thegreeksenergy.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Advertisement
Advertisement

Τεχνολογικές Ειδήσεις, Υποστήριξη, Διαδίκτυο, Ψυχαγωγία, Αγγελίες, Smartphones, Tablets, Games, Eπιστήμη, Free Software


  • 2 απαντήσεις
    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]  

    Δημοσίευση: 1 Ερώτηση για ξένες ιστοσελίδες Empty Ερώτηση για ξένες ιστοσελίδες Κυρ 21 Αυγ - 23:32

    Κώστας....4

    Κώστας....4
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Καλησπέρα είμαι και πάλι κοντά σας
    μετά από πολύ καιρό νομίζω. Smile

    Γενικά είδα παλιότερα θέματα μου
    που είχαν να κάνουν με φόρουμ/ιστοσελίδες και πραγματικά
    γέλασα σε μερικά θέματα που είχα δημιουργήσει. Αυτή την στιγμή τελειώνω
    το φόρουμ με γνήσιο κλειδί επιτέλους από την εταιρία της IPS "IP.Board" και θα ήθελα
    μιας που δεν έχω ασχολειθεί με το θέμα που θα σας ρωτήσω να μου δώσετε μερικές και χρήσιμες πληροφορίες για να μην έχω προβλήματα στο μέλλον με το φόρουμ και τα θέματα του.

    Ας ξεκινήσω λοιπόν:

    1.Όταν πέρνεις "αντιγράφεις" από μια ξένη σελίδα έναν οδηγό εικόνες κτλπ αλλά κάνεις μετάφραση κειμένου στα Ελληνικά από την Αγγλικά εσύ ο ίδιος είναι καθαρό δικό σου το θέμα μετά η όχι; Πιστεύω να μην καταλάβαινεται το τι θέλω να πω.

    2.Ποια η διαφορά αν πέρνεις από Ελληνικά site οδηγούς και τους μεταφέρεις στην δική σου ιστοσελίδα;

    και τέλος αν κάνω το πρώτο με δικές μου μεταφράσεις εννοώ βλέπω από ξένη σελίδα την περιγραφή και την μεταφράζω εγώ ο ίδιος στα αγγλικά η από το google translate ας πούμε τι γίνεται; είναι καθαρά δικά μου μετά τα θέματα; + αν η ξένη σελίδα σου απαγορεύει να πέρνεις θέματα από εκεί επιτρέπεται να κάνεις μετάφραση επειδή αλλάζει η γλώσσα κτλπ; ισχύει αυτό και στα freeware - δωρεάν προγράμματα του internet;

    Πιστεύω να τα είπα όσο ποιο αναλυτικά γίνεται
    αν κάπου σας μπέρδεψα και δεν βγάλατε άκρη πείτε μου από κάτω Razz

    Σας ευχαριστώ! Smile

    *Ξέχασα να ρωτήσω πως αν πάρει κάποιος από ξένη ιστοσελίδα
    έναν οδηγό η ένα δωρεάν πρόγραμμα όπως αναίφερα παραπάνω
    εννοώ το κάνει μετάφραση στα ελληνικά πρέπει να βάλει και την πηγή από
    όπου προήλθε το θέμα;

    Δημοσίευση: 2 Ερώτηση για ξένες ιστοσελίδες Empty Απ: Ερώτηση για ξένες ιστοσελίδες Δευ 22 Αυγ - 0:18

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Κοίτα πως έχουν τα πράγματα, αν πηγαίνεις με πλάνο για να δημιουργήσεις μία επαγγελματική σελίδα, όλα τα παραπάνω που αναφέρεις είναι άχρηστα για την σελίδα σου. Δηλαδή μια εφαρμογή ή ένα οδηγό θα μπορείς να τα δοκιμάζεις στο υπολογιστή σου ή με VMware, για να σχηματίζεις την δική σου άποψη και να τα περιγράφεις με λίγες ή με πολλές λέξεις, ακόμα και με βίντεο. Επίσης έτσι θα μπορείς να έχεις καλύτερη εικόνα από την μετάφραση και να το μεταφέρεις με το καλύτερο δυνατό τρόπο. Όσο αφορά τις ειδήσεις, καλα είναι να βάζεις την πηγή της σελίδας που αντιγράφεις και καλά είναι να βρείς αξιόπιστες σελίδες σε θέματα τεχνολογίας, γιατί πολλές γράφουν «αρλούμπες».

    Από εκεί και πέρα αν δεν θες να σπαταλάς το χρόνο σου, εκτός αν έχεις ομάδα τότε καλά είναι να κάνεις τα παραπάνω που προανέφερα, μπορείς να κάνεις αντιγραφή από άλλες σελίδες με ή χωρίς πηγή. Κάτι τέτοιο δεν θα προσφέρει κάτι στο κοινό που θα πρόκειται να επισκεφτεί την σελίδα σου. Δηλαδή μία ακόμα σελίδα με θέματα αντιγραμμένα.

    Δημοσίευση: 3 Ερώτηση για ξένες ιστοσελίδες Empty Απ: Ερώτηση για ξένες ιστοσελίδες Δευ 22 Αυγ - 12:31

    Κώστας....4

    Κώστας....4
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Το καλύτερο που έχω δηλαδή να κάνω είναι
    να δίνω προγράμματα τα οποία είναι από εμένα τεσταρισμένα
    και να δίνω δικές μου πληροφορίες για το πρόγραμμα έτσι;

    Δημοσίευση: 4 Ερώτηση για ξένες ιστοσελίδες Empty Απ: Ερώτηση για ξένες ιστοσελίδες Τρι 23 Αυγ - 0:45

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Γενικά καλά είναι να κάνες ένα πλάνο, ανάλογα με το ποιοι θα ασχοληθούν (το team) ή μόνο σου να δημιουργήσεις ενότητες που θα έχεις το χρόνο να ασχολείσαι και να μοιράζεσαι τις γνώσεις σου. Αυτά στα λέω μετά από αρκετά χρόνια πείρας, ώστε να μην σπαταλήσεις το χρόνο σου σε λάθος κινήσεις, όπως κάναμε εμείς αλλά κατασταλάξαμε και δημιουργήσαμε ένα πιο οργανόμενο πλάνο.

    Δημοσίευση: 5 Ερώτηση για ξένες ιστοσελίδες Empty Απ: Ερώτηση για ξένες ιστοσελίδες Τρι 23 Αυγ - 21:10

    Κώστας....4

    Κώστας....4
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Μια χαρά ευχαριστώ πολύ φίλε. Το θέμα να κλείσει!


    Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Μοιραστείτε αυτό το θέμα

    Url
    BBcode
    HTML

    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή. Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης