη μας. 
    Πλεον θα εχουμε την δυνατοτητα να βαλουμε καποιες πολυ χρησιμες εφαρμογες 
    (πχ titanium backup) καθως και να αλλαξουμε rom, να βαλουμε θεματα, overclock, undervolt κλπ κλπ. 

    Το σιγουρο ειναι οτι το root δεν κανει πιο γρηγορη την συσκευη. Δινει την δυνατοτητα στον χρηστη 
    να την κανει. Σε περιπτωση που ο χρηστης δεν κατεχει το σπορ και αρχισει να δοκιμαζει οτι βρισκει 
    χωρις την απαραιτητη μελετη και αναζητηση, το πολυ σε ενα μηνα η συσκευη θα εχει αρκετα μειωμενη αποδοση. 

    Η διαδικασια rootαρισματος ειναι ευκολη για καποιον που εχει βασικη εμπειρια στην τεχνολογια. 4-5 βηματα και ετοιμο.

    Δημοσίευση: 5 Πως κανω root το Sasmung galaxy?  Empty Απ: Πως κανω root το Sasmung galaxy? Τρι 26 Νοε - 22:56

    constantinos

    constantinos
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.απλα θελω την διαδικασια βημα βημα για να το κανω σωστα..τη μου προτινης να κανω να τ κανω ροοτ η οχι;

    Δημοσίευση: 6 Πως κανω root το Sasmung galaxy?  Empty Απ: Πως κανω root το Sasmung galaxy? Τετ 27 Νοε - 9:32

    atozak

    atozak
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Παλιότερο ενεργό μέλος
    Επιστροφή στην κορυφή
    εγω στην θεσισου θα την αφινα στην ισιχια της για να μην εχω εκπλιξης και τρεχωaffraid . αλλα βεβεα δικο σου θεμα Wink

    https://www.thegreeksenergy.com

    Δημοσίευση: 7 Πως κανω root το Sasmung galaxy?  Empty Απ: Πως κανω root το Sasmung galaxy? Τετ 27 Νοε - 12:43

    nikiforos

    nikiforos
    Moderator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    constantinos έγραψε:Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.απλα θελω την διαδικασια βημα βημα για να το κανω σωστα..τη μου προτινης να κανω να τ κανω ροοτ η οχι;
    Το ερωτημα ειναι: τι χρειαζεσαι και θες rootαρισμενη συσκευη?

    ps. Εχεις βαλει sd card? 

    @Atozak εκπληξεις δεν υπαρχουν. Υπαρχει η γνωση η αμαθεια και η ημιμαθεια.

    Δημοσίευση: 8 Πως κανω root το Sasmung galaxy?  Empty Απ: Πως κανω root το Sasmung galaxy? Τετ 27 Νοε - 13:04

    atozak

    atozak
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Παλιότερο ενεργό μέλος
    Επιστροφή στην κορυφή
    επιδι εγω ειμαι  στην 2 ρη κατιγορια δεν το πιραζο Wink

    https://www.thegreeksenergy.com

    Δημοσίευση: 9 Πως κανω root το Sasmung galaxy?  Empty Απ: Πως κανω root το Sasmung galaxy? Τετ 27 Νοε - 13:09

    nikiforos

    nikiforos
    Moderator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    atozak έγραψε:επιδι εγω ειμαι  στην 2 ρη κατιγορια δεν το πιραζο Wink
    Σωστή απόφαση.

    Δημοσίευση: 10 Πως κανω root το Sasmung galaxy?  Empty Απ: Πως κανω root το Sasmung galaxy? Τετ 27 Νοε - 17:43

    constantinos

    constantinos
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    nikiforos έγραψε:
    constantinos έγραψε:Ευχαριστω πολυ για την απαντηση.απλα θελω την διαδικασια βημα βημα για να το κανω σωστα..τη μου προτινης να κανω να τ κανω ροοτ η οχι;
    Το ερωτημα ειναι: τι χρειαζεσαι και θες rootαρισμενη συσκευη? ps. Εχεις βαλει sd card?  @Atozak εκπληξεις δεν υπαρχουν. Υπαρχει η γνωση η αμαθεια και η ημιμαθεια.[/quote
    ]

    ναι έχω sd card
    11 gb!!

    Δημοσίευση: 11 Πως κανω root το Sasmung galaxy?  Empty Απ: Πως κανω root το Sasmung galaxy? Τετ 27 Νοε - 17:52

    constantinos

    constantinos
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    ο λογος θελω να εχω πληρη προσβαση στην συσκευη  και να κανω γρηγορο το κινητο γιατι κολλαει συνεχως καποιες φορες 

    ::@ atozak θελω να το κανω και οτι ειναι να γινει ας γινει δεν με ενδιαφερει... θελω να μαθω πως γινεται θελω εδω και καιρο να το κανω ροοτ και δεν βρισκω τον χρονο εχω και ενα πανεπηστιμιο να βγαλω Razz

    Δημοσίευση: 12 Πως κανω root το Sasmung galaxy?  Empty Απ: Πως κανω root το Sasmung galaxy? Τετ 27 Νοε - 18:03

    constantinos

    constantinos
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    ekana ενα search στο google και βρηκα ενα apk Framaroot  κανει το ευκολα το root  το εχεις ακουστα αυτο  ?

    Δημοσίευση: 13 Πως κανω root το Sasmung galaxy?  Empty Απ: Πως κανω root το Sasmung galaxy? Τετ 27 Νοε - 20:50

    constantinos

    constantinos
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Μπωρει να κλειδωση το θεμα δεν θα το κανω τωρα το ροοτ τελικα . ευχαριστω για της απαντησεις!!

    Δημοσίευση: 14 Πως κανω root το Sasmung galaxy?  Empty Απ: Πως κανω root το Sasmung galaxy? Παρ 29 Νοε - 12:28

    nikiforos

    nikiforos
    Moderator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    constantinos έγραψε:ekana ενα search στο google και βρηκα ενα apk Framaroot  κανει το ευκολα το root  το εχεις ακουστα αυτο  ?
    Δεν ξερω πως εψαξες στο google, αλλα μολις εγραψα "how root galaxy s2"
     το πρωτο link που μου εδωσε περιγραφει στα ελληνικα αναλυτικα την διαδικασια. 

    Μεσω odin γινεται το root. αφου εχεις κατεβασει αυτο μαζι με αλλο ενα μικρο αρχειο. 



    Ps. Το κλειδωνω και αν αλλαξεις γνωμη στειλε μου μηνυμα να το ανοιξω και να συνεχισουμε την κουβεντα.

    Το θέμα λύθηκε και κλειδώνεται.


    Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Μοιραστείτε αυτό το θέμα

    Url
    BBcode
    HTML

    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή. Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης