thegreeksenergy.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Advertisement
Advertisement

Τεχνολογικές Ειδήσεις, Υποστήριξη, Διαδίκτυο, Ψυχαγωγία, Αγγελίες, Smartphones, Tablets, Games, Eπιστήμη, Free Software


  • Προσωπική Γνώμη

    +4
    Paulos
    ΚΚαράπας
    *Teoxxx*
    tomastomas22
    8 απαντήσεις

    Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]  

    Δημοσίευση: 1 Προσωπική Γνώμη - Σελίδα 3 Empty Προσωπική Γνώμη Τρι 5 Φεβ - 19:49

    tomastomas22

    tomastomas22
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

    Καλησπέρα,θα ήθελα να μου πείτε κατά την γνώμη σας τι απο τον υπολογιστή μου δεν είναι καλό και χρειάζεται αναβάθμιση-αλλαγή.
    Ευχαριστώ.

    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


    Δημοσίευση: 51 Προσωπική Γνώμη - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπική Γνώμη Κυρ 10 Φεβ - 1:33

    jdm

    jdm
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    χμμμ παιζει και απο το κούνημα να εφυγε κανενα ποδαρακι απο την ψυκτρα :/

    παντως αυτο απο θερμοκρασια φαίνεται...

    Δημοσίευση: 52 Προσωπική Γνώμη - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπική Γνώμη Κυρ 10 Φεβ - 11:14

    tomastomas22

    tomastomas22
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    δεν ξερω τι εκανε δεν νομιζω ομως να αλλαξε

    Δημοσίευση: 53 Προσωπική Γνώμη - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπική Γνώμη Κυρ 10 Φεβ - 11:35

    *Teoxxx*

    *Teoxxx*
    Global Moderator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    φίλε το θέμα βλέπω πήρε μεγάλη διάσταση και ο καθένας γράφει ότι θέλει!
    το πρόβλημα σου είναι με την ραμ πήγαινε σε τεχνικό και είσαι ΟΚ άπλα ελληνικά..

    Δημοσίευση: 54 Προσωπική Γνώμη - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπική Γνώμη Κυρ 10 Φεβ - 11:42

    tomastomas22

    tomastomas22
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    teoxx εσυ λες φταει η ραμ αλλος οτι φταει το τροφοδοτικο αλλος η ψυκτρα αλλος ο επεξεργαστης :/

    Δημοσίευση: 55 Προσωπική Γνώμη - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπική Γνώμη Κυρ 10 Φεβ - 11:46

    *Teoxxx*

    *Teoxxx*
    Global Moderator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    μίλησα όπως σου είπα με έναν φίλο μου τεχνικό και του είπα τη ακριβός αντιμετωπίζεις
    αυτός μου είπε ότι είναι η ραμ αν έφταιγε το τροφοδοτικό δεν θα σου ανήγε καν το pc σου!

    Δημοσίευση: 56 Προσωπική Γνώμη - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπική Γνώμη Κυρ 10 Φεβ - 11:50

    tomastomas22

    tomastomas22
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    απο εβδομαδα θα το παω στον τεχνικο, ευχαριστω για την βοηθεια απο ολους σας(,σημερα η αυριο θα το ανοιξω για να τα v του τροφοδοτικου)

    Δημοσίευση: 57 Προσωπική Γνώμη - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπική Γνώμη Κυρ 10 Φεβ - 12:16

    ΚΚαράπας

    ΚΚαράπας
    Pc Team

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Teox το πισι του ανοιγει αλλα οτνα βρισκει τα δυσκολα , εχει περισσοτερες απιτησεις , δηλαδη τραβαει περισσοτερο ρευμα σβήνει !

    Πηγαινετο σε τεχνικο και πες του να ελενξει το τροφοδοτικο εαν ειναι επαρκες , την παστα(δεν θα σου κοστισει σχεδον τιποτα) και να προσθεσει ραμ ! Κατω απο 75 θα σου κοστισει οπως ανεφερες και θα εισαι και καλυμμένος απο παντου ! Η μονη εξαιρεση : εάν χρειαστει να αλαξεις τροφοδοτικο !

    Αυτα απο εμένα !

    Δημοσίευση: 58 Προσωπική Γνώμη - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπική Γνώμη Κυρ 10 Φεβ - 21:13

    tomastomas22

    tomastomas22
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
    αυτο ειναι το τροφοδοτικο μου(αμα χρειαζεται να δω κατι αλλι πειτε μου τωρα που το εχω ανοιχτο)

    Δημοσίευση: 59 Προσωπική Γνώμη - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπική Γνώμη Κυρ 10 Φεβ - 21:51

    ΚΚαράπας

    ΚΚαράπας
    Pc Team

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Επειδη το έψαξα , αυτη η μαρκα θερωρειτε απο τις φθηνες . Η αοδοση τους σε Watt ειναι ορικακι οποτε καλο θα ηταν στο μελλον να το προγραμματισεις. Επισης ελενξα το bios σου και ειναι στην τελευτεα εκδοση !

    Δεν νομιζω να εχεις προβλημα με το τροφοδοτικο τωρα , αλλα καλο ειναι οπως κανα ειπα να το προγραμματισεις και για ενα πιο γνωστης μαρκας και περρισοτερα watt ! Αυτα .

    Δημοσίευση: 60 Προσωπική Γνώμη - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπική Γνώμη Δευ 11 Φεβ - 0:11

    *Teoxxx*

    *Teoxxx*
    Global Moderator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    ρε παιδια η ραμ ειναι!

    Δημοσίευση: 61 Προσωπική Γνώμη - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπική Γνώμη Δευ 11 Φεβ - 1:05

    jdm

    jdm
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    ραμ? να κλείνει τελιoς το pc ?

    ram ? όταν ζορίζετε to pc να κλείνει ... :/

    με την ραμ κολαει .. δεν κλεινει ...

    Δημοσίευση: 62 Προσωπική Γνώμη - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπική Γνώμη Δευ 11 Φεβ - 12:14

    ΚΚαράπας

    ΚΚαράπας
    Pc Team

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    jdm έγραψε:ραμ? να κλείνει τελιoς το pc ?

    ram ? όταν ζορίζετε to pc να κλείνει ... :/

    με την ραμ κολαει .. δεν κλεινει ...


    Συμφωνω , κατι με θερμοκρασια ή τροφοδοτικο ειναι . Παντως γοα το τροφοδοτικο προγραμματισετ το σου ξανα λεω !

    Δημοσίευση: 63 Προσωπική Γνώμη - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπική Γνώμη Δευ 11 Φεβ - 12:34

    *Teoxxx*

    *Teoxxx*
    Global Moderator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    εγώ ότι ήταν να πω το είπα αν εσείς βγάλετε Άκρη τότε τηλεφωνήστε μου! Razz

    Δημοσίευση: 64 Προσωπική Γνώμη - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπική Γνώμη Δευ 11 Φεβ - 14:42

    jdm

    jdm
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    βασικα μην εισαι απολιτος.. σε κατι .. σκεψου σου περιγραφουν ενα προβλημα οπως το βλεπει ο καθε ανθρωπος.. που καποιος μπορει να μην εχει σχεση με το αντικειμενο.. και να το περιγραφει οπως το βλεπει αυτος το θεμα στα τεχνολογικα φορουμ δεν ειναι μονο να του λυση καποιος το προβλημα.. αλλα και οσο μπορει να τον βοηθηση να το βρει .. η να του προτινει την καλυτερη δυνατη λυση ειτε αυτη θα ειναι οικονομικη η οτι αλλο ..

    οταν ειναι να λυσης καποιο θεμα τα περνεις με την σειρα οπως , νομιζει ο καθενας.., πχ το συγκεκριμενο πρεπeι να ξεκινηση απο θερμοκρασια.. επειδη ειναι το ποιο απλο .. και οικονομικο .. και λογικο .αν κατι εχει παει στραβα με την ψυκτρα..( μπορει να εχει μπει καποιο καλωδιο μεσα και να μην γυριζει ο ανεμιστηρας.. ) αν τα δει και ειναι οκ παμε παρακατω... :/ και ετσι βρισκετε και η λυση ..

    τωρα να ξεκινηση απο της μνημες .. να του παρει κατι ωρες για να της τσεκαρει .. ποιο ευκολο ειναι να δει θερμοκρασιες..

    καποια κανοργια μοβο εχουν αυτοματα να σε προστατευουν απο υπερταση .. αν δει οτι κανει υπερταση σβηνειτο pc .. αυτο γινεται αναλογα το τροφοδοτικο .. ιδικα αν εχει φαει τα χρονια του ( οχι οτι θα σου την καψει η ειναι σοβαρο προβλημα .. μια χαρα λειτουργη οσπυ να τα φτυση το τροφοδοτικο ) μμ γιατι πχ να μην ειναι αυτο :/ απλα δεν εχουμε φτασει ακομα εκει ..

    Δημοσίευση: 65 Προσωπική Γνώμη - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπική Γνώμη Δευ 11 Φεβ - 15:08

    *Teoxxx*

    *Teoxxx*
    Global Moderator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    μίλησα με τον κολλητό μου που είναι τεχνικός pc στο πλαίσιο Λάρισας και μου είπε ότι είναι η ραμ (είναι στα τελευταία της)!
    αν ήταν το τροφοδοτικό! η θα είχε καεί, η δεν θα ανήγε καθόλου το pc
    έτσι μου είπε ο φίλος μου που επισκευάζει pc ...
    και εγώ από την αρχή η ραμ είπα ότι είναι.

    Δημοσίευση: 66 Προσωπική Γνώμη - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπική Γνώμη Δευ 11 Φεβ - 18:03

    tomastomas22

    tomastomas22
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    κατι εγινε τωρα και δεν ανοιγει καθολου,η οθονη δεν ανοιγει και μολις ανοιγω το pc μετα απο λιγα δευτερολεπτα κλεινει.

    Δημοσίευση: 67 Προσωπική Γνώμη - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπική Γνώμη Δευ 11 Φεβ - 18:59

    ΚΚαράπας

    ΚΚαράπας
    Pc Team

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Αλλαξε ραμ . . . Ειναι πολυ πιθανον ετσι πως τα ειπανε τα πραγματα ! Ετσι κι αλλιως καποτε πρεπι να την αλαξεις !

    Δημοσίευση: 68 Προσωπική Γνώμη - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπική Γνώμη Δευ 11 Φεβ - 19:03

    jdm

    jdm
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    πηγενετο στο πλαισιο στην λαρισα.. Razz

    Δημοσίευση: 69 Προσωπική Γνώμη - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπική Γνώμη Δευ 11 Φεβ - 19:10

    *Teoxxx*

    *Teoxxx*
    Global Moderator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    jdm έγραψε:πηγενετο στο πλαισιο στην λαρισα.. Razz


    jdm μην ειρωνεύεσαι γιατί αν κατάλαβα καλα δεν έχεις ηδέα από pc Razz

    Δημοσίευση: 70 Προσωπική Γνώμη - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπική Γνώμη Δευ 11 Φεβ - 19:42

    tomastomas22

    tomastomas22
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    το ξαναανοιξα μαλον κατι ειχε κουνηθει,τωρα νομιζω δεν κλεινει αλλα καπως σαν να κολαει

    Δημοσίευση: 71 Προσωπική Γνώμη - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπική Γνώμη Δευ 11 Φεβ - 21:23

    ΚΚαράπας

    ΚΚαράπας
    Pc Team

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Ram ram ram ram ram ram !

    *Teoxxx* έγραψε:
    jdm έγραψε:πηγενετο στο πλαισιο στην λαρισα.. Razz


    jdm μην ειρωνεύεσαι γιατί αν κατάλαβα καλα δεν έχεις ηδέα από pc Razz

    Δεν μου ακοσυτηκε καλο αυτο !

    Δημοσίευση: 72 Προσωπική Γνώμη - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπική Γνώμη Δευ 11 Φεβ - 21:27

    tomastomas22

    tomastomas22
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    μετα απο τοση ωρα δεν εκλεισε καθολου μπορει επειδη ανοιξα το τροφοδοτικο μεσα και το καθαρισα η (την αλλη φορα δεν το ειχα ανοιξει)
    η δεν ξερω κουνησα τιπτοα καταλαθως

    Δημοσίευση: 73 Προσωπική Γνώμη - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπική Γνώμη Δευ 11 Φεβ - 21:34

    ΚΚαράπας

    ΚΚαράπας
    Pc Team

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Ισως . Γιατι η σκονη ειναι εχθρος του hardware ! Επισης ανεβαζει και θερμοκρασιες και για αυτο μπορει ξνα κλεινει κιολας. Παντως ξανα λεω . Μιας και εχεις διαθεσιμα λεφτα καλο θα ηταν να αλξεις ραμ .

    Δημοσίευση: 74 Προσωπική Γνώμη - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπική Γνώμη Δευ 11 Φεβ - 21:47

    *Teoxxx*

    *Teoxxx*
    Global Moderator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    ΚΚαράπας έγραψε:Ισως . Γιατι η σκονη ειναι εχθρος του hardware ! Επισης ανεβαζει και θερμοκρασιες και για αυτο μπορει ξνα κλεινει κιολας. Παντως ξανα λεω . Μιας και εχεις διαθεσιμα λεφτα καλο θα ηταν να αλξεις ραμ .


    ο άνθρωπος επισκευάζει 50 με 60 pc την ήμερα σε καθημερινή βάση και ο jdm μας ειρωνεύεται!
    και εγώ καραπα από την αρχή είπα ότι φταίει η ραμ πιο τροφοδοτικό αν είχε πρόβλημα το τροφοδοτικό δεν θα ανήγε το pc ...

    Δημοσίευση: 75 Προσωπική Γνώμη - Σελίδα 3 Empty Απ: Προσωπική Γνώμη Δευ 11 Φεβ - 21:50

    ΚΚαράπας

    ΚΚαράπας
    Pc Team

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    *Teoxxx* έγραψε:
    ΚΚαράπας έγραψε:Ισως . Γιατι η σκονη ειναι εχθρος του hardware ! Επισης ανεβαζει και θερμοκρασιες και για αυτο μπορει ξνα κλεινει κιολας. Παντως ξανα λεω . Μιας και εχεις διαθεσιμα λεφτα καλο θα ηταν να αλξεις ραμ .


    ο άνθρωπος επισκευάζει 50 με 60 pc την ήμερα σε καθημερινή βάση και ο jdm μας ειρωνεύεται!
    και εγώ καραπα από την αρχή είπα ότι φταίει η ραμ πιο τροφοδοτικό αν είχε πρόβλημα το τροφοδοτικό δεν θα ανήγε το pc ...

    Το ειπες απο την αρχη αλλα επρεπε να ελενξουμε και αλλες πιθανοτητες !
    Επισης εδω κανεις λαθος . Θα ανοιγε ο υπολογιστης απλα οταν το συστημα ειχε περισσοτερες απαιτησεις πχ σε ενα παιχνιδι , τοτε θα ζηταγε και περισσοτερο ρευμα και αν το τροφοδοτικο δεν ειχε τα απαραιτητα Watt για να αποδοση , θα εσβηνε !

    Και το τροφοδοτικο του ειναι οριακο !


    Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

    Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Μοιραστείτε αυτό το θέμα

    Url
    BBcode
    HTML

    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή. Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης