thegreeksenergy.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Advertisement
Advertisement

Τεχνολογικές Ειδήσεις, Υποστήριξη, Διαδίκτυο, Ψυχαγωγία, Αγγελίες, Smartphones, Tablets, Games, Eπιστήμη, Free Software


  • Κολλάει το pc και .....

    +6
    atozak
    ΚΚαράπας
    Mix4lis
    Θάλεια
    aimilios
    clavier
    10 απαντήσεις

    Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]  

    Δημοσίευση: 1 Κολλάει το pc και ..... - Σελίδα 3 Empty Κολλάει το pc και ..... Πεμ 23 Μάης - 10:55

    clavier

    clavier
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

    Εδώ και μιά εβδομάδα περίπου μου κολλάει το pc αρκετά συχνά.
    Στην επανεκκίνηση μου βγάζει πινακάκι που λέει πως το pc δεν έκλεισε κανονικά και τα Wintows θα ψάξουν για λύση.
    Στην αναφορά μου δίνει τα εξής αποτελέσματα.

    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

    η Αρχεία για την περιγραφή του προβλήματος:
    C:\Windows\Minidump\052313-39734-01.dmp
    C:\Users\Angelo\AppData\Local\Temp\WER-88562-0.sysdata.xml

    η Αρχεία για την περιγραφή του προβλήματος:
    C:\Windows\Minidump\052313-40671-01.dmp
    C:\Users\Angelo\AppData\Local\Temp\WER-74296-0.sysdata.xml

    Προσωπικά εγώ δεν καταλαβαίνω τίποτα απο αυτό το μύνημα.
    Σημείωση: Πρίν δέκα μέρες αγόρασα ένα σετ ποντίκι-πληκτρολόγιο
    το "Mikrosoft / Wireless 3000 /Desktop/Bureau" με το οποίο αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.
    Δεν μπορώ να ανοίξω κάποιο φάκκελο η έγγραφο η αρχείο με απλό διπλό κλίκ.
    Πρέπει να πατήσω δεξί κλίκ και να πατήσω την επιλογή 'Άνοιγμα η Επισκόπηση"
    Μήπως το σετάκι είναι υπεύθυνο για το κόλλημα του pc, η είναι δυό ανεξάρτητα προβλήματα..
    Φορώ τα Win 7 Ultimate Service Pack 1 X32 me 2.00 GB Ram.
    Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει, θα το εκτιμούσα......


    Δημοσίευση: 51 Κολλάει το pc και ..... - Σελίδα 3 Empty Απ: Κολλάει το pc και ..... Κυρ 16 Ιουν - 22:58

    clavier

    clavier
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Θάλεια η σχέση με το θέμα που άνοιξα είναι άμεση διότι αναφέρομαι πάντα στο κρασσάρισμα
    του Pc που τις τελευταίες ημέρες μου κρασσάρει 3-4 φορές μόλις το ανοίξω το πρωί,
    η οποιαδήποτε ώρα τοα ανοίξω. Το πρώτο μισάωρο τρώω πάντα 3-4 κρασαρίσματα.
    Και σκέφτηκα μήπως έχει σχέση με το τροφοδοτικό η την μπαταρία.

    Πρόσθετες πληροφορίες για το πρόβλημα:
      BCCode:    a   [Βγάζει και 124]
      BCP1:    00000020
      BCP2:    00000002
      BCP3:    00000001
      BCP4:    8301B829
      OS Version:    6_1_7601
      Service Pack:    1_0
      Product:    256_1
    ======================================
    Τα πρώτα απο τα κάτωθι νούμερα αναφέρονται σε ημερομηνίες (τελευταίο τριήμερο)
    ================================
    Αρχεία περιγραφής προβλήματος
    14-06-13=C:\Windows\Minidump\061413-42656-01.dmp==C:\Users\Angelo\AppData\Local\Temp\WER-64968-0.sysdata.xml
    14-06-13=C:\Windows\Minidump\061413-42000-01.dmp==C:\Users\Angelo\AppData\Local\Temp\WER-141796-0.sysdata.xml
    15-06-13=C:\Windows\Minidump\061513-53671-01.dmp==C:\Users\Angelo\AppData\Local\Temp\WER-69921-0.sysdata.xml
    15-06-13=C:\Windows\Minidump\061513-55484-01.dmp==C:\Users\Angelo\AppData\Local\Temp\WER-71968-0.sysdata.xml
    15-06-13=C:\Windows\Minidump\061513-47312-01.dmp==C:\Users\Angelo\AppData\Local\Temp\WER-74562-0.sysdata.xml
    15-06-13=C:\Windows\Minidump\061513-37437-01.dmp==C:\Users\Angelo\AppData\Local\Temp\WER-66718-0.sysdata.xml
    16-06-13=C:\Windows\Minidump\061513-41109-01.dmp==C:\Users\Angelo\AppData\Local\Temp\WER-50859-0.sysdata.xml
    16-06-13=C:\Windows\Minidump\061613-42187-01.dmp==C:\Users\Angelo\AppData\Local\Temp\WER-54234-0.sysdata.xml

    Δημοσίευση: 52 Κολλάει το pc και ..... - Σελίδα 3 Empty Απ: Κολλάει το pc και ..... Κυρ 16 Ιουν - 23:08

    Θάλεια

    Θάλεια
    Administrator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Νομιζα ρωτουσες κατι γενικο εκτος του θεματος και για αυτο σου ειπα να ανοιξεις νεο θεμα για να παρεις απαντηση πιο γρηγορα.

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Δημοσίευση: 53 Κολλάει το pc και ..... - Σελίδα 3 Empty Απ: Κολλάει το pc και ..... Δευ 17 Ιουν - 13:52

    atozak

    atozak
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Παλιότερο ενεργό μέλος
    Επιστροφή στην κορυφή
    κατι τετια κρασαρισματα ειχε και το δικο μου πολες φορες δεν μπορουσα καν να το ανικσο και το πιγα στο μαγαζι που το πιρα μου αλαξε τροβοδοτικο και εναν ( οπος ειπε ) πισο ανεμιστιρα και τορα απλα το ανιγο το προη μετο που ξηπνησο το κλινο το βραδυ πρην κυμιθο και δεν εχο κανενα κρασαρισμαWink

    https://www.thegreeksenergy.com

    Δημοσίευση: 54 Κολλάει το pc και ..... - Σελίδα 3 Empty Απ: Κολλάει το pc και ..... Δευ 17 Ιουν - 22:13

    clavier

    clavier
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Αρα σωστά το υποψιάστικα φίλε Αtozak. Και τώρα τι κάνουμε.
    Άμεσα χρειαζόμαστε δήλαδή, κατά τα λεγόμενά σου,
    Τροφοδοτικό, Ανεμηστηράκι, κανα δυό mb μνήμη και πάει λέγοντας.
    Ας περιμένω και τα νέα απο τον Νικηφόρο, και βλέπουμε για το άλλο θέμα.

    Δημοσίευση: 55 Κολλάει το pc και ..... - Σελίδα 3 Empty Απ: Κολλάει το pc και ..... Τρι 18 Ιουν - 7:05

    atozak

    atozak
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Παλιότερο ενεργό μέλος
    Επιστροφή στην κορυφή
    ειχα και εγω τετια "ξαφνικα" κρασαρισματα ολοι ( οσοι το εβλεπαν) επεμεναν οτι ειναι αργο και με ενα φορματ θα ειταν οκ οντος το pc ειταν ( και ειναι αργο) σε σιμιο που ενα νετβοουκ "πεταει" μπροστα του ομος εμενα η ταχιτιτα με αφινι "παγερα" αδιαφορο απλα θελο να δουληβη το pc  απροσκοπτα ( οπος τορα) ριξε μια ματια εδο [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] τελικα το πιγα στο κατστιμα που το πιρα μου αλαξανε τροφοδοτικο και ενα ( οπος ειπαν) πισο ανεμιστιρακη εδοσα περιπου 100ευρο αλλα το pc ειναι πλεον οκ ( για τα δικα μου βεβεα γουστα) μου ειπαν πος το θεμα της ταχιτιτας θα λινοταν αν του εκανα φορματ εμενα οπος ειπα η ταχιτιτα δεν με νιαζει καθολου και το αφινο ετσι πρην το παο στο καταστιμα το pc καθε φορα που το ανιγα ( αν υποθεσουμε οτι ειμασταν τυχεροι και δεν ειχα κρασαρισματα) εκανε πολη θοριβο σαν η φτεροτι απο καπιο ανεμιστιρα να ακουμπαγε ενο γιριζε σε καπιο καλοδιο μετα το καταστιμα αυτο εξαβανιστικε καπιες φορες αφινα το pc ολη νυχτα ανιχτο με τον φοβο οτη αν το εκλινα απο δυσκολα θα ειταν μεχρι αδυνατον να ανιξη (παντος για την ιστορια φορματ δεν του εκανα) ειχα φτασι να παταω 5 και 6 φορες το reset για να μου ανιξη το pc και παιαφορα δεν ανιγεShocked

    https://www.thegreeksenergy.com

    Δημοσίευση: 56 Κολλάει το pc και ..... - Σελίδα 3 Empty Απ: Κολλάει το pc και ..... Τρι 18 Ιουν - 7:43

    clavier

    clavier
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Το διάβασα το post που έστειλες atozak και θα συμφωνήσω με την άποψη του Παύλου εκεί.
    Αν είναι να δώσω 150+ ευρώ και να μην έχω πάλι την σιγουριά του ότι ΟΛΑ είναι ok,
    καλύτερα να πάω σε μια ολοκληρωτικά καινούργια κατάσταση και να ησυχάσω μια και καλή.
    Οπότε θα επικεντρωθούμαι στο άλλο θέμα "Έγκριση αγοράς pc"
    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

    Δημοσίευση: 57 Κολλάει το pc και ..... - Σελίδα 3 Empty Απ: Κολλάει το pc και ..... Παρ 12 Ιουλ - 14:25

    clavier

    clavier
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Θάλεια μπορείς να κλειδώσεις το θέμα η να το διαγράψεις αν θέλεις. Ευχαριστώ

    Δημοσίευση: 58 Κολλάει το pc και ..... - Σελίδα 3 Empty Απ: Κολλάει το pc και ..... Παρ 12 Ιουλ - 18:25

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Το θέμα λύθηκε και κλειδώνεται.


    Μήνυμα [Σελίδα 3 από 3]

    Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Μοιραστείτε αυτό το θέμα

    Url
    BBcode
    HTML

    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή. Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης