thegreeksenergy.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Advertisement
Advertisement

Τεχνολογικές Ειδήσεις, Υποστήριξη, Διαδίκτυο, Ψυχαγωγία, Αγγελίες, Smartphones, Tablets, Games, Eπιστήμη, Free Software


  • 4 απαντήσεις
    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]  

    Δημοσίευση: 1 Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Empty Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Κυρ 4 Αυγ - 23:24

    Κώστας....4

    Κώστας....4
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Γεια σας

    πως μπορώ να βάλω εικόνες στο κρυφό περιεχόμενο;

    για παράδειγμα όταν βάζω το λινκ σε code και hide η σκέτο το hide να βγάζει εικόνα χωρίς να προσθέσω της εικόνες στα smilies και αν κάποιος απαντήση η πατήσει ευχαριστώ στο θέμα να του δίχνει ξανά το hide με πράσινο όπως την εικόνα που έχω ότι ξεκλειδώθηκε το hide??

    Δημοσίευση: 2 Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Empty Απ: Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Δευ 5 Αυγ - 0:50

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Λοιπον αυτο δεν το ειχα σκεφτει οταν εχω χρονο θα κοιταξω τι μπορω να κανω ...

    Δημοσίευση: 3 Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Empty Απ: Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Δευ 5 Αυγ - 11:15

    Κώστας....4

    Κώστας....4
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    ok περιμένω φίλε μου :)

    Δημοσίευση: 4 Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Empty Απ: Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Πεμ 15 Αυγ - 21:48

    Κώστας....4

    Κώστας....4
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Βρήκαμε κάτι; Wink

    Δημοσίευση: 5 Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Empty Απ: Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Δευ 19 Αυγ - 14:01

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Κωστα λιγο που κοιταξα σε θεματα στη forumotion με το ιδιο ερωτημα λενε πως δεν γινεται να γινει κατι τετοιο αλλα υπαρχει περιπτωση να το κανει η ιδια η forumotion στο μελλον, αλλα επειδη γενικα ολα γινονται αρκει να εχεις χρονο και να φτιαχνεις κωδικους θα προσπαθησω να δω τι μπορω να κανω...Λιγο που δοκιμασα δεν εχω καταφερει κατι ακομα..

    Δημοσίευση: 6 Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Empty Απ: Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Δευ 19 Αυγ - 14:24

    Μάριος

    Μάριος
    News Editor

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Δεν ξέρω που το βρήκα παλιά, αλλά στο προηγούμενο men forum που είχα, αν ήταν κάποιος μέλος εκεί θα παρατηρούσε ότι εγώ κάπως το έκανα. Αλήθεια. Βρήκα κάπου αυτόν τον κώδικα για τα κρυφά περιεχόμενα και του έβαλα να βγάζει την εικόνα μόλις πατήσεις το κουμπί hide. Αλλά προφανώς με τις αλλαγές που έγιναν θα άλλαξαν και τα πρότυπα.. Δεν ξέρω αλλά και εγώ προσπαθησα να το βρω αλλά τιποτα ακομα΄... :-(

    http://www.inforumgr.com/

    Δημοσίευση: 7 Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Empty Απ: Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Δευ 19 Αυγ - 14:35

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    ναι υπηρχε μια λυση αλλα η forumotion ολο και κατι αλλαζει αρα καλα ειναι να κανετε υπομονη...Ο Server εχει θετικα και αρηντικα...

    Δημοσίευση: 8 Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Empty Απ: Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Δευ 19 Αυγ - 16:38

    Κώστας....4

    Κώστας....4
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Περιμένουμε τότε παιδιά! :)

    Και σας ευχαριστώ για το ενδιαφέρων να στε καλά!

    Δημοσίευση: 9 Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Empty Απ: Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Πεμ 24 Οκτ - 22:24

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Javacript

    Κώδικας:
    $(document).ready(function(){
    var nomeDoForum="τo link της ιστοσελίδα σου";
    var byHide=$('span.hideContent');
    var idTopicHide=$('input[name="t"]').val();
    if(my_getcookie(nomeDoForum+"_"+idTopicHide)!=idTopicHide){
    var txtP=($(myHide).attr('rel')=="κρυφό περιεχόμενο"||$(myHide).attr('rel')==""||$(myHide).attr('rel')==null)?"<strong>Hidden Content</strong><br>Θα μπορέσετε να δείτε το κρυμμένο περιεχόμενο μόλις απαντήσετε σε αυτό το θέμα.</br>":
    $(byHide).attr('rel');
    $(byHide).before('<span class="Hidetest">'+txtP+'</span> ');
    $(byHide).remove()
    }
    $('input[name="post"]').click(function(){
    my_setcookie(nomeDoForum+"_"+idTopicHide,idTopicHide,true)
    })
    });
    $(function(){
      $(function(){
    $('<a class="sceditor-button" unselectable="on" title="Hide Comment"><div unselectable="on" style="background-image:url(link εικόνας για το κουμπί)">Hide</div></a>').insertBefore('.sceditor-button-size').click(function(){
    $('#text_editor_textarea').sceditor("instance").insertText("<span class=\'hideContent\' rel=\'κρυφό περιεχόμενο\'>","</span>")
     })
     })
    });
    Css

    Κώδικας:
    .Hidetest, .hideContent{background:#F0FFFF;display:block;border:#CCCCCC solid 1px;width:100%!important;overflow:auto;padding:7px;position:relative;}
    Στα εχω βαλει ολα αναλυτικα, δεν εχω χρονο για περισσοτερες εξηγησεις....Στην ουσια καταργεις το hide της forumotion και βαζεις το δικο μου που δουλευει οπως σε ipb.

    1.Νεο κουμπι

    2.Θα μπορέσετε να δείτε το κρυμμένο περιεχόμενο μόλις απαντήσετε σε αυτό το θέμα.



    Έχει επεξεργασθεί από τον/την Paulos στις Πεμ 24 Οκτ - 23:07, 2 φορές συνολικά

    Δημοσίευση: 10 Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Empty Απ: Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Πεμ 24 Οκτ - 22:39

    Μάριος

    Μάριος
    News Editor

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Για να λειτουργήσει αυτό που έστειλες, πρέπει να διαγράψουμε αυτό της forumotion ή σβήνεται μόνο του; Επειδή το δοκίμασα τώρα αλλά δεν δουλεύει.. τουλάχιστον σε εμένα..

    http://www.inforumgr.com/

    Δημοσίευση: 11 Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Empty Απ: Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Πεμ 24 Οκτ - 23:10

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Οχι δεν διαγραφεις κατι αλλα αν θες δοκιμασε αυτο στο css

    Κώδικας:
    .sceditor-button.sceditor-button-fahide {
        display: none !important;
    }
    Διορθωσα τoβ κωδικα δοκιμασε παλι...

    Δημοσίευση: 12 Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Empty Απ: Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Πεμ 24 Οκτ - 23:15

    Μάριος

    Μάριος
    News Editor

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Κάτσε λίγο γιατί τα μπέρδεψα τώρα. Αυτό που λες στην αρχή είναι Janascript. Το έβαλα.. Πρέπει να είναι στο In all pages;;;

    Όσο για τον κωδικα που μου εδωσες τωρα απλα σβηνει το κουμπι του κρυφου!! Το άλλο κουμπι δεν βλεπω..

    http://www.inforumgr.com/

    Δημοσίευση: 13 Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Empty Απ: Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Πεμ 24 Οκτ - 23:22

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Nαι java ειναι και παει in all pages..

    Δημοσίευση: 14 Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Empty Απ: Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Πεμ 24 Οκτ - 23:28

    Μάριος

    Μάριος
    News Editor

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Ωραία. Έβαλα αυτά που μου είπες αλλά στην αρχή χωρίς να μου το πεις, το java το είχα in topics. Όλα μια χαρά. Μου διέγραψε και το κουμπί του κρυφου της fm. Τώρα που το αλλαξα In all pages, μου σβησει τον editor της fm και μου βαζει ενα σκέτο..

    Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Lkb410

    http://www.inforumgr.com/

    Δημοσίευση: 15 Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Empty Απ: Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Παρ 25 Οκτ - 17:31

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    πιθανον καποιος αλλος κωδικος που εχεις επηρεαζει...

    Δημοσίευση: 16 Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Empty Απ: Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Παρ 25 Οκτ - 18:05

    Μάριος

    Μάριος
    News Editor

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Δεν ξέρω γιατί. Όταν το βάζω in topics όλα κομπλέ. Αλλά όταν μπει στο in all the pages το χαλαει..

    http://www.inforumgr.com/

    Δημοσίευση: 17 Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Empty Απ: Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Παρ 25 Οκτ - 18:11

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Με ctrl - shift και j βλεπεις για τυχον λανθασμενα js...

    Δημοσίευση: 18 Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Empty Απ: Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Παρ 25 Οκτ - 22:30

    Κώστας....4

    Κώστας....4
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Ευχαριστώ μεγάλε Wink

    Δημοσίευση: 19 Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Empty Απ: Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Παρ 25 Οκτ - 22:56

    Θάλεια

    Θάλεια
    Administrator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Να κλειδωθει Κωστα εισαι οκ?

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Δημοσίευση: 20 Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Empty Απ: Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Παρ 25 Οκτ - 23:52

    Κώστας....4

    Κώστας....4
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Να κλειδωθεί ναι Wink

    Δημοσίευση: 21 Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Empty Απ: Εικόνα στο κρυφό περιεχόμενο Πεμ 23 Ιαν - 17:42

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Το θέμα λύθηκε και κλειδώνεται.


    Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Μοιραστείτε αυτό το θέμα

    Url
    BBcode
    HTML

    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή. Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης