thegreeksenergy.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Advertisement
Advertisement

Τεχνολογικές Ειδήσεις, Υποστήριξη, Διαδίκτυο, Ψυχαγωγία, Αγγελίες, Smartphones, Tablets, Games, Eπιστήμη, Free Software


  • +2
    Θάλεια
    SpaWnAge
    6 απαντήσεις
    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Ποια από τις 5 κύριες αισθήσεις σας θα χάνατε, αν θα μπορούσατε να ενισχύσετε όλες τις άλλες;

    Σύνολο Ψήφων : 8

    Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]  

    SpaWnAge

    SpaWnAge
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Ποια από τις 5 κύριες αισθήσεις σας θα χάνατε, αν θα μπορούσατε να ενισχύσετε όλες τις άλλες;

    Rolling Eyes

    Θάλεια

    Θάλεια
    Administrator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    δύσκολο ερώτημα καθώς όλα ειναι απαραίτητα για τον άνθρωπο.
    Αν ήταν να διαλέξω ανάμεσα στις 5 αισθήσεις θα διάλεξα η αφή
    γιατί όλα τα άλλα ειναι πιο σημαντικά για τον άνθρωπο.

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    SpaWnAge

    SpaWnAge
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    true! Εγώ ήμουν ανάμεσα αφής και γεύσης! η γεύση μου φάνηκε πιο σοφή επιλογή! Τα υπόλοιπα μου φάνηκαν πολύ οδυνηρά για να τα χάσω Razz

    Θάλεια

    Θάλεια
    Administrator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    SpaWnAge έγραψε:true! Εγώ ήμουν ανάμεσα αφής και γεύσης! η γεύση μου φάνηκε πιο σοφή επιλογή! Τα υπόλοιπα μου φάνηκαν πολύ οδυνηρά για να τα χάσω Razz


    να τρως και να μην καταλαβαινεις την γευση δεν θα το ηθελα με τίποτα..Να τρως ενα ωραιο σουβλακι και να τρως και αρακά και να μην βλέπεις την διαφορα;;;χαχα με τίποτα.

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Christina

    Christina
    Global Moderator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    δυσκολα μας βαζεις

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    όσφρηση να πώ; Ε λέω αυτό... :D

    γεύση -> Θέλω να τρώω τις γεύσεις των φαγητών της μάνας μου!

    όσφρηση -

    όραση - Αρκετά σημαντική, θέλω αν καταφέρω να δώ όλα τα μέρη της Ελλάδας και του εξωτερικού

    αφή - Να αγγίζω την κοπέλα μου - μελλοντική γυναίκα :D

    ακοή - Να ακούω την Θύρα 7 (πλάκα κάνω αν και τρελός γαύρος), Λατρεύω τη μουσική και τους ήχους της φύσης.

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Θάλεια έγραψε:
    SpaWnAge έγραψε:true! Εγώ ήμουν ανάμεσα αφής και γεύσης! η γεύση μου φάνηκε πιο σοφή επιλογή! Τα υπόλοιπα μου φάνηκαν πολύ οδυνηρά για να τα χάσω Razz



    να τρως και να μην καταλαβαινεις την γευση δεν θα το ηθελα με τίποτα..Να τρως ενα ωραιο σουβλακι και να τρως και αρακά και να μην βλέπεις την διαφορα;;;χαχα με τίποτα.


    Χαχα δεν υπάρχεις..! Razz

    SpaWnAge

    SpaWnAge
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Θα τρώμε μπάμιες άφοβα Razz

    Θάλεια

    Θάλεια
    Administrator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Paulos έγραψε:όσφρηση να πώ; Ε λέω αυτό... :D

    γεύση -> Θέλω να τρώω τις γεύσεις των φαγητών της μάνας μου!

    όσφρηση -

    όραση - Αρκετά σημαντική, θέλω αν καταφέρω να δώ όλα τα μέρη της Ελλάδας και του εξωτερικού

    αφή - Να αγγίζω την κοπέλα μου - μελλοντική γυναίκα  :D

    ακοή - Να ακούω την Θύρα 7 (πλάκα κάνω αν και τρελός γαύρος), Λατρεύω τη μουσική και τους ήχους της φύσης.



    Ωραία τα έγραψες Παύλο μια χαρά τα λες...Μόνο την όσφρηση όπως καταλαβα δεν έγραψες κατι οποτε αυτο δεν θα ήθελες να ειχες...

    καλό απο τη μια που δεν θα μυρίζεις κάποιες "ωραίες"(χάλια) μυρωδιές αλλά δεν θα μπορείς να μυρίσεις και τα φαγητά της μαμας όπως έγραψες και πιο πάνω οπότε θα δυσκολεύσαι να αναγνωρίσεις και την γεύση μια που μύτη και στόμα πάνε μαζί.

    SpaWnAge έγραψε:Θα τρώμε μπάμιες άφοβα Razz



    όλα θα τα τρώμε χωρίς δυσκολία αφού δεν θα έχουμε γευση Smile

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Κοίτα απο τι στιγμή που θα την έχανα και δεν θα είχα γεννηθεί με αυτό, με την όραση εγκεφαλικά θα θυμόμουν την μυρωδιά...Το μυαλό μας μην χάσουμε!

    Θάλεια

    Θάλεια
    Administrator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    πάντως για εμένα είναι άξια θαυμαστού αυτοί οι άνθρωποι που δεν έχουν και τις 5 αισθήσεις απο γεννησιμιου τους είτε απο μελλοντικά προβλήματα που μπορεί να τους έχει συμβει.Έχω γνωρίζει αρκετούς ανθρώπους (με μειωμένη όραση και ακοή)και είναι πιο αληθινοί και πιο φιλικοί απο κάθε τι άλλο άνθρωπο.

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    atozak

    atozak
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Παλιότερο ενεργό μέλος
    Επιστροφή στην κορυφή
    και εγω με την σιρα μου αφι διαλεγω πιστεβω πος αν και χρισημη ειναι μι αναγεα ολες της αλες θα της ειχα δυνατες ( ιδικα την ακοη και την οραση θελω να εχο πολη δυνανες)

    https://www.thegreeksenergy.com

    jam

    jam
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Σκεφτόμουν πάνω απο 5 λεπτά στο τι να διαλέξω .Όλα ειναι πολύ σημαντικά για τον ανθρωπο.Ο κάθε ενας μας το βλέπει διαφορετικά και θα τα αναλυσω και εγώ

    γεύση είναι ωραίο να μπορείς να γεύεσαι αυτά που τρως όποιο φαγητό και να ειναι αυτό


    όσφρηση καλή σε μερικές περιπτώσεις όχι και τόσο


    όραση η σημαντικότερη δεν θα μπορούσα να κανω πολλά πράγραμμα χωρίς αυτή.Δεν θα μπορούσα να οδηγήσω να δω τους φίλους μου,την οικογένεια μου,Δεν θα μπορούσα να διαλέξω αυτό με τίποτα


    αφή σημαντική στο να μπορείς να ποιάνεις.


    ακοή Πως θα ακουγα την μουσική και πως θα έπαιζα κιθάρα αν δεν μπορούσα να ακούσω.Δεν το διαλέξω και αυτό


    Είμαι ανάμεσα στην αφή και την όσφρηση δεν ξέρω ποιο απο τα 2 θεωρώ λιγότερο σημαντικό.
    Μάλλον θα πω την όσφρηση μια που δεν την εχω και σαν δυνατό μου σημείο.

    atozak

    atozak
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Παλιότερο ενεργό μέλος
    Επιστροφή στην κορυφή
    jam έγραψε:Σκεφτόμουν πάνω απο 5 λεπτά στο τι να διαλέξω .Όλα ειναι πολύ σημαντικά για τον ανθρωπο.Ο κάθε ενας μας το βλέπει διαφορετικά και θα τα αναλυσω και εγώ γεύση είναι ωραίο να μπορείς να γεύεσαι αυτά που τρως όποιο φαγητό και να ειναι αυτό όσφρηση καλή σε μερικές περιπτώσεις όχι και τόσο όραση η σημαντικότερη δεν θα μπορούσα να κανω πολλά πράγραμμα χωρίς αυτή.Δεν θα μπορούσα να οδηγήσω να δω τους φίλους μου,την οικογένεια μου,Δεν θα μπορούσα να διαλέξω αυτό με τίποτα αφή σημαντική στο να μπορείς να ποιάνεις. ακοή Πως θα ακουγα την μουσική και πως θα έπαιζα κιθάρα αν δεν μπορούσα να ακούσω.Δεν το διαλέξω και αυτό Είμαι ανάμεσα στην αφή και την όσφρηση δεν ξέρω ποιο απο τα 2 θεωρώ λιγότερο σημαντικό. Μάλλον θα πω την όσφρηση μια που δεν την εχω και σαν δυνατό μου σημείο.


    και να πο η οσθριοση μπορη να; σου σοση την ζωη......αν ασπουμε μυρισης τον καπνο θα φυγης προτου καεις :D

    https://www.thegreeksenergy.com

    Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Μοιραστείτε αυτό το θέμα

    Url
    BBcode
    HTML

    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή. Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης