thegreeksenergy.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Advertisement
Advertisement

Τεχνολογικές Ειδήσεις, Υποστήριξη, Διαδίκτυο, Ψυχαγωγία, Αγγελίες, Smartphones, Tablets, Games, Eπιστήμη, Free Software


  • Προσωπική Γνώμη

    +4
    Paulos
    ΚΚαράπας
    *Teoxxx*
    tomastomas22
    8 απαντήσεις

    Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω Μήνυμα [Σελίδα 4 από 4]  

    Δημοσίευση: 1 Προσωπική Γνώμη - Σελίδα 4 Empty Προσωπική Γνώμη Τρι 5 Φεβ - 19:49

    tomastomas22

    tomastomas22
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

    Καλησπέρα,θα ήθελα να μου πείτε κατά την γνώμη σας τι απο τον υπολογιστή μου δεν είναι καλό και χρειάζεται αναβάθμιση-αλλαγή.
    Ευχαριστώ.

    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


    Δημοσίευση: 76 Προσωπική Γνώμη - Σελίδα 4 Empty Απ: Προσωπική Γνώμη Δευ 11 Φεβ - 21:59

    *Teoxxx*

    *Teoxxx*
    Global Moderator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    ΚΚαράπας έγραψε:
    *Teoxxx* έγραψε:
    ΚΚαράπας έγραψε:Ισως . Γιατι η σκονη ειναι εχθρος του hardware ! Επισης ανεβαζει και θερμοκρασιες και για αυτο μπορει ξνα κλεινει κιολας. Παντως ξανα λεω . Μιας και εχεις διαθεσιμα λεφτα καλο θα ηταν να αλξεις ραμ .


    ο άνθρωπος επισκευάζει 50 με 60 pc την ήμερα σε καθημερινή βάση και ο jdm μας ειρωνεύεται!
    και εγώ καραπα από την αρχή είπα ότι φταίει η ραμ πιο τροφοδοτικό αν είχε πρόβλημα το τροφοδοτικό δεν θα ανήγε το pc ...

    Το ειπες απο την αρχη αλλα επρεπε να ελενξουμε και αλλες πιθανοτητες !
    Επισης εδω κανεις λαθος . Θα ανοιγε ο υπολογιστης απλα οταν το συστημα ειχε περισσοτερες απαιτησεις πχ σε ενα παιχνιδι , τοτε θα ζηταγε και περισσοτερο ρευμα και αν το τροφοδοτικο δεν ειχε τα απαραιτητα Watt για να αποδοση , θα εσβηνε !

    Και το τροφοδοτικο του ειναι οριακο !



    μην μου τα λες σε έμενα αυτά εγώ έχω ρήξη Πάνο από 4χιλιάρικα στο pc μου για να το κάνω όπως θέλω εγώ γιατί έχω τρέλα με τα παιχνίδια και γνωρίζω πάρα πολλά .
    ο φίλος μας μόλις έκανε το θέμα του είπα τη έχει αν έχει λάπτοπ η σταθερό και μόλις είπε ότι έχει σταθερό του είπα ότι εινε για καινούργια ραμ.
    και για να το εξακριβώσω ακριβός το πρόβλημα ζήτησα και την βοήθεια από έναν φίλο μου που είναι τεχνικός pc! και αυτός η ραμ είπε ότι φταίει...

    Δημοσίευση: 77 Προσωπική Γνώμη - Σελίδα 4 Empty Απ: Προσωπική Γνώμη Δευ 11 Φεβ - 22:03

    ΚΚαράπας

    ΚΚαράπας
    Pc Team

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Ωραια μιας και καταληξαμε ας περιμενουμε τον Τομας να μας πει αν θελει κατι αλλο ή θελει να ρωτησει κατι αλλο.

    Συμπεράσματα : Χρειαζεσε ραμ , και στο κοντινο μελλον (αν θες να εχεις ενα σταθερο συστημα) τροφοδοτικο.

    Περιμενουμε απαντηση σου.

    Δημοσίευση: 78 Προσωπική Γνώμη - Σελίδα 4 Empty Απ: Προσωπική Γνώμη Δευ 11 Φεβ - 23:02

    tomastomas22

    tomastomas22
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    ναι ραμ ξερω οτι χρειαζομαι οχι μονο για το προβλημα και ο τεχνικος μου το ειχε πει αμα αλλαξω και ραμ θα ειναι σαν καινουργιος,αμα ισχυουν αυτα που λες θα χρειαστω και τροφοδοτικο συντομα και επεξεργαστη

    Δημοσίευση: 79 Προσωπική Γνώμη - Σελίδα 4 Empty Απ: Προσωπική Γνώμη Τρι 12 Φεβ - 0:23

    jdm

    jdm
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    μμμ μα δεν εχω ιδεα :/ που και που μια φορα το χρονο "φτιαχνω" κανα pc ετσι για το ξεκαρφωμα :D kai απλα πεταω κατι που και που μπας και πιασει :D

    Αρα το πλαισιο λαρισας εχει καλο service :D

    τελος παντων αν ολα ειναι οκ τοτε ο πελατης ειναι ευχαριστημενος :D

    Δημοσίευση: 80 Προσωπική Γνώμη - Σελίδα 4 Empty Απ: Προσωπική Γνώμη Τρι 12 Φεβ - 7:43

    clavier

    clavier
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    *Teoxxx* έγραψε:
    ΚΚαράπας έγραψε:
    *Teoxxx* έγραψε:
    ΚΚαράπας έγραψε:Ισως . Γιατι η σκονη ειναι εχθρος του hardware ! Επισης ανεβαζει και θερμοκρασιες και για αυτο μπορει ξνα κλεινει κιολας. Παντως ξανα λεω . Μιας και εχεις διαθεσιμα λεφτα καλο θα ηταν να αλξεις ραμ .

    ο άνθρωπος επισκευάζει 50 με 60 pc την ήμερα σε καθημερινή βάση και ο jdm μας ειρωνεύεται!
    και εγώ καραπα από την αρχή είπα ότι φταίει η ραμ πιο τροφοδοτικό αν είχε πρόβλημα το τροφοδοτικό δεν θα ανήγε το pc ...

    Το ειπες απο την αρχη αλλα επρεπε να ελενξουμε και αλλες πιθανοτητες !
    Επισης εδω κανεις λαθος . Θα ανοιγε ο υπολογιστης απλα οταν το συστημα ειχε περισσοτερες απαιτησεις πχ σε ενα παιχνιδι , τοτε θα ζηταγε και περισσοτερο ρευμα και αν το τροφοδοτικο δεν ειχε τα απαραιτητα Watt για να αποδοση , θα εσβηνε !

    Και το τροφοδοτικο του ειναι οριακο !

    μην μου τα λες σε έμενα αυτά εγώ έχω ρήξη Πάνο από 4χιλιάρικα στο pc μου για να το κάνω όπως θέλω εγώ γιατί έχω τρέλα με τα παιχνίδια και γνωρίζω πάρα πολλά .
    ο φίλος μας μόλις έκανε το θέμα του είπα τη έχει αν έχει λάπτοπ η σταθερό και μόλις είπε ότι έχει σταθερό του είπα ότι εινε για καινούργια ραμ.
    και για να το εξακριβώσω ακριβός το πρόβλημα ζήτησα και την βοήθεια από έναν φίλο μου που είναι τεχνικός pc! και αυτός η ραμ είπε ότι φταίει...

    Tomas εδώ μέσα κανείς δεν ειρωνεύτε κανέναν. Και μόνο που έπιασες 6 σελίδες με σχόλια σχετικά με το πρόβλημά σου φτάνει.
    Τα παιδιά προσπάθησαν να σε βοηθήσουν να λύσεις το πρόβλημά σου. Παρεξήγησες πως σε ειρωνεύονται.....

    Δημοσίευση: 81 Προσωπική Γνώμη - Σελίδα 4 Empty Απ: Προσωπική Γνώμη Τρι 12 Φεβ - 13:29

    Θάλεια

    Θάλεια
    Administrator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Επειδη μερικοι μπορει να μη γνωριζετε ο jdm ασχολειτε επαγγελματικα με υπολογιστες και δινει λυσεις για να σας βοηθησει,δεν εχω διαβασει ολα τα σχολια αλλα συγκρατησα μονο αυτο.Δεν ειρωνευομαστε κανενα απλα ο καθε ενας που γνωριζει κατι προσπαθει να βοηθησει μερχι να δωθει η τελικη απαντηση και να λυθει το προβλημα.
    Αν δεν μπορεις με βαση αυτα που εγραψαν τα παιδια πιο πανω να βρεις λυση και αν δεις τι μπορει να φταιει καλυτερα να το πας σε καποιο τεχνικο να στο δει και απο κοντα.Εχουν δωθει αρκετες λυσεις στο θεμα οπου μπορεις να κρινεις και εσυ αν ευθυνεται αυτο η οχι.

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Δημοσίευση: 82 Προσωπική Γνώμη - Σελίδα 4 Empty Απ: Προσωπική Γνώμη Τρι 12 Φεβ - 14:14

    ΚΚαράπας

    ΚΚαράπας
    Pc Team

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    ΚΚαράπας έγραψε:Ωραια μιας και καταληξαμε ας περιμενουμε τον Τομας να μας πει αν θελει κατι αλλο ή θελει να ρωτησει κατι αλλο.

    Συμπεράσματα : Χρειαζεσε ραμ , και στο κοντινο μελλον (αν θες να εχεις ενα σταθερο συστημα) τροφοδοτικο.

    Περιμενουμε απαντηση σου.

    tomastomas22 έγραψε:ναι ραμ ξερω οτι χρειαζομαι οχι μονο για το προβλημα και ο τεχνικος μου το ειχε πει αμα αλλαξω και ραμ θα ειναι σαν καινουργιος,αμα ισχυουν αυτα που λες θα χρειαστω και τροφοδοτικο συντομα και επεξεργαστη

    Επεξεργαστη μην καιγεσε καθως αν ειναι να τον αλαξεις θα αλαξεις και μητρικη οποτε μην το σκεφτεσε (εκτος εαν εχεις την οικονομικη δυνατοτητα).

    Θελεις κατι αλλο ; Να το κλειδωσουμε; Ραμ αλαξε και θα εισαι μια χαρα . mmmeil

    Δημοσίευση: 83 Προσωπική Γνώμη - Σελίδα 4 Empty Απ: Προσωπική Γνώμη Τρι 12 Φεβ - 22:42

    tomastomas22

    tomastomas22
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    δεν ειρονευτικα κανεναν αμα δεις καλυτερα τα σχολεια ο τεοχχ ειπε κατι για τον jdm,ισα ισα ο jdm με εχει βοηθησει και αλλη φορα σε αλλα προβληματα μου και τον ευχαριστω και αυτον και ολα τα "παιδια" που με υποστηριζουν και με βοηθανε....

    Δημοσίευση: 84 Προσωπική Γνώμη - Σελίδα 4 Empty Απ: Προσωπική Γνώμη Τετ 13 Φεβ - 13:00

    Θάλεια

    Θάλεια
    Administrator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Αν εισαι οκ με το θεμα πεσμας να το κλειδωσουμε το θεμα!

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Δημοσίευση: 85 Προσωπική Γνώμη - Σελίδα 4 Empty Απ: Προσωπική Γνώμη Πεμ 14 Φεβ - 19:09

    tomastomas22

    tomastomas22
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    ναι με ειμαι οκ :)

    Δημοσίευση: 86 Προσωπική Γνώμη - Σελίδα 4 Empty Απ: Προσωπική Γνώμη Πεμ 14 Φεβ - 19:22

    Θάλεια

    Θάλεια
    Administrator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Το θέμα λύθηκε και κλειδώνεται.

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Μήνυμα [Σελίδα 4 από 4]

    Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Μοιραστείτε αυτό το θέμα

    Url
    BBcode
    HTML

    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή. Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης