thegreeksenergy.com
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
Advertisement
Advertisement

Τεχνολογικές Ειδήσεις, Υποστήριξη, Διαδίκτυο, Ψυχαγωγία, Αγγελίες, Smartphones, Tablets, Games, Eπιστήμη, Free Software


  • +3
    ΚΚαράπας
    Θάλεια
    vkalfa
    7 απαντήσεις

    Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]  

    Δημοσίευση: 1 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 3 Empty Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Παρ 13 Φεβ - 19:03

    vkalfa

    vkalfa
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Υπενθύμιση αρχικής δημοσίευσης :

    καλησπερα σας...εχω ενα σημαντικο προβλημα το οποιο θα σας περιγραψω ...πριν απο λιγο καιρο το λαπτοπ που εχω κατα την εκκινηση αρχιζε να αναβοσβηνει ωσπου καποια στιγμη εσβησε τελειως...υπεθεδσα οτι θα ειχε προβλημα το ινβερτερ της οθονης και το αφαιρεσα...κατα την αφαιρεση το εσπασα και τωρα εχω βαλει εξωτερικη οθονη...εχω καθαρισει το ανεμιστηρακι...το ανοιγω...μολις εμφανιστει η εικανα που φορτωνει τα windows(σημειωση΄εχω window xp) μολις φορτωσει την μπαρα λιγες φορες σβηνει τελειως...οταν το ανοιξω και μπω στο μενου με τα bios του υπολογιστη μενει ανοιχτο...μηπως μπορειτε να με βοηθησετε?


    Δημοσίευση: 51 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 3 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Τετ 4 Μαρ - 18:14

    Θάλεια

    Θάλεια
    Administrator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Για τη θερμοκρασια του υπολογιστη δεν μπορεις να το δεις με το ματι η με το χερι χρειαζονται προγραμμα που βγαζουν ακριβως τη θερμοκρασια εχει ο υπολογιστης σου εκεινη την στιγμη.Για δοκιμασε αυτο εδω που εχω και εγω

    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

    απλα το τρεχεις και μεσα σε λιγα δευτερολεπτα θα σου βγαλει τη θερμοκρασια αν μπορεσεις βαλε μια φωτο απο εκει να δουμε μηπως εχεις ανεβασμενη θερμοκρασια και ισως να σου βγαζει απο εκει προβλημα.

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Δημοσίευση: 52 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 3 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Σαβ 7 Μαρ - 0:11

    KAKOS

    KAKOS
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    vkalfa έγραψε:
    *Teoxxx* έγραψε:
    vkalfa έγραψε:Πρεπει να συμβαδιζει με το μοντελο του λαπτοπ η καρτα γραφικων?

    Razz χαχαχαχα πω πω με κούρασες πραγματικά  δεν συμφέρει ρε φίλε να βάλεις κάρτα, γιατί μπορεί να μην κουμπώνει στην μητρική, επειδή είναι παλιό το λαπτοπ, και γ'ιαυτο καλύτερα να πάρεις καινούριο λάπτοπ cheers

    Φιλε δεν σου ειπα να μου απντησεις με το ζορι..τυχαινει εδω που ειμαι να μην εχει τεχνικο...θελωνα δω τι γινεται γιαυτο ρωταω...


    Η Κάρτα γραφικών μια χαρα θα κουμπώνει εφόσον είναι η ίδια , δεν νομιζω να τιθεται θεμα για αυτο , για τις τιμες θα το ψαξω και θα σε ενημερωσω.

    Δημοσίευση: 53 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 3 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Σαβ 7 Μαρ - 12:28

    nikiforos

    nikiforos
    Moderator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Kαλημερα, ποιο μοντελο ειναι το laptop σου?

    Δημοσίευση: 54 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 3 Empty σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Σαβ 7 Μαρ - 21:13

    vkalfa

    vkalfa
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Καλησπερα και συγνωμη αν σας εχω κουρασει...το μοντελο ειναι Αcer Aspire 1640...
    Απο κατι βιντεο που ειδα στο ιντερνετ κατεβασα το ''hirens boot cd'' και το ετρεξα στο λαπτοπ...ανοιξα κανονικα και μπηκα σε κατο αυτο στον υπολογιστη...εκανα memtest και δεν μου εβγαλε κανενα error...μπηκα στο ιντερνετ κανονικα..κατεβασα το hd sentinel και ελεγξα την υγεια του δισκου και την θερμοκρασια...η υγεια του ειναι 100% και η θερμοκρασια 33 με 35 βαθμους...επισης ετρεξα antivirus και διορθωσε τα οποια προβληματα...αυτα..

    Δημοσίευση: 55 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 3 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Σαβ 7 Μαρ - 22:34

    KAKOS

    KAKOS
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    vkalfa έγραψε:Καλησπερα και συγνωμη αν σας εχω κουρασει...το μοντελο ειναι Αcer Aspire 1640... Απο κατι βιντεο που ειδα στο ιντερνετ κατεβασα το ''hirens boot cd'' και το ετρεξα στο λαπτοπ...ανοιξα κανονικα και μπηκα σε κατο αυτο στον υπολογιστη...εκανα memtest και δεν μου εβγαλε κανενα error...μπηκα στο ιντερνετ κανονικα..κατεβασα το hd sentinel και ελεγξα την υγεια του δισκου και την θερμοκρασια...η υγεια του ειναι 100% και η θερμοκρασια 33 με 35 βαθμους...επισης ετρεξα antivirus και διορθωσε τα οποια προβληματα...αυτα..



    Aρα τωρα ανοιγει κανονικα και τα προβληματα λυθηκαν , ειμαστε ενταξει ?

    Δημοσίευση: 56 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 3 Empty σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Σαβ 7 Μαρ - 22:38

    vkalfa

    vkalfa
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    φιλε μου εκανα ολα αυτα απο ενα εργαλειο που σου ειπα...το hirens boot cd...το προβλημα παραμενει με τα windows..

    Δημοσίευση: 57 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 3 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Σαβ 7 Μαρ - 23:03

    KAKOS

    KAKOS
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Aν μπορει να μπει κανονικα οπως ειπες δοκιμασε τα βηματα που σου εδωσα

    Δημοσίευση: 58 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 3 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Πεμ 12 Μαρ - 19:18

    Θάλεια

    Θάλεια
    Administrator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Mηπως να δοκιμασεις να κανεις κανενα φορματ μπας και διορθωθει το προβλημα αν γνωριζεις βεβαια να κανεις αν δεν ξερεις καλυτερα μη το πειραζεις και κανεις καποιο λαθος.

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Δημοσίευση: 59 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 3 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Σαβ 14 Μαρ - 19:08

    vkalfa

    vkalfa
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Θάλεια έγραψε:Mηπως να δοκιμασεις να κανεις κανενα φορματ μπας και διορθωθει το προβλημα αν γνωριζεις βεβαια να κανεις αν δεν ξερεις καλυτερα μη το πειραζεις και κανεις καποιο λαθος.


    καλησπερα σας..θα ηθελα να κανω ενα φορματ ..δεν ξερω πολυ καλα αλλα θελω να προσπαθησω..τα windows ειναι xp...γινεται να βαλω καποιο αλλο λειτουργικο εκτος των xp??

    Δημοσίευση: 60 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 3 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Σαβ 14 Μαρ - 19:36

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Τελικά δεν βρήκες λύσή; Είναι μια καλή ιδέα και αυτή να αλλάξεις λειτουργικό όχι μόνο για αυτό το λόγο αλλά και επειδή πλέον ανήκει στο παρελθόν το λειτουργικό. Τι σύστημα έχεις; Είναι παλιός ο υπολογιστή σου;

    Edit: Ξέχασα να σου πω, πως με το πρόβλημα που έχεις και να αλλάξεις λειτουργικό δεν θα λυθεί το πρόβλημα αν είναι η κάρτα γραφικών χαλασμένη.

    Δημοσίευση: 61 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 3 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Σαβ 14 Μαρ - 19:49

    vkalfa

    vkalfa
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Paulos έγραψε:Τελικά δεν βρήκες λύσή; Είναι μια καλή ιδέα και αυτή να αλλάξεις λειτουργικό όχι μόνο για αυτό το λόγο αλλά και επειδή πλέον ανήκει στο παρελθόν το λειτουργικό. Τι σύστημα έχεις; Είναι παλιός ο υπολογιστή σου; Edit: Ξέχασα να σου πω, πως με το πρόβλημα που έχεις και να αλλάξεις λειτουργικό δεν θα λυθεί το πρόβλημα αν είναι η κάρτα γραφικών χαλασμένη.

    καλησπερα φιλε...θελω να το δοκιμασω και αυτο..αν γινει εγινε..οταν λες τι συστημα εχω??

    Δημοσίευση: 62 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 3 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Σαβ 14 Μαρ - 19:51

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Όπως θέλεις,τα τεχνικά χαρακτηριστικά θέλω

    Δημοσίευση: 63 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 3 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Σαβ 14 Μαρ - 19:59

    vkalfa

    vkalfa
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Paulos έγραψε:Όπως θέλεις,τα τεχνικά χαρακτηριστικά θέλω


    που μπορω να τα δω αυτα φιλε?

    Δημοσίευση: 64 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 3 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Σαβ 14 Μαρ - 20:16

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Τώρα μπορείς να έχεις εικόνα απο την επιφάνεια εργασίας;

    Δημοσίευση: 65 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 3 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Σαβ 14 Μαρ - 20:17

    vkalfa

    vkalfa
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Paulos έγραψε:Τώρα μπορείς να έχεις εικόνα απο την επιφάνεια εργασίας;

    ναι εχω μπει σε safe mode

    Δημοσίευση: 66 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 3 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Σαβ 14 Μαρ - 20:21

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Θα πας ο υπολογιστής μου και θα πατήσει σε ένα κενό άσπρο δεξί κλίκ - ιδιότητες. Στη συνέχεια θέλω να μας ανεβάσεις μια εικόνα όπως τη παρακάτω.

    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

    Δημοσίευση: 67 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 3 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Σαβ 14 Μαρ - 20:27

    vkalfa

    vkalfa
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Paulos έγραψε:Θα πας ο υπολογιστής μου και θα πατήσει σε ένα κενό άσπρο δεξί κλίκ - ιδιότητες. Στη συνέχεια θέλω να μας ανεβάσεις μια εικόνα όπως τη παρακάτω. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


    Windows xp professional
    Version 2002
    Service Pack 2

    Υπολογιστης
    Intel(R)Pentium(R)M
    processor 1,60 GHz
    504 RAM

    Δημοσίευση: 68 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 3 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Σαβ 14 Μαρ - 20:45

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    vkalfa έγραψε:
    Paulos έγραψε:Θα πας ο υπολογιστής μου και θα πατήσει σε ένα κενό άσπρο δεξί κλίκ - ιδιότητες. Στη συνέχεια θέλω να μας ανεβάσεις μια εικόνα όπως τη παρακάτω. [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]



    Windows xp professional
    Version 2002
    Service Pack 2

    Υπολογιστης
    Intel(R)Pentium(R)M
    processor 1,60 GHz
    504 RAM


    Μάλλον θα πρέπει να αλλάξεις υπολογιστή και όχι λειτουργικό σύστημα :D

    Αποψή μου θα πρέπει να βάλεις ubuntu

    [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

    Δημοσίευση: 69 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 3 Empty σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Σαβ 14 Μαρ - 20:51

    vkalfa

    vkalfa
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    φιλε μου το ξερω αυτο...απλα προσπαθω να δω τι μπορω να κανω ετσι απλα να δουλευει...συγνωμη αν σας εχω κουρασει...τι μπορω να κανω για να περασω αυτο το λειτουργικο που λες?

    Δημοσίευση: 70 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 3 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Σαβ 14 Μαρ - 21:03

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Αφου το κατεβάσεις το αρχείο ISO (θα επιλέξεις 32 bit), θα το περάσεις σε ένα cd μέσω του [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] ή usb μέσω του [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] και θα το κάνεις εγκατάσταση. Φυσικά πρώτα θα πας στο bios και θα επιλέξεις να κάνει boot το cd (αν το γράψεις σε cd) ή το usb αν το γράψεις σε usb.

    Δημοσίευση: 71 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 3 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Σαβ 14 Μαρ - 21:06

    vkalfa

    vkalfa
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Paulos έγραψε:Αφου το κατεβάσεις το αρχείο ISO (θα επιλέξεις 32 bit), θα το περάσεις σε ένα cd μέσω του [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] ή usb μέσω του [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] και θα το κάνεις εγκατάσταση. Φυσικά πρώτα θα πας στο bios και θα επιλέξεις να κάνει boot το cd (αν το γράψεις σε cd) ή το usb αν το γράψεις σε usb.


    θα κανω format??

    Δημοσίευση: 72 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 3 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Σαβ 14 Μαρ - 21:08

    Paulos

    Paulos
    WebMaster

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Ναι αυτό είναι για να κάνεις format. Εφόσον έχεις τη δυνατότητα να βλέπεις το desktop αποθήκευσε τα αρχεία σου σε ένα εξωτερικό και ξεκίνα.

    Δημοσίευση: 73 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 3 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Σαβ 14 Μαρ - 21:26

    vkalfa

    vkalfa
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    Paulos έγραψε:Ναι αυτό είναι για να κάνεις format. Εφόσον έχεις τη δυνατότητα να βλέπεις το desktop αποθήκευσε τα αρχεία σου σε ένα εξωτερικό και ξεκίνα.


    οκ φιλε...θα προσπαθησω...και παλι ευχαριστω

    Δημοσίευση: 74 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 3 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Σαβ 14 Μαρ - 22:06

    vkalfa

    vkalfa
    Member

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    vkalfa έγραψε:
    Paulos έγραψε:Ναι αυτό είναι για να κάνεις format. Εφόσον έχεις τη δυνατότητα να βλέπεις το desktop αποθήκευσε τα αρχεία σου σε ένα εξωτερικό και ξεκίνα.

    οκ φιλε...θα προσπαθησω...και παλι ευχαριστω


    φιλε κατι ακομα..ποια αρχεια χρειαζεται να κρατησω..να τα γραψω σε ενα cd γιατι δεν εχω εξωτερικο δισκο??

    Δημοσίευση: 75 Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση - Σελίδα 3 Empty Απ: Σβησιμο λαπτοπ κατα την εκκινηση Σαβ 14 Μαρ - 23:37

    Θάλεια

    Θάλεια
    Administrator

    Κερδισμένα Βραβεία :
    Επιστροφή στην κορυφή
    δες τι χρειαζεται απο τα αρχεια που εχεις πχ φωτογραφιες μουσικη καποιο αλλο αρχειο,τι μπορει να εχεις στον υπολογιστη σου και τα χρειαζεται κρατησε.

    https://www.thegreeksenergy.com/forum

    Μήνυμα [Σελίδα 3 από 4]

    Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

    Δεν μπορείτε να ξεκινήσετε ένα νέο θέμα


    Μοιραστείτε αυτό το θέμα

    Url
    BBcode
    HTML

    Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή. Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης