thegreeksenergy.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Advertisement
Advertisement

Τεχνολογικές Ειδήσεις, Υποστήριξη, Διαδίκτυο, Ψυχαγωγία, Αγγελίες, Smartphones, Tablets, Games, Eπιστήμη, Free Software


  • +3
    ΚΚαράπας
    Θάλεια
    vkalfa
    7 απαντήσεις

    Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]  

    Δημοσίευση: 1 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 2 Empty Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Παρ 13 Φεβ - 19:03

    vkalfa

    vkalfa
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

    καλησπερα σας...εχω ενα σημαντικο προβλημα το οποιο θα σας περιγραψω ...πριν απο λιγο καιρο το λαπτοπ που εχω κατα την εκκινηση αρχιζε να αναβοσβηνει ωσπου καποια στιγμη εσβησε τελειως...υπεθεδσα οτι θα ειχε προβλημα το ινβερτερ της οθονης και το αφαιρεσα...κατα την αφαιρεση το εσπασα και τωρα εχω βαλει εξωτερικη οθονη...εχω καθαρισει το ανεμιστηρακι...το ανοιγω...μολις εμφανιστει η εικανα που φορτωνει τα windows(σημειωση΄εχω window xp) μολις φορτωσει την μπαρα λιγες φορες σβηνει τελειως...οταν το ανοιξω και μπω στο μενου με τα bios του υπολογιστη μενει ανοιχτο...μηπως μπορειτε να με βοηθησετε?


    Δημοσίευση: 26 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Παρ 13 Φεβ - 22:58

    vkalfa

    vkalfa
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Paulos έγραψε:Αυτό στο έκανε και πρίν το ανοίξεις;


    οταν λες πριν το ανοιξω τι εννοεις?

    Δημοσίευση: 27 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Παρ 13 Φεβ - 23:02

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    vkalfa έγραψε:
    Paulos έγραψε:Αυτό στο έκανε και πρίν το ανοίξεις;


    οταν λες πριν το ανοιξω τι εννοεις?


    Τώρα διάβασα σωστά το κείμενο, λάθος μου, έχεις δεί τις θερμοκρασίες του laptop από το bios; Aν ναι πόσο περίπου είναι;

    Δημοσίευση: 28 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Παρ 13 Φεβ - 23:07

    vkalfa

    vkalfa
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Paulos έγραψε:
    vkalfa έγραψε:
    Paulos έγραψε:Αυτό στο έκανε και πρίν το ανοίξεις;

    οταν λες πριν το ανοιξω τι εννοεις?

    Τώρα διάβασα σωστά το κείμενο, λάθος μου, έχεις δεί τις θερμοκρασίες του laptop από το bios; Aν ναι πόσο περίπου είναι;

    πως μπορω να δω τις θερμοκρασιες  στο bios??

    Δημοσίευση: 29 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Παρ 13 Φεβ - 23:10

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Το bios το βλέπεις έτσι;

    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

    Δημοσίευση: 30 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Παρ 13 Φεβ - 23:21

    vkalfa

    vkalfa
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Paulos έγραψε:Το bios το βλέπεις έτσι; [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


    οχι ακριβως ετσι αλλα μερικες εντολες ταιριαζουν...

    Δημοσίευση: 31 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Παρ 13 Φεβ - 23:26

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Τότε λογικά το βλέπεις σαν την παρακάτω εικόνα:

    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

    Εσύ θα πάς πάνω στο μενού στην επίλογή Power και εκεί θα δείς τις θερμοκρασίες.

    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

    Δημοσίευση: 32 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Σαβ 14 Φεβ - 0:09

    vkalfa

    vkalfa
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Paulos έγραψε:Τότε λογικά το βλέπεις σαν την παρακάτω εικόνα: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Εσύ θα πάς πάνω στο μενού στην επίλογή Power και εκεί θα δείς τις θερμοκρασίες. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


    φιλε μου δεν εχει ουτε το power ουτε to advanced το μενου μου...

    Δημοσίευση: 33 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Σαβ 14 Φεβ - 10:26

    *Teoxxx*

    *Teoxxx*
    Global Moderator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    καλημέρα σε όλους! το είδα χθες το πρόβλημα σου και δεν πρόλαβα να απαντήσω γιατί είχα δουλειά, το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις είναι στην κάρτα γραφικών. 100 της 100.
    δεν χριαζετε να κανεις τιποτα αλλο εισαι για τεχνικο.

    Δημοσίευση: 34 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Σαβ 14 Φεβ - 16:07

    vkalfa

    vkalfa
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    *Teoxxx* έγραψε:καλημέρα σε όλους! το είδα χθες το πρόβλημα σου και δεν πρόλαβα να απαντήσω γιατί είχα δουλειά, το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις είναι στην κάρτα γραφικών. 100 της 100. δεν χριαζετε να κανεις τιποτα αλλο εισαι για τεχνικο.

    ...καλησπερα φιλε μου...σε εξωτερικη οθονη ανοιγει ο υπολογιστης...απλα δεν φορτωνει τα windows

    Δημοσίευση: 35 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Σαβ 14 Φεβ - 19:21

    *Teoxxx*

    *Teoxxx*
    Global Moderator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    vkalfa έγραψε:
    *Teoxxx* έγραψε:καλημέρα σε όλους! το είδα χθες το πρόβλημα σου και δεν πρόλαβα να απαντήσω γιατί είχα δουλειά, το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις είναι στην κάρτα γραφικών. 100 της 100. δεν χριαζετε να κανεις τιποτα αλλο εισαι για τεχνικο.


    ...καλησπερα φιλε μου...σε εξωτερικη οθονη ανοιγει ο υπολογιστης...απλα δεν φορτωνει τα windows




    όταν το λάπτοπ το κάνεις ασφαλή λειτουργιά η είσαι στο bios και δουλεύει και μόλις το κάνεις εκκίνηση δεν φορτώνουν τα windows η σου μαυρίζει η οθόνη είναι η κάρτα γραφικών, η είναι ο σκληρός ο δίσκος. εγώ σου λέω ότι είναι η κάρτα γραφικών.

    Δημοσίευση: 36 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Δευ 16 Φεβ - 1:14

    KAKOS

    KAKOS
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Χαιρετίζω ,

    Καταρχήν για να ξεκαθαρίσουμε το πρόβλημα ποιό είναι χρειάζομαι τις παρακάτω πληροφορίες :


    1. Ο Υπολογιστής είναι πύργος η Laptop ;
    2. Tι μάρκα είναι ο υπολογιστής και τι μοντέλο ;
    3. Κλείσατε τον υπολογιστή σας κανονικά εκείνη την μέρα ή κάνατε κάποια Update πρίν ;
    4. Υπάρχει κάποιος ήχος κατά την εκκίνηση ;
    5. Όταν το ανοίγεται εάν είναι Laptop , τοποθετείσαι το χέρι σου κάτω απο τον υπολογιστή και ενημέρωσαι μας αν βράζει , αν είναι πύργος δες αν λειτουργεί η ψύχτρα και γυρίζει κατα το άνοιγμα φυσιολογικά .
    6. Kαθάρισε τον υπολογιστή σου εξωχινιστικά με πίεση αέρος .

          7. Άνοιξες τον υπολογιστή σου χωρίς φορτιστή και παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα ?

    Επικρατέστερες λύσεις ;


    1. Κατεβάστε ένα Antivirus σε Safe Mode και ξεκάρεται για malware .
    2. Ελέγξτε όλες τις συνδέσεις με την μητρική σας κάρτα .
    3. Τρέξτε chkdsk για διόρθωση προβλημάτων , αν δεν ξέρεις πώς σου δίνω την σελίδα κάτω.
    4. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
    5. Kαι για τέλος ξεκάρεται την θερμοκρασία του υπολογιστή σε Safe Mode , δοκιμάστε το Speed Fan και δωστε μας μια εικονα με τι εμφανισε .


    Eντοπισμός προβλημάτων ;
    Πήγαινε στο Start, μετα στο Control Panel, μετά στο Administrative Tools, μετά στο Event Viewer. Alternately, πηγαινε στο Start, μετά Run, και πληκτρολόγα "eventvwr.msc" (χωρίς τα  """"") και πάτα  Enter.Θα δείς αυτό : [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

    Oταν ανοιξει το παραθυρο προβολης συμβαντων, θα δείς 2 πίνακες (βλεπε παραπανω εικονα). To παράθυρο στα αριστερά θα περιέχει 3 κατηγορίες των συμφάνων ( ειναι Application , security , System) . To παράθυρο στα αριστερά θα αντανακλά τα μυνήματα που έχουν επιλεχθεί απο αριστερά.Θα πρέπει να αναφερονται ως προειδοποιησεις , πληροφορίες η σφάλματα .Τα λάθη αυτά θα μας απασχολήσουν για να βρούμε το πρόβλημα.

    Αριστερό κλικ μία φορά στην κατηγορία Εφαρμογή στο αριστερό παράθυρο χέρι - στη συνέχεια, ελέγξτε το δεξί παράθυρο για λάθη . Εντοπίστε ένα σφάλμα ( π.χ. στην περιγραφή του συστήματος κατωτέρω) που έλαβαν χώρα γύρω από το χρόνο του προβλήματος ( μπορεί ή δεν μπορεί να υπάρχει ένας εδώ , ανάλογα με τον τύπο του σφάλματος ) . Στη συνέχεια , κάντε δεξί κλικ πάνω της και επιλέξτε "Ιδιότητες" . Οι πληροφορίες στο παράθυρο που μπορεί να είναι σε θέση να χρησιμοποιηθούν από μέλη του διοικητικού συμβουλίου θα σας βοηθήσουν να αντιμετωπίσετε το πρόβλημά σας . Εδώ είναι ένα παράδειγμα αυτό :
    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

    Στη συνέχεια , θα κάνουμε το ίδιο πράγμα για την κατηγορία ασφαλείας . Θα πατήσετε αριστερό κλικ στην κατηγορία Ασφάλεια στο αριστερό παράθυρο χέρι , στη συνέχεια, θα ελέγξει για τα λάθη στο δεξιό τμήμα παραθύρου . Εντοπίστε ένα σφάλμα ( π.χ. στην περιγραφή του συστήματος κατωτέρω) που έλαβαν χώρα γύρω από το χρόνο του προβλήματος ( μπορεί ή δεν μπορεί να υπάρχει ένας εδώ , ανάλογα με τον τύπο του σφάλματος ) . Στη συνέχεια , κάντε δεξί κλικ πάνω της και επιλέξτε "Ιδιότητες" . Οι πληροφορίες στο παράθυρο που μπορεί να είναι σε θέση να χρησιμοποιηθούν από μέλη του διοικητικού συμβουλίου για να σας βοηθήσουν να αντιμετωπίσετε το πρόβλημά σας . Ένα παράδειγμα :

    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

    Τώρα , θα κάνουμε το ίδιο πράγμα για την κατηγορία συστήματος . Θα πατήσετε αριστερό κλικ στην κατηγορία του συστήματος στο αριστερό παράθυρο χέρι , στη συνέχεια, θα ελέγξει για τα λάθη στο δεξιό τμήμα παραθύρου . Ένα παράδειγμα :
    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

    Εντοπίστε ένα σφάλμα που συνέβη γύρω από το χρόνο του προβλήματος ( μπορεί ή δεν μπορεί να υπάρχει ένας εδώ , ανάλογα με τον τύπο του σφάλματος ) . Στη συνέχεια , κάντε δεξί κλικ πάνω της και επιλέξτε "Ιδιότητες" . Οι πληροφορίες στο παράθυρο μπορεί να χρησιμοποιηθεί από μέλη του διοικητικού συμβουλίου για να σας βοηθήσουν να αντιμετωπίσετε το πρόβλημά σας . Εδώ είναι ένα παράδειγμα
    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

    Αν βρούμε προβλήματα παρακαλώ όπως δωθούν εικόνες , όλα αυτά θα γίνουν σε Safe Mode.

    Δημοσίευση: 37 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Παρ 27 Φεβ - 20:18

    *Teoxxx*

    *Teoxxx*
    Global Moderator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    φιλε με το πρόβλημα σου εδω εκανες κατι?

    Δημοσίευση: 38 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Τρι 3 Μαρ - 2:06

    KAKOS

    KAKOS
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Το θέμα εφόσον δεν ενημερωθεί απο τον δημιουργό αν λύθηκε η όχι θα κλειδώσει στις 04/03/2015 καθώς δυνάται ως προς την παρών στιγμή να είναι ανενεργο.

    Δημοσίευση: 39 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Τρι 3 Μαρ - 20:01

    vkalfa

    vkalfa
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    KAKOS έγραψε:Χαιρετίζω , Καταρχήν για να ξεκαθαρίσουμε το πρόβλημα ποιό είναι χρειάζομαι τις παρακάτω πληροφορίες :

    1. Ο Υπολογιστής είναι πύργος η Laptop ;
    2. Tι μάρκα είναι ο υπολογιστής και τι μοντέλο ;
    3. Κλείσατε τον υπολογιστή σας κανονικά εκείνη την μέρα ή κάνατε κάποια Update πρίν ;
    4. Υπάρχει κάποιος ήχος κατά την εκκίνηση ;
    5. Όταν το ανοίγεται εάν είναι Laptop , τοποθετείσαι το χέρι σου κάτω απο τον υπολογιστή και ενημέρωσαι μας αν βράζει , αν είναι πύργος δες αν λειτουργεί η ψύχτρα και γυρίζει κατα το άνοιγμα φυσιολογικά .
    6. Kαθάρισε τον υπολογιστή σου εξωχινιστικά με πίεση αέρος .

          7. Άνοιξες τον υπολογιστή σου χωρίς φορτιστή και παρουσιάζει το ίδιο πρόβλημα ? Επικρατέστερες λύσεις ;

    1. Κατεβάστε ένα Antivirus σε Safe Mode και ξεκάρεται για malware .
    2. Ελέγξτε όλες τις συνδέσεις με την μητρική σας κάρτα .
    3. Τρέξτε chkdsk για διόρθωση προβλημάτων , αν δεν ξέρεις πώς σου δίνω την σελίδα κάτω.
    4. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
    5. Kαι για τέλος ξεκάρεται την θερμοκρασία του υπολογιστή σε Safe Mode , δοκιμάστε το Speed Fan και δωστε μας μια εικονα με τι εμφανισε .

    Eντοπισμός προβλημάτων ; Πήγαινε στο Start, μετα στο Control Panel, μετά στο Administrative Tools, μετά στο Event Viewer. Alternately, πηγαινε στο Start, μετά Run, και πληκτρολόγα "eventvwr.msc" (χωρίς τα  """"") και πάτα  Enter.Θα δείς αυτό : [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Oταν ανοιξει το παραθυρο προβολης συμβαντων, θα δείς 2 πίνακες (βλεπε παραπανω εικονα). To παράθυρο στα αριστερά θα περιέχει 3 κατηγορίες των συμφάνων ( ειναι Application , security , System) . To παράθυρο στα αριστερά θα αντανακλά τα μυνήματα που έχουν επιλεχθεί απο αριστερά.Θα πρέπει να αναφερονται ως προειδοποιησεις , πληροφορίες η σφάλματα .Τα λάθη αυτά θα μας απασχολήσουν για να βρούμε το πρόβλημα. Αριστερό κλικ μία φορά στην κατηγορία Εφαρμογή στο αριστερό παράθυρο χέρι - στη συνέχεια, ελέγξτε το δεξί παράθυρο για λάθη . Εντοπίστε ένα σφάλμα ( π.χ. στην περιγραφή του συστήματος κατωτέρω) που έλαβαν χώρα γύρω από το χρόνο του προβλήματος ( μπορεί ή δεν μπορεί να υπάρχει ένας εδώ , ανάλογα με τον τύπο του σφάλματος ) . Στη συνέχεια , κάντε δεξί κλικ πάνω της και επιλέξτε "Ιδιότητες" . Οι πληροφορίες στο παράθυρο που μπορεί να είναι σε θέση να χρησιμοποιηθούν από μέλη του διοικητικού συμβουλίου θα σας βοηθήσουν να αντιμετωπίσετε το πρόβλημά σας . Εδώ είναι ένα παράδειγμα αυτό : [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Στη συνέχεια , θα κάνουμε το ίδιο πράγμα για την κατηγορία ασφαλείας . Θα πατήσετε αριστερό κλικ στην κατηγορία Ασφάλεια στο αριστερό παράθυρο χέρι , στη συνέχεια, θα ελέγξει για τα λάθη στο δεξιό τμήμα παραθύρου . Εντοπίστε ένα σφάλμα ( π.χ. στην περιγραφή του συστήματος κατωτέρω) που έλαβαν χώρα γύρω από το χρόνο του προβλήματος ( μπορεί ή δεν μπορεί να υπάρχει ένας εδώ , ανάλογα με τον τύπο του σφάλματος ) . Στη συνέχεια , κάντε δεξί κλικ πάνω της και επιλέξτε "Ιδιότητες" . Οι πληροφορίες στο παράθυρο που μπορεί να είναι σε θέση να χρησιμοποιηθούν από μέλη του διοικητικού συμβουλίου για να σας βοηθήσουν να αντιμετωπίσετε το πρόβλημά σας . Ένα παράδειγμα : [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Τώρα , θα κάνουμε το ίδιο πράγμα για την κατηγορία συστήματος . Θα πατήσετε αριστερό κλικ στην κατηγορία του συστήματος στο αριστερό παράθυρο χέρι , στη συνέχεια, θα ελέγξει για τα λάθη στο δεξιό τμήμα παραθύρου . Ένα παράδειγμα : [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Εντοπίστε ένα σφάλμα που συνέβη γύρω από το χρόνο του προβλήματος ( μπορεί ή δεν μπορεί να υπάρχει ένας εδώ , ανάλογα με τον τύπο του σφάλματος ) . Στη συνέχεια , κάντε δεξί κλικ πάνω της και επιλέξτε "Ιδιότητες" . Οι πληροφορίες στο παράθυρο μπορεί να χρησιμοποιηθεί από μέλη του διοικητικού συμβουλίου για να σας βοηθήσουν να αντιμετωπίσετε το πρόβλημά σας . Εδώ είναι ένα παράδειγμα [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.] Αν βρούμε προβλήματα παρακαλώ όπως δωθούν εικόνες , όλα αυτά θα γίνουν σε Safe Mode.



    Καλησπερα σας και ζητω συγνωμη που δεν απαντησα...απλα δεν μπορεσα να ξαναμπω απο αυτην την μερα γιατι δεν εχω δευτερο λαπτοπ για να μπω στο ιντερνετ...ειχα δανειστει απο ενα φιλο λιγες μερες αλλα το χρειαζοταν με αποτελεσμα να μην μπορω να μπω καθολου..
    καταρχην εχω λαπτοπ..Acer Aspire 1641 ειναι το μοντελο...το λαπτοπ επι μια βδομαδα ανβοσβηνε κατα την εκκινηση αλλα εμπαινε κανονικα στα windows μετα απο λιγο..ωσπου μια μερα εσβησε τελειως...δεν κανει κανεναν απολυτως ηχο...οσο για την θερμοκρασια βαζω το χερι μου απο κατω οταν τον ανοιγω τωρα αλλα δεν ειναι υπερβολικα ζεστος...εχω καθαρισει το ανεμιστηρακι πολυ καλα φιλε μου..επισης οταν σβηνει αναβει το λαμπακι του ρευματος...σαν να ειναι σε κατασταση αναμονης...το ιδιο κανει και χωρις το τροφοδοτικο...1.εκανα ελεγχο του δισκου(chkdsk) αλλα παλι τα ιδια κανει...οσο για το ιντερνετ...μπορω να μπω απο safe mode?

    Δημοσίευση: 40 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Τρι 3 Μαρ - 20:04

    *Teoxxx*

    *Teoxxx*
    Global Moderator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    καλησπερα φιλε μου.... εισαι για καρτα γραφικών,

    Δημοσίευση: 41 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Τρι 3 Μαρ - 21:04

    KAKOS

    KAKOS
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Εισαι για καρτα γραφικων συμφωνα με τα οσα μας ειπες .

    Δημοσίευση: 42 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 2 Empty σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Τρι 3 Μαρ - 22:24

    vkalfa

    vkalfa
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    ειναι βεβαιο αυτο?

    Δημοσίευση: 43 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Τετ 4 Μαρ - 11:39

    *Teoxxx*

    *Teoxxx*
    Global Moderator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    καλημέρα... σου το είπα από την αρχή ότι είναι η κάρτα γραφικών 100 της 100, έχω φτιάξει αμέτρητα pc και το γνωρίζω πολύ καλά το άθλημα, το δικό μου pc μόνος μου το έκανα και μόνος μου το κάνω
    με αυτά που έγραψες για το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις είναι απλά ελληνικά.

    01.οταν στο βιος δουλεύει το pc αλλά όταν φορτώνει σβήνει η οθόνη και γίνετε μαύρη, είναι η κάρτα γραφικών...

    02.οτον δουλεύει το pc και δεν φορτώνει τα Windows, είναι ο σκληροε ο δίσκος

    03.οταν το pc δουλεύει κανονικά και σβήνει, το ανάβεις και ξανά σβήνει είναι από την θερμοκρασία.

    04.οταν το pc δουλεύει κάπως αργά κολλάει τα βίντεο και δεν ανταποκρίνεται σε πολλές λειτουργείς, είναι το τροφοδοτικό...

    Δημοσίευση: 44 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Τετ 4 Μαρ - 12:17

    vkalfa

    vkalfa
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    *Teoxxx* έγραψε:καλημέρα... σου το είπα από την αρχή ότι είναι η κάρτα γραφικών 100 της 100, έχω φτιάξει αμέτρητα pc και το γνωρίζω πολύ καλά το άθλημα, το δικό μου pc μόνος μου το έκανα και μόνος μου το κάνω με αυτά που έγραψες για το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις είναι απλά ελληνικά. 01.οταν στο βιος δουλεύει το pc αλλά όταν φορτώνει σβήνει η οθόνη και γίνετε μαύρη, είναι η κάρτα γραφικών... 02.οτον δουλεύει το pc και δεν φορτώνει τα Windows, είναι ο σκληροε ο δίσκος 03.οταν το pc δουλεύει κανονικά και σβήνει, το ανάβεις και ξανά σβήνει είναι από την θερμοκρασία. 04.οταν το pc δουλεύει κάπως αργά κολλάει τα βίντεο και δεν ανταποκρίνεται σε πολλές λειτουργείς, είναι το τροφοδοτικό...

    Καλημερα φιλε μου...δεν εχω κανενα απολυτως λογο να διαφωνησω μαζι σου...απλα προσπαθω και γω να καταλαβω τι συμβαινει γιαυτο και σας συμβουλευομαι...εμενα το λαπτοπ ανοιγει φορτωνει η μπαρα με τα windows και επειτα μπαινει σε φαση αδρανειας με μαυρισμενη οθονη...αν ειναι η καρτα γραφικων ποσο περιπου θα μου κοστισει?

    Δημοσίευση: 45 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Τετ 4 Μαρ - 12:25

    *Teoxxx*

    *Teoxxx*
    Global Moderator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    φιλε μου τη να σου πω, ξεκινάει με 200 ευρω κα φτανει μεχρη 1000 ευρω, εσυ αποφασιζεις τη θα βαλεις.

    Δημοσίευση: 46 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Τετ 4 Μαρ - 12:34

    vkalfa

    vkalfa
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    *Teoxxx* έγραψε:φιλε μου τη να σου πω, ξεκινάει με 200 ευρω κα φτανει μεχρη 1000 ευρω, εσυ αποφασιζεις τη θα βαλεις.


    Αρκετα ακριβη ...και ειναι και παλιο το λαπτοπ

    Δημοσίευση: 47 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Τετ 4 Μαρ - 12:39

    *Teoxxx*

    *Teoxxx*
    Global Moderator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    για μενα καλητερα να αγορασεις αλλο λαπτοπ παρα να περασεις καρτα γραφικων, αν γηνετε να το φτιαξεις...

    Δημοσίευση: 48 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 2 Empty Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Τετ 4 Μαρ - 12:48

    vkalfa

    vkalfa
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Πρεπει να συμβαδιζει με το μοντελο του λαπτοπ η καρτα γραφικων?

    Δημοσίευση: 49 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Τετ 4 Μαρ - 13:09

    *Teoxxx*

    *Teoxxx*
    Global Moderator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    vkalfa έγραψε:Πρεπει να συμβαδιζει με το μοντελο του λαπτοπ η καρτα γραφικων?




    Razz χαχαχαχα πω πω με κούρασες πραγματικά  δεν συμφέρει ρε φίλε να βάλεις κάρτα, γιατί μπορεί να μην κουμπώνει στην μητρική, επειδή είναι παλιό το λαπτοπ, και γ'ιαυτο καλύτερα να πάρεις καινούριο λάπτοπ cheers

    Δημοσίευση: 50 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 2 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Τετ 4 Μαρ - 13:40

    vkalfa

    vkalfa
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    *Teoxxx* έγραψε:
    vkalfa έγραψε:Πρεπει να συμβαδιζει με το μοντελο του λαπτοπ η καρτα γραφικων?

    Razz χαχαχαχα πω πω με κούρασες πραγματικά  δεν συμφέρει ρε φίλε να βάλεις κάρτα, γιατί μπορεί να μην κουμπώνει στην μητρική, επειδή είναι παλιό το λαπτοπ, και γ'ιαυτο καλύτερα να πάρεις καινούριο λάπτοπ cheers

    Φιλε δεν σου ειπα να μου απντησεις με το ζορι..τυχαινει εδω που ειμαι να μην εχει τεχνικο...θελωνα δω τι γινεται γιαυτο ρωταω...


    Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

    Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Μοιραστείτε αυτό το θέμα

    Url
    BBcode
    HTML

    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή. Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης