thegreeksenergy.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Advertisement
Advertisement

Τεχνολογικές Ειδήσεις, Υποστήριξη, Διαδίκτυο, Ψυχαγωγία, Αγγελίες, Smartphones, Tablets, Games, Eπιστήμη, Free Software


  • 5 απαντήσεις

    Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]  

    Δημοσίευση: 1 Μου κολλαει το λαπτοπ μου - Σελίδα 2 Empty Μου κολλαει το λαπτοπ μου Παρ 15 Απρ - 1:24

    Ιωάννα

    Ιωάννα
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Παλιότερο ενεργό μέλος
    Επιστροφή στην κορυφή
    Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

    Γεια σας!! Οταν να παιζω το παιχνιδι στο facebook να παιζω σιγα σιγα γιατι κολαει στο λαπτοπ μου σημερα.. Δεν ξερω τι γινεται. Επειδη κατεβασα Advanced SystemCare 9 Free απο πριν 2 εβδομαδες. Εγω θελω να παιζω γρηγορα το παιχνιδι στο facebook καθε μερα.. Παρακαλω βοηθηστε με ευχαριστω.
    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Δημοσίευση: 26 Μου κολλαει το λαπτοπ μου - Σελίδα 2 Empty Απ: Μου κολλαει το λαπτοπ μου Σαβ 16 Απρ - 17:20

    Ιωάννα

    Ιωάννα
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Παλιότερο ενεργό μέλος
    Επιστροφή στην κορυφή
    Paulos έγραψε:Ιωάννα μου καλα είναι να βρείς κάποιον να σου κάνει ένα format, αν συνεχίζει το πρόβλημα γιατί και η CPU χτυπάει κόκκινα, τότε θέλει παραπάνω ψάξιμο... Η ram σίγουρα θέλει αναβάθμιση με τουλάχιστον 1GB επιπλέον. Απο εκεί και πέρα υπάρχουν tweaks αλλά δεν θα κάνεις δουλειά.

    Οκ να ρωτησω τον Μπαμπα μου. Οταν να δω το λαπτοπ μου, να μην κανετε κλειδωμενο το θεμα εδω.!

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Δημοσίευση: 27 Μου κολλαει το λαπτοπ μου - Σελίδα 2 Empty Απ: Μου κολλαει το λαπτοπ μου Σαβ 16 Απρ - 17:52

    mastersakis

    mastersakis
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Το να έχεις λίγη ραμ είναι θέμα γενικά αλλά τα παιχνίδια στο Facebook δεν έχουν ιδιαίτερες απαιτήσεις από μνήμη.... Δες και τις τελευταίες αναβαθμησεις drivers κτλ

    Δημοσίευση: 28 Μου κολλαει το λαπτοπ μου - Σελίδα 2 Empty Απ: Μου κολλαει το λαπτοπ μου Σαβ 16 Απρ - 18:48

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    mastersakis έγραψε:Το να έχεις λίγη ραμ είναι θέμα γενικά αλλά τα παιχνίδια στο Facebook δεν έχουν ιδιαίτερες απαιτήσεις από μνήμη.... Δες και τις τελευταίες αναβαθμησεις drivers κτλ


    Tσέκαρε και αυτό που λέει ο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] "Δες και τις τελευταίες αναβαθμησεις drivers" με το [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

    Δημοσίευση: 29 Μου κολλαει το λαπτοπ μου - Σελίδα 2 Empty Απ: Μου κολλαει το λαπτοπ μου Σαβ 16 Απρ - 22:06

    Ιωάννα

    Ιωάννα
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Παλιότερο ενεργό μέλος
    Επιστροφή στην κορυφή
    Paulos έγραψε:
    mastersakis έγραψε:Το να έχεις λίγη ραμ είναι θέμα γενικά αλλά τα παιχνίδια στο Facebook δεν έχουν ιδιαίτερες απαιτήσεις από μνήμη.... Δες και τις τελευταίες αναβαθμησεις drivers κτλ

    Tσέκαρε και αυτό που λέει ο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] "Δες και τις τελευταίες αναβαθμησεις drivers" με το [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

     
    Μολις μπηκα εδω τωρα, να δω μισο.

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Δημοσίευση: 30 Μου κολλαει το λαπτοπ μου - Σελίδα 2 Empty Απ: Μου κολλαει το λαπτοπ μου Σαβ 16 Απρ - 22:23

    Ιωάννα

    Ιωάννα
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Παλιότερο ενεργό μέλος
    Επιστροφή στην κορυφή
    Paulos έγραψε:
    mastersakis έγραψε:Το να έχεις λίγη ραμ είναι θέμα γενικά αλλά τα παιχνίδια στο Facebook δεν έχουν ιδιαίτερες απαιτήσεις από μνήμη.... Δες και τις τελευταίες αναβαθμησεις drivers κτλ

    Tσέκαρε και αυτό που λέει ο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] "Δες και τις τελευταίες αναβαθμησεις drivers" με το [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

    Αυτο εγω κατεβασα οκ και [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] αλλα επειδη εσυ κατεβασες Driver Booster 3 ''Pro'' δες εδω [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] αυτο εκανα   αναβαθμησεις Driver Booster 3.3..

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Δημοσίευση: 31 Μου κολλαει το λαπτοπ μου - Σελίδα 2 Empty Απ: Μου κολλαει το λαπτοπ μου Σαβ 16 Απρ - 23:13

    mastersakis

    mastersakis
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Είδες καμία βελτίωση;

    Δημοσίευση: 32 Μου κολλαει το λαπτοπ μου - Σελίδα 2 Empty Απ: Μου κολλαει το λαπτοπ μου Κυρ 17 Απρ - 19:31

    Ιωάννα

    Ιωάννα
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Παλιότερο ενεργό μέλος
    Επιστροφή στην κορυφή
    mastersakis έγραψε:Είδες καμία βελτίωση;

    Σημερα επαιξα σιγα λιγα  το παιχνιδι στο Fb και ειδα η ram πορτοκαλι 78% περιπου..

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Δημοσίευση: 33 Μου κολλαει το λαπτοπ μου - Σελίδα 2 Empty Απ: Μου κολλαει το λαπτοπ μου Δευ 18 Απρ - 0:39

    mastersakis

    mastersakis
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Ένταξη 78% μπορεί να έιναι φυσιολογικό... Όταν παίζουμε αρκετή ώρα είναι φυσικό να κατάναλωνονται πόροι.. Ποιο παιχνίδι παίζεις αν επιτρέπεται;

    Δημοσίευση: 34 Μου κολλαει το λαπτοπ μου - Σελίδα 2 Empty Απ: Μου κολλαει το λαπτοπ μου Δευ 18 Απρ - 15:44

    Ιωάννα

    Ιωάννα
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Παλιότερο ενεργό μέλος
    Επιστροφή στην κορυφή
    mastersakis έγραψε:Ένταξη 78% μπορεί να έιναι φυσιολογικό... Όταν παίζουμε αρκετή ώρα είναι φυσικό να κατάναλωνονται πόροι.. Ποιο παιχνίδι παίζεις αν επιτρέπεται;

    Το παιχνιδι Happy Acres στο Fb ειναι μια χαρα, εγω ρωτησα καποιες και μου ειπαν οτι οχι δεν κολαει το λαπτοπ του ειναι μια χαρα...  Εμενα χθες βραδυ επαιξα σιγα σιγα  ειδα λεει 89%.

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Δημοσίευση: 35 Μου κολλαει το λαπτοπ μου - Σελίδα 2 Empty Απ: Μου κολλαει το λαπτοπ μου Τρι 19 Απρ - 0:26

    Ιωάννα

    Ιωάννα
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Παλιότερο ενεργό μέλος
    Επιστροφή στην κορυφή
    Ιωάννα έγραψε:
    mastersakis έγραψε:Ένταξη 78% μπορεί να έιναι φυσιολογικό... Όταν παίζουμε αρκετή ώρα είναι φυσικό να κατάναλωνονται πόροι.. Ποιο παιχνίδι παίζεις αν επιτρέπεται;

    Το παιχνιδι Happy Acres στο Fb ειναι μια χαρα, εγω ρωτησα καποιες και μου ειπαν οτι οχι δεν κολαει το λαπτοπ του ειναι μια χαρα...  Εμενα χθες βραδυ επαιξα σιγα σιγα  ειδα λεει 89%.

    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] και [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] Σημερα επαιξα σιγα σιγα συνεχεια ειδα λεει 86% περιπου κολλαει το λαπτοπ μου Γιατι? Δεν ξερω τι γινεται.. Πως να κατεβασω το καθαρισμο στο λαπτοπ μου?

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Δημοσίευση: 36 Μου κολλαει το λαπτοπ μου - Σελίδα 2 Empty Απ: Μου κολλαει το λαπτοπ μου Τρι 19 Απρ - 0:30

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Δεν θα κάνεις [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] τίποτα με εφαρμογές καθαρισμού, σου έχω αναφέρει τι πρέπει να κάνεις...

    Δημοσίευση: 37 Μου κολλαει το λαπτοπ μου - Σελίδα 2 Empty Απ: Μου κολλαει το λαπτοπ μου Τρι 19 Απρ - 0:33

    Ιωάννα

    Ιωάννα
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Παλιότερο ενεργό μέλος
    Επιστροφή στην κορυφή
    Paulos έγραψε:Δεν θα κάνεις [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] τίποτα με εφαρμογές καθαρισμού, σου έχω αναφέρει τι πρέπει να κάνεις...

    Οκ.. Αφου  κατεβασες Advanced SystemCara 9 Beta 3.0 . παλια αυτο εγω επαιξα γρηγορα καλα δεν κολουσε το λαπτοπ μου.. 

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Δημοσίευση: 38 Μου κολλαει το λαπτοπ μου - Σελίδα 2 Empty Απ: Μου κολλαει το λαπτοπ μου Τρι 19 Απρ - 21:52

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Δεν έχει σχέση όμως αυτό Ιωάννα μου...

    Δημοσίευση: 39 Μου κολλαει το λαπτοπ μου - Σελίδα 2 Empty Απ: Μου κολλαει το λαπτοπ μου Σαβ 23 Απρ - 22:21

    Ιωάννα

    Ιωάννα
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Παλιότερο ενεργό μέλος
    Επιστροφή στην κορυφή
    Καλησπερα. Χθες και σημερα επαιζα σιγα σιγα το παιχνιδι στο fb ειδα η ram 90% κολλαει εχω προβλημα...

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Δημοσίευση: 40 Μου κολλαει το λαπτοπ μου - Σελίδα 2 Empty Απ: Μου κολλαει το λαπτοπ μου Σαβ 23 Απρ - 23:30

    nikiforos

    nikiforos
    Moderator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Ιωάννα έγραψε:Καλησπερα. Χθες και σημερα επαιζα σιγα σιγα το παιχνιδι στο fb ειδα η ram 90% κολλαει εχω προβλημα...


    Καλησπερα, δεν υπαρχει λογος να ποσταρεις καθε μερα ποσο % πηγαινει η μνημη οταν παιζεις. Δεν προκειται να αλλαξει κατι με τα προγραμματα τυπου system care. Αυτα που μπορεις να κανεις ειναι: 
    1. Επανεγκατασταση των windows (windows 7 starter 32bit) κατα προτιμηση. 
    2. Να κατεβασεις το [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] (αν δεν γνωριζεις πως βαλε καποιον να το κανει) ωστε να μας πεις τις θερμοκρασιες του cpu. 
    3. Να βαλεις αλλο ενα kit ram για να ξεμπουκωσει το συστημα. 
    4. Να μην ανοιγεις αλλες καρτελες ή αλλες εφαρμογες οταν παιζεις.
    5. Προφανως και καποια στιγμη πρεπει να μας γραψεις το μοντελο του laptop για να παρεις σωστες απαντησεις μιας και δεν μπορουμε να το μαντεψουμε.

    Δημοσίευση: 41 Μου κολλαει το λαπτοπ μου - Σελίδα 2 Empty Απ: Μου κολλαει το λαπτοπ μου Κυρ 24 Απρ - 22:44

    Ιωάννα

    Ιωάννα
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Παλιότερο ενεργό μέλος
    Επιστροφή στην κορυφή
    Καλησπερα σας! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] Θελει format στο λαπτοπ μου...  [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] Τωρα μπηκα στο παιχνιδι επαιζα σιγα κολλαει πολυ  ειδα η ram 97% κοκκινο και τωρα 92%. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Δημοσίευση: 42 Μου κολλαει το λαπτοπ μου - Σελίδα 2 Empty Απ: Μου κολλαει το λαπτοπ μου Δευ 25 Απρ - 9:21

    nikiforos

    nikiforos
    Moderator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Ιωάννα έγραψε:Καλησπερα σας! [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] Θελει format στο λαπτοπ μου...  [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] Τωρα μπηκα στο παιχνιδι επαιζα σιγα κολλαει πολυ  ειδα η ram 97% κοκκινο και τωρα 92%. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


    Περα απ το format χρειαζεται ενα καλο καθαρισμα και αλλαγη θερμαγωγιμης παστας στον επεξεργαστη και στην καρτα γραφικων. Οι θερμοκρασιες ειναι πολυ υψηλες και με load 100% παντου δεν θα σου αντεξει πολυ το μηχανημα. Πηγαινε το πρωτα για καθαρισμο και μετα βλεπεις για το format.


    Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

    Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Μοιραστείτε αυτό το θέμα

    Url
    BBcode
    HTML

    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή. Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης