thegreeksenergy.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Advertisement
Advertisement

Τεχνολογικές Ειδήσεις, Υποστήριξη, Διαδίκτυο, Ψυχαγωγία, Αγγελίες, Smartphones, Tablets, Games, Eπιστήμη, Free Software


  • 4 απαντήσεις
    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]  

    Δημοσίευση: 1 ASC 9 Ultimate Ρυθμίσεις για ssd Empty ASC 9 Ultimate Ρυθμίσεις για ssd Παρ 11 Μαρ - 21:05

    KP7

    KP7
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Θέλω κάποιος να μου τη ρυθμίσεις θα πρέπει να κάνω για να μην πειραχθεί ο ssd

    Δημοσίευση: 2 ASC 9 Ultimate Ρυθμίσεις για ssd Empty Απ: ASC 9 Ultimate Ρυθμίσεις για ssd Παρ 11 Μαρ - 21:26

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

    Θα πας στις Γρήγορες Ρυθμίσεις και θα επιλέξεις τα εξής:

    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

    Δημοσίευση: 3 ASC 9 Ultimate Ρυθμίσεις για ssd Empty Απ: ASC 9 Ultimate Ρυθμίσεις για ssd Παρ 11 Μαρ - 22:04

    KP7

    KP7
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Paulos έγραψε:[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Θα πας στις Γρήγορες Ρυθμίσεις και θα επιλέξεις τα εξής: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

    Ευχαριστω [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]. Εχεις διαφορα στον υπολογιστο με το ASC 9 Ultimate ;

    Δημοσίευση: 4 ASC 9 Ultimate Ρυθμίσεις για ssd Empty Απ: ASC 9 Ultimate Ρυθμίσεις για ssd Παρ 11 Μαρ - 22:14

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Από την στιγμή που έβαλα τον SSD υπάρχει μεγάλη διαφορά κακά τα ψέματα, τώρα όσο αφορά την εφαρμοφή την δουλεύω όχι τόσο για την ταχύτητα αλλά για την εκκαθάριση των δεδομένων, κάτι που σίγουρα μπορεί να γίνει και χειροκίνητα από τους ίδιους τους περιηγητές ή περιηγητή. Στην ουσιά έχω κάποιες εφαρμογές που δουλεύω συγκεκριμές λειτουργίες τους. Κάνω ένα συνδυασμό με αποτέλεσμα απο παλιά (2005) μέχρι σήμερα και σε νέους υπολογιστές που φτιάχνω μετά από format συνήθως να μην έχουν κολλήματα. Σίγουρα παλιότερα υπήρχαν εκδόσεις που δημιουργούσαν θέματα πλέον δεν υπάρχει αυτό. Σίγουρα όμως, μπορείς να ακούσεις και διαφορετική απόψη, πάντως μιλάω εκ τους ασφαλούς γιατί τα δουλεύω στο ίδιο μου το pc και δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα.

    Δημοσίευση: 5 ASC 9 Ultimate Ρυθμίσεις για ssd Empty Απ: ASC 9 Ultimate Ρυθμίσεις για ssd Παρ 11 Μαρ - 22:20

    KP7

    KP7
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Paulos έγραψε:Από την στιγμή που έβαλα τον SSD υπάρχει μεγάλη διαφορά κακά τα ψέματα, τώρα όσο αφορά την εφαρμοφή την δουλεύω όχι τόσο για την ταχύτητα αλλά για την εκκαθάριση των δεδομένων, κάτι που σίγουρα μπορεί να γίνει και χειροκίνητα από τους ίδιους τους περιηγητές ή περιηγητή. Στην ουσιά έχω κάποιες εφαρμογές που δουλεύω συγκεκριμές λειτουργίες τους. Κάνω ένα συνδυασμό με αποτέλεσμα απο παλιά (2005) μέχρι σήμερα και σε νέους υπολογιστές που φτιάχνω μετά από format συνήθως να μην έχουν κολλήματα. Σίγουρα παλιότερα υπήρχαν εκδόσεις που δημιουργούσαν θέματα πλέον δεν υπάρχει αυτό. Σίγουρα όμως, μπορείς να ακούσεις και διαφορετική απόψη, πάντως μιλάω εκ τους ασφαλούς γιατί τα δουλεύω στο ίδιο μου το pc και δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα.

    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] δηλαδη μου προτυνεις να το εγκαταστησω γιατι εμενα με ενδιαφερει περισσοτερο η ταχυτητα του ssd να μεινει ιδια

    Δημοσίευση: 6 ASC 9 Ultimate Ρυθμίσεις για ssd Empty Απ: ASC 9 Ultimate Ρυθμίσεις για ssd Παρ 11 Μαρ - 22:33

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Ναι εγώ στο προτείνω αλλά μπορείς να περιμένεις κι άλλη άποψη, από κάποιο απλό μέλος ή από κάποιο μέλος της ομάδας μας.

    Δημοσίευση: 7 ASC 9 Ultimate Ρυθμίσεις για ssd Empty Απ: ASC 9 Ultimate Ρυθμίσεις για ssd Σαβ 12 Μαρ - 3:06

    Cris4524

    Cris4524
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Καλησπέρα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.],

    από όσο ξέρω η εφαρμογή είναι προσαρμοσμένη και για υπολογιστές με ssd ώστε να μην φθείρονται οι ssd δίσκοι, οπότε δεν τίθεται θέμα.
    Μέχρι και στην εφαρμογή ανασυγκρότησης δίσκου που είναι άχρηστη για ssd, σου δεν έχει επιλογή ανασυγκρότησης δίσκου αλλά TRIM όπου γίνετε άδειασμα των μπλοκ από δεδομένα που δεν χρησιμοποιούνται πλέων για την επίτευξη καλύτερων επιδόσεων του δίσκου.

    Μην σε αγχώνει αυτό, πέρασε την άφοβα!

    Δημοσίευση: 8 ASC 9 Ultimate Ρυθμίσεις για ssd Empty Απ: ASC 9 Ultimate Ρυθμίσεις για ssd Κυρ 9 Απρ - 14:41

    GAMSgr

    GAMSgr
    Senior Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Η ερώτηση απαντήθηκε ορθά από το μέλος μας,δε υπάρχει κανένα πρόβλημα με την εφαρμογή.
    Το θέμα λύθηκε και κλειδώνεται.

    http://best-gaming.net

    Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Μοιραστείτε αυτό το θέμα

    Url
    BBcode
    HTML

    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή. Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης