thegreeksenergy.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Advertisement
Advertisement

Τεχνολογικές Ειδήσεις, Υποστήριξη, Διαδίκτυο, Ψυχαγωγία, Αγγελίες, Smartphones, Tablets, Games, Eπιστήμη, Free Software


  • +3
    constantinos
    Θάλεια
    EnosisAlex
    7 απαντήσεις

    Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]  

    Δημοσίευση: 1 [Windows]Προβλημα υπολογιστη. - Σελίδα 2 Empty [Windows]Προβλημα υπολογιστη. Παρ 5 Οκτ - 20:38

    EnosisAlex

    EnosisAlex
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

    Καλησπερα σας καλως ηρθα στην παρεα σας..
    Αντιμετωπιζω ενα προβλημα με τον υπολογιστη μου και ενας φιλος μου συστησε την ιστοσελιδα σας..

    Λοιπονν..εκει που ημουν στον νετ εχθες ξαφνικα εκανε επανεκκινηση -μαλλον υπερθερμανθηκε-,οταν πηγα να το ανοιξω ειδα οτι μονο η κεντρικη μοναδα ανοιγει (το κουτι "σε απλα ελληνικα";ρ) και η οθονη,το πληκτρολογιο και το ποντικι δεν λειτουργουν,αν και περναει ρευμα παντου..

    Πρεπει να σας πω οτι το προβλημα αυτο μου ξανα ετυχε αλλες δυο φορες στο παρελθον την πρωτη φορα σε μιση ωρα διορθωθηκε ενω στην αλλη το προβλημα διερκησε αν θυμαμαι καλα μια μερα..
    Ακομα,στο εσωτερικο του κουτιου δεν εχει καει τιποτα..

    Παρατηρησα οτι οταν τον ανοιγω και μετα τον κλεινω απο το πισω το κουμπακι που δινει ρευμα ή οχι (αφου δεν λειτουργει η οθονη και τα αλλα)..ανοιγουν για ελαχιστα χιλιοστα του δευτερολεπτου τα φωτακια απο το ποντικι (το κοκκινο) και απο το πληκτρολογιο (τα πρασινα caps lock και τα αλλα)

    Ελπιζω να καταλαβατε περι τι προκητε..

    Σας ευχαριστω εκ των προτερων
    Αλεξανδρος :WAVE:


    Δημοσίευση: 26 [Windows]Προβλημα υπολογιστη. - Σελίδα 2 Empty Απ: [Windows]Προβλημα υπολογιστη. Κυρ 7 Οκτ - 11:17

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    η καρτα γραφικων δεν ειναι κατω απο το ανεμιστηρακι ειναι ο επεξεργαστης...Αλλα δεν την βλεπω κιολας μηπως την εχεις βγαλει..?

    Δημοσίευση: 27 [Windows]Προβλημα υπολογιστη. - Σελίδα 2 Empty Απ: [Windows]Προβλημα υπολογιστη. Κυρ 7 Οκτ - 11:37

    EnosisAlex

    EnosisAlex
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Οχιι δεν την εχω βγαλει απλουστατα μολις καταλαβα οτι δεν εχω καρτα γραφικων :ta epatha:
    Και πως τοσο καιρο επαιζε παιχνιδια και μαλιστα με μεγαλες αναλυσεις?? kryo

    Δημοσίευση: 28 [Windows]Προβλημα υπολογιστη. - Σελίδα 2 Empty Απ: [Windows]Προβλημα υπολογιστη. Κυρ 7 Οκτ - 11:40

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Mαλιστα αρα εχεις ενσωματωμενη στην μητρικη που μαλλον κατι παιζει εκει...Αρα παμε για νεα καρτα γραφικων ή νεα μητρικη??Δεν ξερω αν το προβλημα ειναι μονο εκει για να βαλεις αλλη καρτα γραφικων...

    Δημοσίευση: 29 [Windows]Προβλημα υπολογιστη. - Σελίδα 2 Empty Απ: [Windows]Προβλημα υπολογιστη. Κυρ 7 Οκτ - 11:41

    Mix4lis

    Mix4lis
    Moderator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Αμα επαθε η μητρικη υπολογισε πανω απο 100 ευρω. Αν παιζει προβλημα με την καρτα γραφικων γυρω στα 70!

    https://www.thegreeksenergy.com/

    Δημοσίευση: 30 [Windows]Προβλημα υπολογιστη. - Σελίδα 2 Empty Απ: [Windows]Προβλημα υπολογιστη. Κυρ 7 Οκτ - 11:43

    EnosisAlex

    EnosisAlex
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    kinder811 έγραψε:Αφού ακούς τον ήχο άρα έχεις μεγάφωνο.Όταν ανοίγει το pc ακούγεται μια φορά το "μπιπ" κομμένα η συνεχόμενα?
    Οι μνήμες είναι πλακέτες κάθετα τοποθετημένες στην μητρική σου οι υποδοχές τους είναι έτσι
    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

    και η μνήμη ram είναι έτσι
    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

    Ακουω μια φορα το μπιμπ και μετα δουλευουν τα ανεμιστήρακια..
    Την εβγαλα την ραμ την καθαρισα..αλλα τιποτα ακομα

    Δημοσίευση: 31 [Windows]Προβλημα υπολογιστη. - Σελίδα 2 Empty Απ: [Windows]Προβλημα υπολογιστη. Κυρ 7 Οκτ - 11:51

    EnosisAlex

    EnosisAlex
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Και απο τι μπορει να χαλασε ή μητρικη ή η γραφικων?

    Δημοσίευση: 32 [Windows]Προβλημα υπολογιστη. - Σελίδα 2 Empty Απ: [Windows]Προβλημα υπολογιστη. Κυρ 7 Οκτ - 11:55

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    ισως ειναι και θεμα ρευματος εχεις πολυμπριζο προστασιας τασης..Ακομα εχεις πειραξει ποτε τα ρευματα απο το bios?

    Δημοσίευση: 33 [Windows]Προβλημα υπολογιστη. - Σελίδα 2 Empty Απ: [Windows]Προβλημα υπολογιστη. Κυρ 7 Οκτ - 11:55

    Mix4lis

    Mix4lis
    Moderator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Η μητρικη μπορει να σου καψει τα παντα που βρισκονται πανω της! Αυτη δινει την ταση και υπαρξει προβλημα δινει υπερταση και καιει τα παντα!

    https://www.thegreeksenergy.com/

    Δημοσίευση: 34 [Windows]Προβλημα υπολογιστη. - Σελίδα 2 Empty Απ: [Windows]Προβλημα υπολογιστη. Κυρ 7 Οκτ - 11:59

    jdm

    jdm
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    δεν γινεται να ακους το μπιπ ~ και να βλεπεις τα λαμπακια στο πληκτρολογιο .. κανονικα.. και να μην ... μμμμ οθονη σου δουλευει?

    Δημοσίευση: 35 [Windows]Προβλημα υπολογιστη. - Σελίδα 2 Empty Απ: [Windows]Προβλημα υπολογιστη. Κυρ 7 Οκτ - 12:00

    EnosisAlex

    EnosisAlex
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Ναι πολυμπριζο προστασιας εχω..δεν εχω πειραξει τα ρευματα του μπαίος..
    Για να ηταν κατι καμενο δεν θα μοιριζε?Θελω να πιστευω οτι δεν εχει καει τιποτα..

    Οχι ουτε οθονη..ενω περνει ρευμα..
    Τα λαμπακια τα βλεπω οταν τον ανοιγωκλεινω για λιγο..δεν ειναι μονιμα ανοιχτα..

    Δημοσίευση: 36 [Windows]Προβλημα υπολογιστη. - Σελίδα 2 Empty Απ: [Windows]Προβλημα υπολογιστη. Κυρ 7 Οκτ - 12:06

    Mix4lis

    Mix4lis
    Moderator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Η μητρικη θα θελει αλλαγμα. Δεν νομιζω να ειναι η καρτα γραφικων το προβλημα..

    https://www.thegreeksenergy.com/

    Δημοσίευση: 37 [Windows]Προβλημα υπολογιστη. - Σελίδα 2 Empty Απ: [Windows]Προβλημα υπολογιστη. Κυρ 7 Οκτ - 12:12

    kinder811

    kinder811
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Η μητρική σου το είπε το ποίημα...

    Δημοσίευση: 38 [Windows]Προβλημα υπολογιστη. - Σελίδα 2 Empty Απ: [Windows]Προβλημα υπολογιστη. Κυρ 7 Οκτ - 12:12

    jdm

    jdm
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    μπορεις την οθονη να τη δκιμασης καπου? πχ αμα εχεις ενα λαπτοπ κτλ .. αν ηταν μητρικη δεν θα επρεπε αν ακους το μπιπ...

    το λαμπακι στο πληκτρολογιο ετσι πρπει να κανει οταν ανοιγη κανονικα...

    Δημοσίευση: 39 [Windows]Προβλημα υπολογιστη. - Σελίδα 2 Empty Απ: [Windows]Προβλημα υπολογιστη. Κυρ 7 Οκτ - 12:19

    EnosisAlex

    EnosisAlex
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Δεν μπορω να την δοκιμασω πουθενα,αλλα ειμαι σιγουρος οτι λειτουργει αφου ειναι αναμενο το λαμπακι της αναμονης και οταν την ανοιγω δειχνει την ενδειξη οτι εχει σημα ή κατι τετοιο..που το εκανε απο τοτε που το πηρα..δηλαδη εσυ πιστευεις οτι δεν εχει προβλημα η μητρικη?
    Παντως και το ποντικι και το πληκτρολογιο δουλευουν..

    Δημοσίευση: 40 [Windows]Προβλημα υπολογιστη. - Σελίδα 2 Empty Απ: [Windows]Προβλημα υπολογιστη. Κυρ 7 Οκτ - 12:28

    jdm

    jdm
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    εγω λεω οτι αφου σου κανει μπιπ και αναβοσβηνυν τα λαμπακια του πληκτολογιου αν θυμαμε καλα και τα 3 τοτε ο υπολογιστης σου κανει ποστ( δηλαδη ξεκιναει... δοκιμασε να το αφησης λιγο και να πατησης Enter και δες το λαμπακι πανω στο κουτι απο το δισκο αναβοσβηνη?

    Δημοσίευση: 41 [Windows]Προβλημα υπολογιστη. - Σελίδα 2 Empty Απ: [Windows]Προβλημα υπολογιστη. Κυρ 7 Οκτ - 13:16

    EnosisAlex

    EnosisAlex
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Παω να το κανω ;]

    Δημοσίευση: 42 [Windows]Προβλημα υπολογιστη. - Σελίδα 2 Empty Απ: [Windows]Προβλημα υπολογιστη. Κυρ 7 Οκτ - 13:21

    EnosisAlex

    EnosisAlex
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    jdm έγραψε:εγω λεω οτι αφου σου κανει μπιπ και αναβοσβηνυν τα λαμπακια του πληκτολογιου αν θυμαμε καλα και τα 3 τοτε ο υπολογιστης σου κανει ποστ( δηλαδη ξεκιναει... δοκιμασε να το αφησης λιγο και να πατησης Enter και δες το λαμπακι πανω στο κουτι απο το δισκο αναβοσβηνη?

    Μηπως προσπαθεις να μου πεις οτι μπορει να ειναι σε κατασταση "σλιπ"??
    Δεν ειναι σε σλιπ..δυστυχως..

    Δημοσίευση: 43 [Windows]Προβλημα υπολογιστη. - Σελίδα 2 Empty Απ: [Windows]Προβλημα υπολογιστη. Κυρ 7 Οκτ - 15:28

    jdm

    jdm
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    ε? καμια σχεση .. σε κατασταση ξυπνησα και ειμαι ντουρος ειναι προσπαθω να σου πω οτι ειναι το pc σου ...

    αν ειναι ολα οπως τα περιγραφης...

    Δημοσίευση: 44 [Windows]Προβλημα υπολογιστη. - Σελίδα 2 Empty Απ: [Windows]Προβλημα υπολογιστη. Κυρ 7 Οκτ - 15:34

    jdm

    jdm
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    χχαχαχα τωρα που το ειπες.. αν ηταν asus θα στο ελεγα ... σε εξερεταις περιπτωσης κολαει αναμεσα σε κατασταση αναμονης και boot

    και ο μονς τροπος ειναι bios reset .. αλλα εσενα καμια σχεση στο εκανε ενω ηταν ανοιχτο το pc ...

    Δημοσίευση: 45 [Windows]Προβλημα υπολογιστη. - Σελίδα 2 Empty Απ: [Windows]Προβλημα υπολογιστη. Δευ 8 Οκτ - 11:28

    EnosisAlex

    EnosisAlex
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Και εγω πιστευω οτι το πσ μου δεν μασαει χαχαχαχα
    θα προσπαθησουμε μπας και το φτιαξουμε οικογενειακως..
    αλλιως..τηλεφωνο και τσουπ ο τεχνικοοοος..σας ευχαριστω θα σας ενημερωσω για νεα ;]


    Μήνυμα [Σελίδα 2 από 2]

    Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Μοιραστείτε αυτό το θέμα

    Url
    BBcode
    HTML

    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή. Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης