thegreeksenergy.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Advertisement
Advertisement

Τεχνολογικές Ειδήσεις, Υποστήριξη, Διαδίκτυο, Ψυχαγωγία, Αγγελίες, Smartphones, Tablets, Games, Eπιστήμη, Free Software


  • 3 απαντήσεις
    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]  

    » Νέα θέματα forum

      » Τυχαία θέματα

        Christina

        Το μεγαλύτερο πλωτό αιολικό πάρκο θα γίνει στη Σκωτία (βίντεο)

        Ξεκίνησε από: Christina, αναρτήθηκε στις 02/11/2015
        Η κυβέρνηση της Σκωτίας αυτή την εβδομάδα επιβεβαίωσε τα σχέδια της για επιτρέψει στη νορβηγική Statoil να χτίσει το μεγαλύτερο πλωτό αιολικό πάρκο στον κόσμο, που θα αποτελείται από πέντε ανεμογεννήτριες ισχύος 6 MW που θα εγκατασταθούν στα ανοικτά των ακτών της Πίτερχεντ.

        Η σκανδιναβική εταιρεία έχει πλέον πάρει πράσινο φως για την εγκατάσταση του πλωτού αιολικού πάρκου που ελπίζει ότι θα δημιουργήσει 135GWh ηλεκτρικής ενέργειας κάθε χρόνο, αρκετή για να τροφοδοτήσει 19.900 σπίτια!


        To επαναστατικό πλωτό αιολικό πάρκο έχει σχεδιαστεί για να συλλάβει υπεράκτιας αιολικής ενέργειας με ελάχιστες περιβαλλοντικές επιπτώσεις.

        Δείτε το βίντεο παρακάτω για να μάθετε περισσότερα για το project. Περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το νέο πλωτό αιολικό πάρκο θα βρείτε στην επίσημη ιστοσελίδα μέσω των παρακάτω links.



        Μετάφραση άρθρου από το thegreeksenergy.com

        Πηγή: scotsman.com, scotland.gov.uk


        Σχόλια

        πιστευω να εχουν σκεφτει τη να κανουν σε περιπτωση φουρτουνιασμενης θαλασσας  εγω παντα ηθελα το σπιτι μας να παιρνει ρευμα απο κατι τετοιο ( βεβαια δεν σκευτομαι οπως αυτοι για το περιβαλλον αν και θα επρεπε) εγω σκευτομαι αν ( ομιγενιτο) αρχιση της απεργιες η Δ.Ε.Υ εγω να εχω κανονικα ρευμα Wink


        Χαχαχα ετσι κι αλλιως και τις απεργιες να κανει η ΔΕΗ παλι κανονικα θα επρεπε να ερχετε απλα το κλεινουν εκεινοι... Οπως και με αυτο. Η αναλογη εταιρια που το ελενχει αν κανει απεργια παλι θα το κοβουν. Οσον αφορα τα κυματα, μεσα στο βιντεο αναφερετε πως ειναι υπολογισμενα οποτε μην αγχωνεσε Razz  χαχα


        ΚΚαράπας έγραψε:Χαχαχα ετσι κι αλλιως και τις απεργιες να κανει η ΔΕΗ παλι κανονικα θα επρεπε να ερχετε απλα το κλεινουν εκεινοι... Οπως και με αυτο. Η αναλογη εταιρια που το ελενχει αν κανει απεργια παλι θα το κοβουν. Οσον αφορα τα κυματα, μεσα στο βιντεο αναφερετε πως ειναι υπολογισμενα οποτε μην αγχωνεσε Razz  χαχα


        σκευτομουν αν γηνοταν να επερνα ρευμα προτα εγω και μετα η οπια ετερια ετσι αν κανη απεργια η ετερια να το κοβουν στους αλους εγω επιδη προτα θα ερχετε σε μας και μετα στην ετερια δεν θα επιρεαζομαστε cheers :D


        Αν περνατε και οι δυο ταυτοχρονα ναι. Αν ομως το ρευμα περναγε πρωτα απο εσενα και μετα απο την εταιρια , αυτο σημαινει οτι οποτε εσυ ηθελες θα εκοβες το ρευμα σε ολους τους αλλους. Αρα θα εισουν εσυ η εταιρια. χαχαχα


        ξερω πος καπια σπιτια εχουν ανεμο-γενιτριες ηλιακους συλεκτες και μπαταριες οποτε δεν εχουν κανεναν αναγκι δεν ξερω βεβεα τη λενε τα ψυλα γραμματα αλλα πιστεβω πος δεν εχουν κανενα θεμα με το ρευμα



        Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

        Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


        Μοιραστείτε αυτό το θέμα

        Url
        BBcode
        HTML

        Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή. Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης