thegreeksenergy.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Advertisement
Advertisement

Τεχνολογικές Ειδήσεις, Υποστήριξη, Διαδίκτυο, Ψυχαγωγία, Αγγελίες, Smartphones, Tablets, Games, Eπιστήμη, Free Software


  • 4 απαντήσεις
    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]  

    Δημοσίευση: 1 Windows 7:Πρόβλημα οπτικού δίσκου Empty Windows 7:Πρόβλημα οπτικού δίσκου Κυρ 9 Μαρ - 15:46

    Sugar

    Sugar
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Καλησπέρα σε όλους! Είμαι νέος στο φορουμ. Έχω ένα πρόβλημα με το συγκεκριμένο πρόγραμμα προσπαθόντας να το κάνω boot από το cd του. 

        Είχα σοβαρό πρόβλημα με το σήμα στο δίκτυο μου και γι αυτό αποφάσισα να αγοράσω μία κεραία (booster). Αγόρασα λοιπόν την ΒΕΙΝΙ booster antenna και πριν την εγκαταστήσω έβαλα το cd rom ( που περιέχονταν στο πακέτο) στο cd drive του λάπτοπ μου. Ο οδηγός εγκατάστασης ζήτουσε επαννεκινηση του υπολογιστή (αργότερα κατάλαβα οτί το πρόγραμμα δεν ήταν απαραίτητο για την εγκατάσταση της κεραίας αφου τα windows όπως και τα linux που τρέχω στο λάπτοπ μου ανακάλυψαν αυτόματα τους οδηγούς). Έκανα ότι έλεγε στο εγχειρίδιο και αφού bootara το πρόγραμμα το έκλεισα και το cd drive μου δεν γίνεται ορατό ούτε στο bios ούτε φυσικά στα δύο λογισμικά που τρέχουν στο λάπτοπ μου. Το περίεργο τώρα στην ιστορία είναι ότι δεν έχει καεί το cd drive γιατί είναι μόνιμα αναμένο το πράσινο λαμπάκι. Έχετε καμιά ιδέα τι προκάλεσε όλο αυτο και πώς να το ξεμπλοκάρω;

       Εκτιμώ κάθε απάντηση και σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

    Δημοσίευση: 2 Windows 7:Πρόβλημα οπτικού δίσκου Empty Απ: Windows 7:Πρόβλημα οπτικού δίσκου Κυρ 9 Μαρ - 16:05

    Θάλεια

    Θάλεια
    Administrator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Εχεις δοκιμασει να κανεις μια επαναφορα συστηματος για να δεις αν αλλαξει το προβλημα που εχεις για να γυρισεις παλι τον υπολογιστη πισω και να το ξαναδοκιμασεις?

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Δημοσίευση: 3 Windows 7:Πρόβλημα οπτικού δίσκου Empty Απ: Windows 7:Πρόβλημα οπτικού δίσκου Κυρ 9 Μαρ - 16:15

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    laptop ή desktop εχετε;

    Δημοσίευση: 4 Windows 7:Πρόβλημα οπτικού δίσκου Empty Απ: Windows 7:Πρόβλημα οπτικού δίσκου Κυρ 9 Μαρ - 16:25

    Sugar

    Sugar
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Έχω laptop! Η επαναφορά συστήματος δυστυχώς δεν βοήθησε. Για να επιμηκύνω λίγο την ιστορία και να γίνει ακόμα πιο περίεργη το laptop μου αφού ανοιγό-κλεισε μερικές φορές τελικά αναγνώρισε τον οπτικό δίσκο κανονικότατα. Χάρηκα προς στιγμήν γιατί την επόμενη φορά που το ανοιγό-κλεισα ξανά το ίδιο. Υπάρχει κανένα ενδεχόμενο να σχετίζεται με ιό στο bios ή απλά ο οπτικός μου δίσκος έχει πρόβλημα;

    Δημοσίευση: 5 Windows 7:Πρόβλημα οπτικού δίσκου Empty Απ: Windows 7:Πρόβλημα οπτικού δίσκου Κυρ 9 Μαρ - 16:29

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Μαλιστα, σας επεσε καθολου η συσκευη κατω;

    Δημοσίευση: 6 Windows 7:Πρόβλημα οπτικού δίσκου Empty Απ: Windows 7:Πρόβλημα οπτικού δίσκου Κυρ 9 Μαρ - 16:55

    Sugar

    Sugar
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Καθόλου. Είναι μόνιμα σε ένα γραφείο.

    Δημοσίευση: 7 Windows 7:Πρόβλημα οπτικού δίσκου Empty Απ: Windows 7:Πρόβλημα οπτικού δίσκου Κυρ 9 Μαρ - 17:20

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Δείτε [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] χρήσιμες πληροφορίες που θα σας βοηθήσουν.Διαβάστε προσεκτικά όλες τις λεπτομέρειες.

    Δημοσίευση: 8 Windows 7:Πρόβλημα οπτικού δίσκου Empty Απ: Windows 7:Πρόβλημα οπτικού δίσκου Κυρ 9 Μαρ - 20:02

    nikiforos

    nikiforos
    Moderator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Ιοι για bios υπαρχουν αλλα κατι τετοιο μπορει να υπαρξει μονο αν καποιος ασχοληθει με φλασαρισμα του bios. 
    Οποτε στην περιπτωση μας δεν ισχυει κατι τετοιο. 

    Το λαμπακι ειναι μονιμα πρασινο και οταν δεν υπαρχει cd μεσα?
    Οταν εχει cd μεσα ακουγεται ο θορυβος οταν το διαβαζει ή δεν ξεκιναει ποτε?


    Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Μοιραστείτε αυτό το θέμα

    Url
    BBcode
    HTML

    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή. Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης